Close

Strona 11 z 2397 PierwszyPierwszy ... 91011121321611115111011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    - i tak trzeba zabezpieczyć LCD (szkło, folia, osłona a'la klapki ...), przy opcji "touche" z folią czy szybką może być tak .
    Wcale że nie. W Nex5n mam przyklejoną folie, taką jak do telefonów - dotyk działa prawidłowo.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    Wcale że nie. W Nex5n mam przyklejoną folie, taką jak do telefonów - dotyk działa prawidłowo.
    Nie mówię, że nie. Jeśli jednak mogę operować na niczym nie oklejonym LCD, to tak wolę, podobnie jak robić zdjęcia bez filtra UV robiącego za zabezpieczenie przedniej soczewki obiektywu*. Dodatkowo, jak napisałem osłonka z klapką pełni dodatkową funkcję w słoneczny dzionek, no i mechanicznie lepiej chroni LCD.

    PS
    *) Tak apropos naklejania folii, to kiedyś nieźle się uśmiałem, jak wyczytałem w opisie aukcji obiektywów, że sprzedający miał oklejone folią nawet szybki osłaniające skalę w obiektywie ... oczyma wyobraźni zobaczyłem gościa siedzącego na swojej skórzanej sofie w pokrowcu z folii

  3. #103

    Domyślnie

    Portret z e16? To muszą wychodzić ciekawe facjaty

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gavin Zobacz posta
    Portret z e16? To muszą wychodzić ciekawe facjaty
    To co można a co nie można ufocić 24mm w zasadzie wszyscy tutejsi dyskutanci wiedzą

    Wrzucę serię przedświątecznych przygotowań, chyba wszystkie na iso 3200 i f4. Większość zdjęć kadrowana na pałę, bez patrzenia na lcd.








    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #105

  6. #106

    Domyślnie

    Fatman, exif mówi, że dwa pierwsze to 18-55mm @18mm, trzecie faktycznie E16.

    Poniżej ekwiwalent 24mm





    Ostatnio edytowane przez koniecpolska ; 03-01-2012 o 22:40

  7. #107

    Domyślnie

    ups -to nawet nie jest moja pomyłka, to coś znacznie gorszego........... to moja kiepska pamięć (a dał bym sobie łeb uciąć, że tego dnia 18-55 zostało w domu i używałem tylko 16ki) -przepraszam za wprowadzenie w błąd
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Nie mówię, że nie. Jeśli jednak mogę operować na niczym nie oklejonym LCD, to tak wolę,
    ja też wolałem ale jak zobaczyłem że po 2 dniach użytkowania mam przeorany wyświetlacz to się zreflektowałem, jakiś bardzo delikatny musi być...
    nic

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    ups -to nawet nie jest moja pomyłka, to coś znacznie gorszego........... to moja kiepska pamięć (a dał bym sobie łeb uciąć, że tego dnia 18-55 zostało w domu i używałem tylko 16ki) -przepraszam za wprowadzenie w błąd
    @Fatman a jak oceniasz prace AF w tym aparacie?
    Zastanawiam się nad jakimś tanim małym beslusterkowcem z dobrym wysokim ISO który służyłby jako zastępcze narzędzie do reporterki ulicznej. Nie oczekuję oszałamiającej prędkości ale interesuje mnie praca w gorszym świetle i ogólna celność AF.

  10. #110

    Domyślnie

    AF jest całkiem sprawny. Nie jest to szybkość taka jak w lustrze, ale wystarczy do sensownej zabawy. Niestety w słabym oświetleniu szybkość działania AF znacznie spada, mimo użycia diody doświetlającej. Zerknij na porównanie GH2 z 5N:

    http://www.youtube.com/watch?v=48ZpkM4F0WU
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

Strona 11 z 2397 PierwszyPierwszy ... 91011121321611115111011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •