Close

Strona 447 z 503 PierwszyPierwszy ... 347397437445446447448449457497 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 461 do 4 470 z 5022
  1. #4461
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Kręcę sobie odcięciem (50-150 Hz) różnice są duże, ustawiłem mniej więcej w połowie. Gorzej ze wzmocnieniem (Level). Przy cichym słuchaniu muzyki właściwe położenie pokrętła jest nieco inne, niż gdy słucham głośno.
    Większe suby tak mają, nawet te najdroższe. Masa i sztywność membrany wymusza pewien poziom prądu który to "ruszy". Do tego możesz teraz przełączyć "PHASE" na 180, być może kolumny działają teraz w przeciwfazie ze względu jak są podłączone.

    Z tym PHASE to pewnie wiesz o co chodzi, ale na wszelki wypadek przypomnę. Jest tu pewna analogia do fotografii. Jeśli czarno biały diapozytyw położysz na drugi taki sam diapozytyw, to wzmocnisz zaciemnienie, a jasne pozostanie jasne - tak działa sub w tej samej fazie co kolumny i tak jest ok. natomiast jesli na wspomniany diapozytyw położysz negatyw tego samego obrazu to "wygasisz" obraz - sub i kolumny bedą wzajemnie wygaszać sobie niskie częstotliwości -tak nie jest ok.

    Odcięcie to nic innego jak gradient częstotliwości w przy których sub przestaje reagować bo wchodzi już bas kolumn. Dobre wyregulowanie odcięcia eliminuje dudnienie, a daje ciepły, niski i przyjemny bas.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #4462
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 772

    Domyślnie

    Phase mam OK, zwracałem uwagę na to jak podłączałem przewody, zawsze jeden ma żyłkę w kolorze czerwonym lub czarnym więc to nie problem.
    Z odcięciem też wiem o co chodzi.

    Składanka sprzętu jaki mam teraz w domu jest dziwna, bo po prostu mam dwa kompletne zestawy stereo (w drugim zestawie amplituner Yamahy, tam kiedyś były podpięte te Jamo), każdy mocno inny, no i ten subwoofer.
    Na przód dałem 2 monitory Bowers & Wilkins, na tylne 2 podłogowe Jamo. To tak nie zostanie, po prostu nie może. Jamo mają skuteczność 88 dB, B&W mają 90 dB. Jamo są przez to wiele cichsze.
    Pierwszy raz miałem te kolumny razem, obok siebie i przełączałem A- B. Niesamowita różnica, B&W mają wiele, wiele więcej detalu. A te Jamo to wcale nie są złe kolumny. Zapowiada się, że kupię kolejną parę B&W (tej samej serii), ale raczej podłogowe i ... może sobie wtedy podaruję subwoofer, Jamo też pójdą do ludzi.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-10-2021 o 11:11
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #4463

    Domyślnie "Zastane" glosniki???

    Mam takie pytanko do zorientowanych w technikaliach audio.
    Otoz podlaczylem sobie sobie aktywne glosniki Solo 7c https://www.benchmark.pl/testy_i_rec...ab-solo7c.html do komputera (karta muzyczna zintegrowana). Glosniki polaczone sa ze soba dobrym kablem (zgodnie z kolorami koncowek), do komputera to juz standardowe 2RCA jack o dlugosci 2m. Jakis z komputronika za 20zl.
    Dodam ze glosniki staly bezczynnie sobie (ofc w mieszkaniu a nie jakiejs piwnicy) kolo 8 lat chyba.

    Ogolnie to powinien tynk leciec ze scian, a graja jakby chcialy a nie mogly. Cicho dosyc. Mimo ustawienia 3/4 glosnosci na glosnikach, 60% system win a np suwaczek z jakims tam teledyskiem YT na 60-70%.
    No to moje inne glosniki nabiurkowe daja lepiej, glosniej i czysciej.

    Ale zauwazylem ze po okolo 1 godzinie grania jest zauwazalana poprawa. Jest glosniej, o wiele czysciej, lepsza separacja dzwiekow.
    Czy te glosniki sie jakos zastaly przez te 8 lat lezenai bezczynnie i musza sie jakos "rozruszac" czy rozegrac.
    Polaczenia sa dobre...to chyba to jest jedyna przyczyna?
    Jak myslicie?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #4464

    Domyślnie

    Mniej i bardziej złotousi, zalecają "wygrzewanie" kolumn po zakupie. Wpływ oczywiście mniej lub bardziej subtelny.
    Jednym ze sposobów jest połączenie ich w przeciwfazie, tak by ciśnienia akustyczne się znosiły, i zapodanie szumu białego czy też różowego ze sporą głośnością (z szumem białym trza uważać na gwizdki).
    Na ileś godzin, dzień, dwa - za tym już trza poszperać.
    Ale 8 lat leżakowania z pewnością samym głośnikom nie służy.

    Zakładam, że z integry wychodzisz wyjściem Line (RCA) - w tym przypadku głośność zarówno w Win jak i w YT to raczej na maksa - nie wiem ile teraz mV dają na wyjściu integry dźwiękowej.
    Pokrętło w kolumnie ze wzmacniaczem to też raczej do dopasowania poziomów, niż do regulacji głośności - tę chyba realizuje remocik.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  5. #4465

    Domyślnie

    No ale one nie sa nowe, tylko 8 lat lezaly bezczynnie.
    Wyjscie z integry poprawne na pewno, sprawdzalem z instrukcja. Zreszta to samo na ktorym inne stereo chodzilo.

    Minely juz ze 2h, tynk jeszcze nie leci, ale odtwarzacz na full, windows na full a glosniki na 3/4 glosnosci i juz zaczyna mi byc za glosno (separacja dzwiekow itp przy takim ustawieniu jest poprawna).

    W sumie slysze w calym mieszkaniu, to dosyc spore kolumny jak na komputrowe.
    Chyba sie rozchodza na powrot
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #4466
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    glosnikach, 60% system win a np suwaczek z jakims tam teledyskiem YT na 60-70%.
    Wszystko należy dać na 100%, głośność reguluje się tylko na wzmacniaczu (głośniku). Zmniejszanie siły na sygnale, a zwiększanie na wzmacniaczu powoduje jedynie zwiększenie szumu i zniekształceń.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #4467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    No ale one nie sa nowe, tylko 8 lat lezaly bezczynnie...
    No właśnie o to chodzi - skoro nowe należy (dobrze jest) rozruszać, to co dopiero takie leżaki!
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  8. #4468

    Domyślnie

    Źródło dźwięku ta karta komputerowa może być bardzo słabe. Do tego kabelek marniutki i efekt słaby. Te kolumienki wyglądają na takie co sporo potrafią i na bank ząb czasu nic im nie zrobił jeśli nie były przechowywane w jakiejś wilgoci. Dać im dobry sygnał i zagrają na 102

  9. #4469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    No właśnie o to chodzi - skoro nowe należy (dobrze jest) rozruszać, to co dopiero takie leżaki!
    Masz najprawdopodobniej racje, bo po 2h juz bylo wyraznie lepiej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Źródło dźwięku ta karta komputerowa może być bardzo słabe. Do tego kabelek marniutki i efekt słaby. Te kolumienki wyglądają na takie co sporo potrafią i na bank ząb czasu nic im nie zrobił jeśli nie były przechowywane w jakiejś wilgoci. Dać im dobry sygnał i zagrają na 102
    Karta na tej plycie (integra) chodzila jeszcze niedawno w innym kompie jakby z innymi slabszymi glosnikami i bylo elegancko (choc jeszcze bardziej elegancko bylo na oddzielnej karcie dzwiekowej). A kabel pc-glosniki jest zwyczajny, cale 20zl w komputroniku. To aktywne glosniki do kompa wlasnie.
    Kable meidzy glosnikami jakeis lepsiejsze, takei grube i ze zlotymi wielkimi wtyczkami.
    Ale jak mowie chyba sie juz czesciowo rozruszaly. Byla naprawde roznica in plus po tych 2h.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 17-02-2022 o 23:47
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #4470

    Domyślnie

    To w praktyce działa trochę tak, że czym lepsze kolumny tym bardziej nie ma litości dla słabego sygnału, czy słabej realizacji materiału. Te kolumienki na bank sporo potrafią. Warto by spróbować z jakimś dobrym źródłem sygnału. Może oddzielna karta muzyczna.

Strona 447 z 503 PierwszyPierwszy ... 347397437445446447448449457497 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •