Close

Strona 437 z 503 PierwszyPierwszy ... 337387427435436437438439447487 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 361 do 4 370 z 5022
  1. #4361

    Domyślnie

    W audio nie ma drogi na skróty. Trzeba swoje przejść, swoją kasę wtopić, aby nie pisać takich rzeczy jak niżej napisałeś. Pierwszy etap wtapiania to wyjście ze złudy, że się kupuje sprzęt wielokanałowy do trzepania mózgu , z zamysłem, że głównie będzie się na tym słuchać muzyki Ampli x 7 do słuchania muzyki w cenie 2 kzł. Temat wyczerpany.
    Tyle ode mnie na me usprawiedliwienie aby nie wyszło, że jestem nie ignorant

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Tak bardzo bym się nie podniecał tym, że to gówno. 330W zasilania z gniazdka sieciowego to cherlawość w stereo? Wolne żarty, porównaj to sobie z zasilaniem jakiejkolwiek przeciętnej "audiofilskiej" bądź tylko zwykłej stereo integry.
    A tekst o 30W czy wacikach na 7 kanałów dowodzi niestety jedynie ignorancji.
    Po pierwsze, 330 / 7 to tak raczej 40 a nie 30. Pozostałe obwody ampli biorą niewiele mocy, to nie antyczne Onkyo, które mocno grzało samą płytką procesora obrazu.
    Po drugie, specyfika dźwięku dookólnego nawet w "efektownych" filmach jest taka, że nigdy wszystkie kanały nie są jednocześnie wysterowane na full.
    Ustaw wszystkie głośniki jako "large", puść jakiś film w efektownej scenie i odłącz fizycznie głośnik centralny (mylnie zwany dialogowym). Zobaczysz (usłyszysz) jak się nagle zrobi jakoś cicho, mimo tego wszystkiego grającego dookoła.
    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    ale tak w sumie, bo się zastanawiam, to dlaczego ten ampli to jest g*???
    pod względem dźwięku, oczywiście, bo sterowanie, menu, jakieś bajery to rozumiem kwestia gustu,
    a nie znam się to pytam
    Bo gra daleko od tego co prezentuje wzmacniacz 2 kanałowy bez pilota nawet i innych bajerów no i jest to amplituner kina domowego, a tryb stereło ma jakby przy okazji. Taki był zamysł konstruktora i producenta czyli amplituner KD. Czym to się różni to Ci proponowałem ściągnąć do domu klocek stereo jakiś NAD nawet używany, jakiś ARCAM, Hegel może jeśli ze sklepu. Trudniejszą drogą co też robiłem to transport swoich kolumn i amplitunera do jakiegoś salonu audio celem porównawczego odsłuchu.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 27-02-2021 o 23:25
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #4362

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Tak bardzo bym się nie podniecał tym, że to gówno. 330W zasilania z gniazdka sieciowego to cherlawość w stereo? Wolne żarty, porównaj to sobie z zasilaniem jakiejkolwiek przeciętnej "audiofilskiej" bądź tylko zwykłej stereo integry.
    A tekst o 30W czy wacikach na 7 kanałów dowodzi niestety jedynie ignorancji.
    Po pierwsze, 330 / 7 to tak raczej 40 a nie 30. Pozostałe obwody ampli biorą niewiele mocy, to nie antyczne Onkyo, które mocno grzało samą płytką procesora obrazu.
    Po drugie, specyfika dźwięku dookólnego nawet w "efektownych" filmach jest taka, że nigdy wszystkie kanały nie są jednocześnie wysterowane na full.
    Ustaw wszystkie głośniki jako "large", puść jakiś film w efektownej scenie i odłącz fizycznie głośnik centralny (mylnie zwany dialogowym). Zobaczysz (usłyszysz) jak się nagle zrobi jakoś cicho, mimo tego wszystkiego grającego dookoła.
    Cóż. Naprawdę proponuję wypożyczyć np. to :
    https://www.q21.pl/haiku-audio-sol-ii.html
    To chyba łyka do 200W ( nie pamiętam) i posłuchać

  3. #4363

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Cóż. Naprawdę proponuję wypożyczyć np. to :
    https://www.q21.pl/haiku-audio-sol-ii.html
    To chyba łyka do 200W ( nie pamiętam) i posłuchać
    Dzięki uprzejmości kolegi miałem w domku HAIKU, tylko ze wcześniejszych modeli hybrydowy wzmacniacz. Poganiałem sobie z kolumnami swoimi po 3 pokojach. Bardzo dobry dźwięk i ładnie śpiewało na tym wzmaku to był, ale cóż chyba wtedy miałem fazę "poszukiwacza basu wszechmogącego", więc jednak odesłałem do producenta. Z perspektywy czasu żałowałem.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #4364

    Domyślnie

    ale te hybrydy mają ułomny basik, za to średnica jest przepiękna

  5. #4365

    Domyślnie

    Wybacz trywialne pytania, ale nie wiem czy i na ile jest to dziedzina Twoich zainteresowań.

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Yamaszka rx-v773 do napędzania na dziś (dostałem razem z kolumnami)...
    Sprzęt "odziedziczony", zapewne z jakimiś ustawieniami.
    Sprawdzałeś Speakers Setup? Yamaha ma tam korektor parametryczny, może są podbite basy?
    Druga kwestia, Tone Control, czy bas na "0"? Nie ma klasycznej gałki "Bass" i ustawienie jest schowane w Menu.
    Ewentualnie, czy używasz trybu Pure Direct w stereo, wyłącza wszelkie "upiększacze"?
    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    ...takie kolumny https://www.tophifi.pl/glosniki/glos...agine-x2t.html
    ...dobrze i z dobrymi ale nie buczącymi basami
    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    ...ustawienie, też typowo, tv na środku ściany, po bokach w odległości około metra może dwóch kolumny, podłogowe, nie podstawkowe, do kanapy kilka metrów odległości...
    Z opisu można założyć, iż kolumny stoją przy samej ścianie, wielce prawdopodobnie także słuchacz wraz z kanapą znajdują się blisko przeciwległej ściany?
    Odsuń kolumny od przedniej ściany (z TV), przynajmniej pół metra. Podobnie miejsce odsłuchowe nie powinno być przy samej ścianie.
    Ogólnie w przypadku buczenia basu należy nieco "powędrować" z kolumnami i z miejscem odsłuchowym by wybrać optymalne położenia lub chociaż najmniej niewłaściwe. Zresztą, bez buczenia także.
    Owe wędrówki dotyczą nie tylko basu ale i także stereofonii (przestrzeń).
    Linkowany przez fafniaka kalkulator pozwala wstępnie coś ustalić.

    PSB Imagine X2T mają dość podbity bas (50...180 Hz to +3 dB w stosunku do średnich, 90 Hz to +5dB) więc łatwe do opanowania nie będą.

    Kolejną opcją są pułapki basowe - nie wiem czy ktoś je wypożycza na próbę przed zakupem.
    Niestety, basstrap i wędrówki ze sprzętem po salonie mają bardzo niski WAF, zatem albo wygląd albo dźwięk.

    Idąc w druga stronę, jeśli z ampli otrzymałeś także mikrofon kalibracyjny z zestawu, spróbuj może użyć YPAO?
    Sam podejrzliwie podchodzę do takich wynalazków w tanich ampli, ale może tu się trafi iż wytnie jakiś dominujący rezonans?

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Cóż. Naprawdę proponuję wypożyczyć np. to :
    https://www.q21.pl/haiku-audio-sol-ii.html
    To chyba łyka do 200W ( nie pamiętam) i posłuchać
    Łyka 300W, ale to nie takie istotne - jaką ma pojemność kondensatorów w zasilaczu!
    Nie wiem natomiast, do czego mi jest potrzebne jego wypożyczenie i posłuchanie?

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    ...Taki był zamysł konstruktora i producenta czyli amplituner KD...
    Moim zdaniem zamysł konstruktora był jednak nieco inny - w kinie domowym Pure Direct jest zbędne a nawet może być niewskazane (wyłączenie procesora dźwięku), za to w stereo jest jak najbardziej pożądane.
    Podobnie, możliwość pracy końcówek mocy z obciążeniem 4 Ohm w trybie Stereo w kinie domowym chyba nie jest niezbędna?

    Yamahy z tej półki nieco różnią się od porównywalnych Marantzów, Denonów czy innych Pioneerów - tym, iż w trybie stereo potrafią na 4 omach obciążenia dać 2x110...140 W ciągłej mocy (zależnie od modelu w kolejnych seriach).
    W tym kontekście pisanie o wacikach jest moim skromnym zdaniem nieco nieuzasadnione.

    Z pewnością ten ampli będzie miał słabsze kopnięcie w impulsie - wspomniana wcześniej pojemność filtrująca w zasilaczu, podobnej wielkości jak w tanich wzmakach stereo - ale pisanie o nim (ampli) że to gówno jest cokolwiek przesadzone.
    Szczególnie, w kontekście niekoniecznie audiofilskich wymagań kolegi.

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    akustyka w sensie mieszkanie w bloku 30m2, co jeszcze potrzebujesz wiedzieć?
    to nie filharmonia a i ja nie mam słuchu absolutnego ćwiczonego na koncertach Chopinowskich...
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #4366

    Domyślnie

    Kolejne pytanie do Tych co się mają lub słuchali :

    Czy te słuchawki Beyerdynamic Lagoon ANC są warte swojej ceny ( 999 zł ) czy może coś lepszgo do 1000 zł znajdę?

    Bezprzewodowe i przewodowe. Nauszne zamknięte ale takie żeby uszu nie "odparzały".
    Ostatnio edytowane przez waldek ; 09-03-2021 o 13:49

  7. #4367

    Domyślnie

    Czy ktoś z forumowiczów posiada streamer iEAST m30 pro? Niedawno zakupiłem takowy i chciałbym pogadać na temat jego zastosowania i możliwości.
    D600, F100, N8008s, N105 F2,5, N50 F1,8 AF-D, N180 F2,8 AF-D, N70-210 F4 AF, N28-105 AF, N35-70 AF, T20-40 AF i akcesoria

  8. #4368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    Bezprzewodowe i przewodowe. Nauszne zamknięte ale takie żeby uszu nie "odparzały".
    Kiedyś miałem takie AKG 550.
    Monitory, bardzo wygodne i dobrze izolowały.

    Później wypościli model mkII, a później 551 - te ma mój znajomy i bardzo sobie chwali, poza czasem pracy na ładowaniu, bo kupił bezprzewodowe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #4369

    Domyślnie

    Poczyściłem trochę.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #4370

    Domyślnie

    W temacie słuchawek mam i polecam Bayerdynamic dt990 pro. Tyle że są to słuchawki otwarte, na kablu i bez wodotrysków. No i niestety starają się grać neutralnie, co mi akurat odpowiada. Nie lubię słuchać muzyki podkolorowanej, tylko tak jak ją realizator widział

Strona 437 z 503 PierwszyPierwszy ... 337387427435436437438439447487 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •