Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 85

Wątek: Statyw

  1. #1

    Domyślnie Statyw

    Witam wszystkich!mam pytanie na temat statywu!Posiadam statyw manfrotto 055XProb zastanawiam się nad wymianą na np Triopo GT-3228X8C(jest jeszcze benro i sirui)!Frotka nie jest zła ale wolał bym coś lżejszego i łatwiejszego w transporcie... Ciekawy jestem jak wytrzymałość tego statywu itp Sprzet jaki powieszę na tym statywie to D300s z gripem i N300 f4(czasem z konwerterem) plus głowica manfrotto 501!Napisze od razu że nie stać mnie na statywy za 1000zł,jeśli zmienię to po sprzedaży frotki i monopodu!

  2. #2

    Domyślnie

    Znalazłem Sirui N-2004 i Benro Travel Angel A-1681 na pewno lżejsze i łatwiejsze w transporcie,tylko ciekawe jak ze stabilnością...

  3. #3
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Bawiłem się ostatnio jakimś karbonowcem za 900zł. Dopóki nie powiał wiaterek, wszystko było lepiej niż we frotce. Ale praw fizyki oszukać się nie da. Wiaterek spowodował, że o ile z frotki dało się jeszcze zrobić zdjęcie bez dodatkowego obciążenia, to z karbona już nie. Przed zakupem proponowałbym przetestować jak się sprawuje ww na wietrze.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #4

    Domyślnie

    Przetestował bym ale nie mam jak i gdzie,frotka jest stabilna ale duża po złożeniu i waga tez robi swoje

  5. #5
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Jak to gdzie, a grupie regionalnej.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    Ale praw fizyki oszukać się nie da. Wiaterek spowodował, że o ile z frotki dało się jeszcze zrobić zdjęcie bez dodatkowego obciążenia, to z karbona już nie.
    Konieczność dociążania lekkiego statywu to chyba oczywista oczywistość?

  7. #7
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Niestety, nie dla wszystkich jest to oczywiste. Często się spotykam z opinią: kupiłem statyw za 1200zł, a no się giba jak powieje
    Pamiętam jak jakieś 25 lat temu fotografowałem na pożyczonym statywie. Był wielki, drewniany i ważył coś z 15kg, ale był nie do ruszenia. Nawet silny, karkonoski fen nie przeszkodził w zrobieniu zdjęcia
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8

    Domyślnie

    Panowie te statywy co wymieniłem warzą tylko ok 1kg mniej niż frotka...wiatr ich chyba nie zdmuchnie...sam już nie wiem co mam robić???

  9. #9
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    Nikt ciebie nie odwodzi od decyzji zakupu, ale raz jeszcze powtórzę. Sprawdź jak się na tym pracuje. Macie na Śląsku grupę, robicie chyba jakieś plenery?
    Na wiatr jest lekarstwo. Nosić ze sobą siatkę, na miejscu wkładasz spory kamień lub sypiesz piach (wtedy reklamówka) i podwieszasz pod statywem. Na obiektyw zakładasz dwa zszyte, obciążone woreczki. I wtedy nawet dość silny wiatr nie będzie przeszkodą
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    Zgłosiłem się do grupy i zobaczymy co dalej...a co do wiatru to ja foce ptaki więc raczej jak ostro wieje to i tak zdjęcie nie wyjdzie (bo ptasior cały lata na gałązce)ale jak zabieram siatkę krzesełko i statyw to czasem mam dość...tego tachania

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •