Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Nieostrosc d80

  1. #11

    Domyślnie

    Dobra, bardzo chciałem pomóc, ale po pół godzinie pobierania zdjęć zwątpiłem. Serwer jest mega super wolny - przesłona w okolicach 30

    Z tego co mi się dociągnęło, to powiem tak - tablica testowa jest chyba nie do końca dobrze pstryknięta (zły kąt - chyba, że nie fociłeś dla testu, ale podajesz fotkę jako przykład owej słabej ostrości), poza tym widać z niej, że nie ostrzy w punkt. Jeżeli natomiast chodzi o ostrość na drugiej fotce, to dobrze, gdybyś napisał na co ostrzyłeś. Generalnie super żyletka to nie jest, ale nie jest jakoś bardzo nieostro.

  2. #12

    Domyślnie

    Rzeczywiscie serwer nie grzeszy predkoscia, sorry. Jesli chodzi o pierwsze zdjecie staralem sie zachowac 45 stopni, ale bez katomierza..-. Co to znaczy nie ostrzy w punkt? No to gdzie ostrzy, albo raczej gdzie nie ostrzy?
    Na drugiej fotce ostrosc lapalem na gornych owocach
    MaciekB

  3. #13

    Domyślnie

    Z tym punktem - rozumiem, że ostrzyłeś na kartkę tam, gdzie jest miejsce na które powinna być złapana ostrość. Z tego co widzę, to łapana jest ona przed obiektem.

  4. #14

    Domyślnie

    Ja również nie doczekałem się wyświetlenia zdjęć.
    Rzeczywiście, może to być problem FB/FF. Autor wątku ma porządny obiektyw więc ostrość powinna być zadawalająca.
    Warto jednak zauważyć, że pliki JPG prosto z D80, nawet przy wyostrzaniu nastawionym w aparacie na +, nie charakteryzują się porażającą ostrością. Przy wykonaniu zdjęcia w formacie RAW i podstawowej obróbce w komputerze, można osiągnąć bardzo dobre rezultaty.
    Pozdrawiam.

  5. #15

    Domyślnie

    Czy rzeczywiscie lapana jest? Wydaje mi sie, ze jest ostrzej przed obiektem, ale nie jest ostre. Moze sie myle. Czy taka przypadlosc, a rozumiem, ze to wina obiektywu, jest do wyregulowania. Np przez sprzedawce w ramach gwarancji?
    MaciekB

  6. #16

    Domyślnie

    Dołoże od siebie dwa zdanka... tego tamronika przypinałem w sklepie do mojej 80-tki, bo też szukam czegoś w zamian za kita 18-70 i takie samo mydlo mi wyszlo że strach. Być może FF lub BF z tym szkłem ale w porównaniu do "starego" kita to lipa i się zraziłem raczej do tego produktu.
    I dalej pstrykam sobie wysłużonym 3 letnim 18-70 i raczej chwale go sobie..
    pozdr z Krakowa
    Grzegorz vs milk
    Teraz Lady Ku

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    N 49°82' E 19°02'
    Posty
    30

    Domyślnie

    Witam

    podłącze się pod ten wątek, dotyczy nieostrości zdjęć. ale D70s z kitem 18-70, tytaj zamieściłem Nef-y, może w czymś mi pomożecie? nikona co dopiero zakupiłem i kurcze nie wiem w czym problem?

    1. http://www.sendspace.com/file/u1rlif
    2. http://www.sendspace.com/file/gl1aeg (2 zdjęcie ma złe rozszerzenie!)
    3. http://www.sendspace.com/file/t6n7pt

    pozdrawiam
    Derwisz

  8. #18

    Domyślnie

    Problem tkwi w tym z czego przesiadłeś się na D70, w plikach nef, w ich obróbce - przeżyłem taki sam problem - szok po jpg z Coolpixa 5700, gotowego, podanego na tacy.
    Obrobiłem wstępnie Twoje zdjęcie - jest ostre! Nie przejmuj się - różnica jest jak z Brzydkim Kaczątkiem - na początku masz ochotę wyrzucić puszkę na śmietnik - pracuj nad plikiem a zobaczysz że wyrośnie z niego świetny kaczor.(-:
    Pozdrawiam Grzegorz
    NX11

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Plessis Zobacz posta
    ..... różnica jest jak z Brzydkim Kaczątkiem ..... wyrośnie z niego świetny kaczor.
    Bardzo przepraszam, że się wtrącę, ale chyba tam nie chodziło o kaczora.
    Jacek

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    N 49°82' E 19°02'
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Plessis Zobacz posta
    Problem tkwi w tym z czego przesiadłeś się na D70, w plikach nef, w ich obróbce - przeżyłem taki sam problem - szok po jpg z Coolpixa 5700, gotowego, podanego na tacy.
    Obrobiłem wstępnie Twoje zdjęcie - jest ostre! Nie przejmuj się - różnica jest jak z Brzydkim Kaczątkiem - na początku masz ochotę wyrzucić puszkę na śmietnik - pracuj nad plikiem a zobaczysz że wyrośnie z niego świetny kaczor.(-:
    Pozdrawiam Grzegorz
    Mnie nie chodzi o obróbkę zdjęć, tylko na przykładzie tych co zapodałem, mam wrażenie, że te zdjęcia są całkowicie nieostre.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •