Close

Strona 416 z 503 PierwszyPierwszy ... 316366406414415416417418426466 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 151 do 4 160 z 5022
  1. #4151

    Domyślnie

    Podstawki warto zrobić samemu lub zlecić zrobienie hobbyscie, na audiostereo.pl pasjonatów nie brakuje.

    Kolega wyżej pisze o subwooferze do zastosowań muzyki, moje pytanie: po co? Dobre podłogowe potrafią dać ładne lupniecie bez tandety, subwoofer według mnie jest do filmów i gier, a do muzyki dobry subwoofer (najlepiej bez bassreflexu) kosztuje kupę szmalu - takie pudło wielkości pufy daje jednak opad szczęki. Łupniecie jest punktowe i tak szybkie, że potrafi wystraszyć. Ale to nie ten budżet, o którym tu rozmawiamy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jedno jest pewne - na głośnikach nie warto oszczędzać, to zakup na dekady, wzmacniacz (szczególnie sieciowy z bajerami) jak to elektronika - starzeje się szybko i łatwo to wymienić, dobry głośnik po latach jest tak samo dobry jak na początku.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  2. #4152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Podstawki warto zrobić samemu lub zlecić zrobienie hobbyscie, na audiostereo.pl pasjonatów nie brakuje ... dobry głośnik po latach jest tak samo dobry jak na początku.
    Chciałem uniknąć ciężkiej roboty. Myślałem, że jakiś kwietnik kupię albo coś...
    No właśnie, moje podłogówki mają już ponad 25 lat i wciąż się dziwię, że jeszcze działają.

  3. #4153

    Domyślnie

    Można zrobić projekt i zlecić jego realizację stolarzowi z grubego MDF lub litego drewna.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  4. #4154
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kiedyś widziałem podstawki zrobione na wymiar z rury kominowej tej czerwonej ceramicznej, do tego dwa kawałki drewna, fajnie komponowało sie do pomieszczenia, ciężkie stabilne

  5. #4155

    Domyślnie

    Siemanko,
    Mam nadzieje ze ktos bardziej obyty w temacie mi pomoze.

    Mam AV receiver i subwoofer i pytnaie sie rozchodzi jak je podlaczyc. Czy potrzeboje dwoch kabli RCA czy potrzebuje jednego kabla w ksztalcie Y czy jeszcze inaczej?
    AV ma na tylnej sciance dwa gniazda RCA oznaczone jako Subwoofer:

    IMG_4379.jpg

    Subwoofer tez ma dwa gniazda oznaczone jako LFE/R oraz L

    IMG_4380.jpg

    Czytam i czytam i z tego co rozumiem to albo podlaczam kabel w ksztalcie Y czyli dwie wtyczki do AV receivera i jedna wtyczna w gniazdo LFE/R albo dwa kable RCA po jednym na kanal L i R.

    Instrukcja niestety nie jest jasna bo ma tylko to:

    124945.png

    Wiec nie wyjasnia mi to niczego.
    Jak to podlaczyc?
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  6. #4156
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jednym kablem, mam tak samo na swoim.

    TAK
    |
    |
    |
    V
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 17-11-2020 o 15:29

  7. #4157

    Domyślnie

    Czyli jednym kablem tak jak w instrukcji AV do gniazda LFE/R?
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  8. #4158

    Domyślnie

    Wejście LFE to jest typowe wejście subwooferowe dla kanału "efektowego", czyli do tego wejścia zapodajesz sygnał z wyjścia w amplitunerze AV.
    Jeden przewód z jedną wtyczka na każdym końcu.
    AVR ma dwa wyjścia na suba, dla tych którzy używają dwóch subów.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  9. #4159

    Domyślnie

    Podziekowal
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  10. #4160
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Możesz też użyć dwóch RCA równolegle/

    Zwróć uwagę, że masz przełącznik "PHASE" w przeciw fazie. To znaczy, że przy prawidłowo podłączonych kolumnach część basu będzie się "neutralizować. Daj na "0".
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 416 z 503 PierwszyPierwszy ... 316366406414415416417418426466 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •