Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Taki zestawik zamierzam kupić teraz.Do tej pory miałem ładowarkę GP 5 godzinną
    i aku GP2500.Trochę to zadługo trwało.
    Wydaje mi się że ładowarki 1-2 godzinne to najsensowniejszy zakup patrząc
    na relację czas ładowania a tempo zarzynania akumulatorków.
    Chociaż może macie inne przemyślenia.
    D7000/N14-24 2.8/N24-70 2.8/SB-800/MB-D80/

  2. #12

    Domyślnie

    Osobiście stosuję Cameliony 2600 mAh. Nawet nie wiem ile ich mam ale na pewno z 30 kompletów i jak na razie są super w pracy z SB800.Ale warto wiedzieć że takie dobre akku trzeba odpowiednio ładować.Podam wam mój sposób może się komuś przydać.Pojemność akku 2600mAh w teorii powinno się ładować 260mA przez 10-12 godzin.Nie wiem czemu ale tak ładując akku są nie do końca naładowane.Dlatego wymyśliłem sobie takie "cuś"
    Mój sposób to ładowanie przez 5 godz.pradem 500mA, a potem przez 3 godz.prądem 150mA, a zaraz przedużyciem na 15 min znowu 500mA. Tak naładowane akku spokojnie wystarcza na całą dobę pracy z Sabinką 800 (ok.1500 błysków, F4-5,6, iso 200-400,pomiar zwykłym TTL z D200 lub Fuji S3 Pro.Polecam spróbować może sie przyda

  3. #13
    W życiu piękne są tylko chwile
    Blog

  4. #14
    Oszczędny w słowach Awatar koka
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    164

    Domyślnie

    a JA mam tak 2 komplety po 4 Energizer 2500 , 2 komplety po 4 GP 2500 , i 2 koplety po 4 NO NAME ( Star power) 3500.
    Do tego ładowarka energizeer ( wolna jest moim zdaniem) i ladowarka PENTAGRAM unirapid ( zaje... szybka) i cool , bo w zestawie do niej dostalem kabelek rowniez do ladowania bateri z portu USb i zapalniczki w autice - takze full serwis

    Powiem tyle JESTEM z tego baaaardzo zadowolony i nienazekalem , a SB800 smiga pięknie na tym
    żyj tak, jakby jutro miał się skończyć świat...

  5. #15

    Domyślnie

    ja mam ładowarkę Ansmann Energy 8 (ona sama kosztuje jakieś 270 ) i kilka kompletów aku - od najlepszych : Sanyo 2500, Ansmann 2600 i jakieś GP 2500. Jak Ci nie zależy na 5 aku do lampy to możesz kupić ładowarkę też Ansmanna - Energy 4. Nie wiem czy Energy 4 też tak ma (chyba tak bo to ta sama seria), ale model wyższy najpierw robi test aku, potem potrafi odswieżyć, rozładować, doładować i zapodać ładowanie podtrzymujące. Każdy kanał niezależnie i fajnie jest

    EDIT: bym zapomniał Ansmann Energy 4 to koszt jakichś 180 zł
    Ostatnio edytowane przez tml ; 27-02-2007 o 09:32 Powód: zapomniałem :)
    - Żadnych kontaktów seksualnych
    - To znaczy, że mamy o tym nie rozmawiać? - upewnił się kierownik studiów nieokreślonych.
    - Nie, to byłby seks oralny - poprawił go Rincewind.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borowa Zobacz posta
    Jeśli nie masz BatteryGriba
    Przepraszam, ale ten GRIB mnie osłabił kompletnie
    Gdzieś tu już ktoś pisał o zagrzybionych obiektywach...
    Krzysztof Paszkiewicz

  7. #17

    Domyślnie

    A czy jest jakaś sensowna ładowarka co by 5 lub więcej aku mozna było jednocześnie ładować? Bo jeśli wchodzi w rolę 5 aku (sb800) no to standartowe ładowanie x 2 (4 +1 ) dobrze kumam?
    ff

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzant Zobacz posta
    A czy jest jakaś sensowna ładowarka co by 5 lub więcej aku mozna było jednocześnie ładować? Bo jeśli wchodzi w rolę 5 aku (sb800) no to standartowe ładowanie x 2 (4 +1 ) dobrze kumam?
    Patrz mój post wyżej - Ansmann Energy 8. 6xAA naraz
    - Żadnych kontaktów seksualnych
    - To znaczy, że mamy o tym nie rozmawiać? - upewnił się kierownik studiów nieokreślonych.
    - Nie, to byłby seks oralny - poprawił go Rincewind.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •