Close

Strona 443 z 503 PierwszyPierwszy ... 343393433441442443444445453493 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 421 do 4 430 z 5022
  1. #4421

    Domyślnie

    Czytam i się zastanawiam skąd się takie pomysły na sprawdzanie słuchawek biorą, o te płatki mi chodzi Bardzo profesjonalne podejście.

  2. #4422

    Domyślnie

    Szybkie pytanie, dostałem dawno temu w prezencie Tonsile SoundFinder 250, grają w komplecie ze wzmacniaczem Sony F235R. Niestety pokruszyła się guma/pianka w zawieszeniach głośników i w efekcie całość pierdzi (kopułki też są w kiepskim stanie). Opłaca się to regenerować czy lepiej kupić coś za kilka stówek (nie więcej) co zagra tak samo jak te Tonsile? Nie jestem wymagający, słucham głównie z YT/Spotify, czasem podpinam TV, a jeszcze rzadziej gramofon (głównie rap w tym przypadku, wkładka budżetowa Audio Technica, żółta).

  3. #4423

    Domyślnie

    Czy jest jakiś moduł bluetooth podłączany kablem do aux czy innego wejścia wzmacniacza?
    Zestaw grający nie ma btooth a chodzi o to, aby puścić coś z urządzenia by przez na te wieżę. Lub czy można jakiś moduł bt do usb lub ipoda dołączyć, ktore to sprzęt posiada. Gdzieś kiedyś widziałem takie ogłoszenie.

  4. #4424

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Czy jest jakiś moduł bluetooth podłączany kablem do aux czy innego wejścia wzmacniacza?
    Zestaw grający nie ma btooth a chodzi o to, aby puścić coś z urządzenia by przez na te wieżę. Lub czy można jakiś moduł bt do usb lub ipoda dołączyć, ktore to sprzęt posiada. Gdzieś kiedyś widziałem takie ogłoszenie.
    uploadfromtaptalk1616600412590.jpg

    A jest. Ciekawe

  5. #4425

    Domyślnie

    Jest tego multum, na allegrze występują pod kryptonimami (łącznie lub rozdzielnie): nadajnik, odbiornik, transmiter Bluetooth. Ceny od kilkunastu złotych wzwyż, więc musisz się zorientować czy i jakie parametry Ci odpowiadają.




    EDIT

    Aaa, zanim się wyrobiłem z pisaniem, widzę, że już znalazłeś.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #4426

    Domyślnie

    Nie znam się, ale próbowałem zwykły adapterek komputerowy Bluetooth do USB wieży to nie łączy się - rozumiem że aux inaczej działa. Czy taki z usb jest odbiornikiem czy nadajnikiem?

  7. #4427

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Nie znam się, ale próbowałem zwykły adapterek komputerowy Bluetooth do USB wieży to nie łączy się - rozumiem że aux inaczej działa. Czy taki z usb jest odbiornikiem czy nadajnikiem?
    Potrzebujesz coś takiego:
    https://allegro.pl/oferta/logitech-b...912-9835128842
    lub
    https://allegro.pl/oferta/ugreen-ada...ck-10434106981

    Zasada działania dość prosta - telefon jest źródłem, wysyła sygnał po BT do tego odbiornika, który ma wbudowany DAC i wypluwa sygnał na gniazda RCA, a te już bezpośrednio do wzmacniacza (wejście AUX, CD, tuner).
    Do plumkania taki za stówkę wystarczy.



    Ja natomiast mam pytanko do znających się lepiej.
    Chcę trochę posłuchać CD-ków.
    Czy jest sens zakupu taniego odtwarzacz (za kilka stówek) z wyjściem optycznym (lub coaxial) i puszczenia przez zewnętrzny DAC?
    Czy sam mechanizm (laser?) ma znaczący wpływ na dźwięk?

  8. #4428

    Domyślnie

    Jak najbardziej, jeśli tylko posiadasz urządzenie z dobrej klasy (jakiś Burr Brown albo coś podobnego) DAC 192kHz 24-Bit. Możesz go "karmić" strumieniem bitów z jakiegokolwiek źródła - to tylko sygnał niosący 1 i 0 - i to procesor je interpretuje i przetwarza (jak sama nazwa wskazuje) na sygnał analogowy.

    Zauważ, że najlepszej (najdroższe przy okazji) klasy playery CD praktycznie nigdy nie maja wyjścia cyfrowego - w ten sposób producent stawia na własne brzmienie, co z kolei rodzi problemy ale też daje możliwości przy budowaniu zestawu.
    Jednoczesne piękno i przekleństwo konsumenckiego rynku audio i w ogóle Audiofilizmu

    edit: po prostu upewnij się, że DAC na który podasz sygnał jest lepszej jakości niż ten wbudowany w źródło, bo teraz pewnie można wyrwać po taniości niezłe CD Playery, więc nie wykluczona jest sytuacja, że przetwornik w CDku będzie lepszy niż w twoim zewnętrznym DAC i wtedy lepiej będzie użyć wyjść analogowych
    Ostatnio edytowane przez Zahir ; 24-03-2021 o 22:15

  9. #4429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zahir Zobacz posta
    Zauważ, że najlepszej (najdroższe przy okazji) klasy playery CD praktycznie nigdy nie maja wyjścia cyfrowego - w ten sposób producent stawia na własne brzmienie, co z kolei rodzi problemy ale też daje możliwości przy budowaniu zestawu.
    A możesz podać jakieś konkretne przykłady z tych najdroższych, co nie mają wyjścia cyfrowego?
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  10. #4430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    Potrzebujesz coś takiego:
    https://allegro.pl/oferta/logitech-b...912-9835128842
    lub
    https://allegro.pl/oferta/ugreen-ada...ck-10434106981

    Zasada działania dość prosta - telefon jest źródłem, wysyła sygnał po BT do tego odbiornika, który ma wbudowany DAC i wypluwa sygnał na gniazda RCA, a te już bezpośrednio do wzmacniacza (wejście AUX, CD, tuner).
    Do plumkania taki za stówkę wystarczy.



    Ja natomiast mam pytanko do znających się lepiej.
    Chcę trochę posłuchać CD-ków.
    Czy jest sens zakupu taniego odtwarzacz (za kilka stówek) z wyjściem optycznym (lub coaxial) i puszczenia przez zewnętrzny DAC?
    Czy sam mechanizm (laser?) ma znaczący wpływ na dźwięk?
    dzięki, czyli potrzebny jest odbiornik
    Znalazłem tańsze niż te, stereo, ale nie wiem czy warto oszczędzać 50 zl. Tak właśnie do puszczenia jakichś audiobookow wystarczy

Strona 443 z 503 PierwszyPierwszy ... 343393433441442443444445453493 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •