Zastanawiam się nad 2 modelami benro
- A-300 ex
- A-350 ex
Do czego:
- Krajobrazy głownie
- Zdjęcia nieba nocą (długa wielokrotna ekspozycja)
Wymagania:
- Krótki (piesze wędrówki a statyw w plecaku)
- Wiadomo jakiś kompromis pomiędzy wagą a stabilnością
Sprzęt Pentax k-r + 18-55 -> Docelowo k-r + S10-20
Normalnie wziąłbym 350. Ale obawiam się że będzie mniej stabilny przy tych wielokrotnych długich czasach.
Mam około 170 wzrostu, do tych gwiazd w sumie mogę nie wysuwać wszystkich sekcji, byle bym nie musiał się czołgać pod statywem żeby kadr dobrać.
Jak myślicie ten 350, będzie stabilny w takich warunkach nocnych, dodając jeszcze że nie będą wszystkie sekcje wyciągnięte, a statyw będzie dociążony plecakiem czy jakimś ciężarkiem.
Ma ktoś te statywy? Mógłbym prosić o jakieś opinie?
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami