Close

Strona 450 z 503 PierwszyPierwszy ... 350400440448449450451452460500 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 491 do 4 500 z 5022
  1. #4491

    Domyślnie

    moje EVO 150 się mi niespodziewanie zepsuło
    włączam, się niby uruchamia, wyświetla że jest ok, a po chwili się wyłącza i miga mi czerwona dioda zasilania
    ehhhh, mam gwarancję jeszcze ale i tak krew zalewa,
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #4492

    Domyślnie

    Problemów z EVO ciąg dalszy, odebrałem z serwisu i od dawna jest ok, ale
    Podłączyłem telewizor LG przez HDMI ARC do wzmacniacza, przy uruchamianiu telewizora wzmacniacz się włącza, mogę sterować głośnością wzmacniacza pilotem od tv, niby wszystko działa poprawnie, ale nie słychać dźwięku, na wzmacniaczu mam wyświetlone info "brak sygnału", obsługa eARC jest domyślnie wyłączona w tv, więc jak włączam tv, włącza się też wzmacniacz, ale nie słychać dźwięku, wchodzę w ustawienia tv, włączam eARC, potem to od razu wyłączam, a wtedy wzmacniacz zaskakuje i pokazuje parametry sygnału i słychać dźwięk
    jakieś porady czemu tak się dzieje?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #4493
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Dźwięk masz ustawiony PCM czy DD?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #4494

    Domyślnie

    wszystko mam na AUTO
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #4495
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Zacznij od wymuszenia formatu PCM. Jesli nie będzie zmiany, to Dolby Digital. No i Anynet+ czy tam inne LINK-i (nazwa zależna od producenta) musi być właczony. Do tego wzmacniacz/soundbar nie może być jednocześnie podłaczony kablem optycznym.

    W TV kabel jest wpięty w złacze HDMI ARC? Bo tylko w tym będzie prawidłowa komunikacja audio.

    Jesli pomoże, to temat zamknięty. Jeśli nie, to będzie wiadomo, że problem leży w "dogadaniu" się sprzętów.

    Możesz też jeszcze po zmianie ustawień audio wyłączyć sprzęty z gniazdka na kilka minut.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #4496

    Domyślnie

    mam tylko kabel hdmi teraz wpięty, na innym wzmacniaczu działało wszystko, teraz zaczęły się problemy

    włączyłem PCM i dźwięk się pojawił ale nie dam rady sterować głośnością pilotem z tv, wzmacniacz też się sam nie włącza i nie wyłącza
    a w poprzednim sprzęcie było to i działało

    zastanawiam się jeszcze czy mi się gdzieś kabel nie uszkodził
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #4497

    Domyślnie

    Mam sobie stary amplituner stereo Sony TA-F235R, do tego kolumny Tonsil Soundfinder 250. Nigdy jakichś wygórowanych wymagań jeśli chodzi o jakość audio nie miałem, kiedyś byłem zadowolony z tego zestawu, ale ma obecnie kilka mankamentów:
    - zawieszenie w głośnikach ze starości sparciało i się pokruszyło, całość zamiast grać - charczy,
    - amplituner jest mocno analogowy, zgubiłem nawet do niego pilot, więc wszystko obsługuję ręcznie, wejścia audio - tylko RCA.

    I teraz zastanawiam się, czy warto regenerować fabrycznie głośniki (440 zł za całość) i dokupić do amplitunera jakąś przystawkę, do której mógłbym sobie podłączyć TV po kablu optycznym i Spotify ze smartfona po BT (coś takiego w ogóle istnieje? I w jakiej cenie?), czy lepiej to wszystko "wyrzucić" na śmietnik historii, i kupić jakiś marketowy zestaw Yamaha za góra 3000 wraz ze wszystkimi współczesnymi udogodnieniami (BT, WiFi, szereg różnych wejść)?

  8. #4498

    Domyślnie

    potrzebuje wuja dobrej rady. chcialem sobie kupic jakis zestaw grajacy do odsluchiwania CD i potencjalnie nagran z mp3/flac o w stereo. pomieszczenie mam spore bo z 5x8 metrow i w gore ze 4 metry, ale nie zamierzam odpalac tego tak, zeby sasiedzi ze wsi sie schodzili.

    nie bede na tym lupal ostrego metalu, raczej w klimaty klasycznego rocka, jazzu, muzyczka filmowa i jakis prog metal.

    dawno temu (naprawde dawno, jak bylem studentem) mialem tani zestaw Technicsa VU500 + PG370 + jakies pokojowe kolumny, modelu blizej nie pamietam. dzwiek Technicsa lubie, jakby ktos pytal
    kminilem, zeby sobie cos w ten desen zanabyc: wzmacniacz, odtwarzacz CD, potenchalnie komorke/tablet przez AUX podpiac (mozna?) i kolumny do zamocowania albo symetrycznie na krotszej scianie na wysokosci 1m, albo moge je ulozyc wysoko (okolo 3m) wszerz lub wzdluz pokoju.

    budzet raczej bym widzial w okolicach 1000~1500 PLN, ale moge rozwazyc wiecej jesli jest to warte grzechu. jak wybierac, co trzeba wiedziec? jest jakies internetowe "zestaw hifi dla idiotow"?

  9. #4499

    Domyślnie

    W takich dużych pomieszczeniach jedyny ratunek to wygospodarowanie małej strefy odsłuchowej i siedzimy stosunkow bardzo, bardzo blisko kolumn sensownie ustawionych. Druga opcja mamy dużo hajsu i kupujemy "duuuuży" sprzęt

  10. #4500

    Domyślnie

    Zgoda z przedmówcą co do wygospodarowania "strefy odsłuchowej", z tym że nie koniecznie musisz "siedzieć bardzo blisko" i ograniczać się do "małej strefy odsłuchowej" jeśli nie wybierzesz monitorów bliskiego pola (near field monitors). Mowa o odsłuchowych monitorach studyjnych, które dobierasz do swoich warunków i potrzeb. Mam podobne pomieszczenie (nie tak wysokie), które napędzam dwoma setami, pomiędzy którymi przełączam się w zależności od potrzeb - monitory bliskiego pola przy komputerze i średniego do nagłośnienia pomieszczenia.
    Do nagłośnienia samego pomieszczenia wystarczą ci średnie odpowiednio ustawione w zależności od oczekiwań - grają że tak powiem w punkcie odsłuchu.

    edit: teraz dopiero zwróciłem uwagę na budżet. Zignoruj co napisałem.
    Ostatnio edytowane przez Zahir ; 08-11-2022 o 01:17

Strona 450 z 503 PierwszyPierwszy ... 350400440448449450451452460500 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •