Close

Strona 231 z 261 PierwszyPierwszy ... 131181221229230231232233241 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 301 do 2 310 z 2609
  1. #2301

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czy Netflix jest zainstalowany na Chromecascie?
    Smartfon służy jako pilot do łatwiejszej obsługi (np wpisywanie tekstu)? (pomijam kwestie streamingu tego co na telefonie)
    Tak, dongel google przekazuje treści z telefonu, tak z grubsza. Nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji, odpalasz Netflix czy HBO Go i z apki masz wyjście na chromecast (tv).

  2. #2302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czy Netflix jest zainstalowany na Chromecascie?
    Smartfon służy jako pilot do łatwiejszej obsługi (np wpisywanie tekstu)? (pomijam kwestie streamingu tego co na telefonie)
    Widzę, że nie bardzo rozumiesz, na jakiej zasadzie to działa. Już tłumaczę. Telefon służy wyłącznie do sterowania. W telefonie wybierasz treści i wskazujesz, aby odtwarzał przez Chromecast. Telefon nie bierze udziału w przekazywaniu treści. Chromecast pobiera te treści bezpośrednie z netu i odtwarza na TV. Ty możesz później wyjść z domu ze swoim telefonem, a domownicy potem mogą sterować ze swojego telefonu. Oczywiście dodatkową funkcją jest tzw. mirror, czyli wyświetlanie zawartości ekranu telefonu na TV. Wszystko ma działać w jednej sieci domowej. Jeśli router obsługuje 2 pasma czyli 2,4 GHz czy 5 GHz, to musisz zrezygnować z tego drugiego całkowicie, bo jeśli telefon z automatu połączy się z 5 GHz, to już nie będzie widział Chromecast, bo to wtedy są 2 różne sieci. Miałem taki przypadek, więc o tym piszę.

    edit: Chromecast nie ma zainstalowanych aplikacji. Nie mówię o tym najnowszym wynalazku z pilotem. Posiadam również Mi Boxa od Xiaomi. Też działa to OK i posiada wbudowany Chromecast. Ale to już działa inaczej. Tu jest Android TV i pilot. Pomimo słabych parametrów na papierze, chodzi to płynnie.
    Ostatnio edytowane przez black70 ; 19-01-2021 o 20:45
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  3. #2303
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Dzięki. Chyba ze względu na te inne opcje wybiorę Xiaomi Mi Box S. Ciekawe, że to android 8.1 a nie nowszy.
    Jeśli ten Mi Box wyświetla 4K, a mój TV jest jedynie HD, to Mi Box to wykryje i sam dostosuje rozdzielczość, jak sądzę?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #2304

    Domyślnie

    Tak, tym nie musisz się przejmować. Ja mam starą plazmę Pioneera i wyświetla OK.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  5. #2305
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dzięki. Chyba ze względu na te inne opcje wybiorę Xiaomi Mi Box S. Ciekawe, że to android 8.1 a nie nowszy.
    To nie jest android znany z fona tylko Android TV i o to w tym chodzi żeby był certyfikat itd, to te chińczyki nazywane TV BOX mają zwykłe z nakładkami.

  6. #2306

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dzięki. Chyba ze względu na te inne opcje wybiorę Xiaomi Mi Box S. Ciekawe, że to android 8.1 a nie nowszy.
    Jeśli ten Mi Box wyświetla 4K, a mój TV jest jedynie HD, to Mi Box to wykryje i sam dostosuje rozdzielczość, jak sądzę?
    Tak z miesiąc temu kupiłem takie urządzonko do TV FHD. Nie ma problemu z dopasowaniem rozdzielczości. Android w momencie zakupu 8, ale się zaktualizował do 9 - tki.

  7. #2307

    Domyślnie

    Ostatnio odkryłem, że sony android włącza odpowiedni kanał za pomocą polecenia głosowego. Trzeba tylko użyć nazwy kanału a nie numeru

  8. #2308
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Kupiłem Xiaomi Mi Box S, android 8.1 się od razu zechciał aktualizować do 9, na co wyraziłem zgodę.
    Na razie Netflix chodzi bardzo płynnie, ale przyznam, że mając obawy nie instalowałem na razie więcej aplikacji.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #2309

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Kupiłem Xiaomi Mi Box S, android 8.1 się od razu zechciał aktualizować do 9, na co wyraziłem zgodę.
    Na razie Netflix chodzi bardzo płynnie, ale przyznam, że mając obawy nie instalowałem na razie więcej aplikacji.
    Syndrom nowoczesnego użytkownika, też tak miałem - jeśli działa nie dotykać bo może się spie... Po czym się okazuje, że syn katuje tą elektronikę i nic się nie dzieje - nie działa? sru do kosza i tyle.

  10. #2310

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMGie Zobacz posta
    Ja np. nie lubię obrazu 100Hz w TV, może to kwestia telewizora, oglądałem chyba na Sony Bravia, jest dla mnie jakiś taki nienaturalny. Coś jak kiedy teatr telewizji, albo niektóre telenowele.
    Ale to pewnie kwestia gustu, ja po postu walę taki "kinowy" klimat.

    Trochę pomieszałeś, jak masz powyłączane "polepszacze" obrazu to nie zobaczysz efektu teatru na filmach itp na telewizorze z matrycą 100Hz, ale sport i szybka akcja już będzie lepszej jakości.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Jak Tv do oglądania kablówki 50 wystarczy.
    Podaj definicję "kablówki". Ja kablówkę ostatni raz miałem 15 lat temu, ale to już był dekoder cyfrowy i podłączenie przez HDMI.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 231 z 261 PierwszyPierwszy ... 131181221229230231232233241 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •