Close

Strona 233 z 261 PierwszyPierwszy ... 133183223231232233234235243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 321 do 2 330 z 2609
  1. #2321

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Sprecyzujmy czy chodzi o TV i np filmy czy o gry bo to dwie różne sprawy.
    O jedno i drugie. Podczas oglądania TV, filmów i gier wyłączamy wszelkie upłynniacze i polepszacze (odszumiacze, wygładzacze przejść tonalnych itp) chyba, że ktoś lubi nienaturalną papkę na ekranie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Smużenie to też nie jest kwestia czy 50Hz czy 100Hz..

    Otóż dokładnie to jest kwestia 50 czy 100 Hz, bo smużenie panelu 50-hercowego LCD może wystąpić i podczas oglądania dynamicznych scen w filmie, który jest nadawany w 24 klatkach na sekundę.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #2322
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia czy 50Hz czy 100Hz jeśli materiał ma mniej jak 50fps.
    To czy ekran smuży czy nie to nie kwestia ile TV ma Hz oczywiście w standardowym TV łatwiej było trafić śmieciowy ekran, który smuży, a w modelach 100Hz raczej tego nie ma co może ciebie wprowadzać w błąd że to kwestia Hz.
    Wszelkie polepszacze mają sens w materiale standardowym ze źródła jak dekoder, bluray, dvd itp czyli 24,25,30fps i polecam je załączyć, jak mamy 60fps to warto testować co może wpływać negatywnie, a do gier wyłączyć wszystko.

  3. #2323

    Domyślnie

    Nie wiem jak teraz ale jeszcze parę lat temu miało to znaczenie. Mianowicie miałem topową plazmę i oglądając tenisa było widać smużenie na piłką. Po wymianie na LCDka , też przyzwoitego , żadnego smużenia nie ma.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #2324
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No tak ale to jest czas reakcji i tam akurat plazma przegrywała ( jedynie Pioneer w kilku modelach z tym sobie poradził ale cena była wysoka ), można się sugerować tym że 100Hz ma niski czas reakcji ale to nie jest ze sobą powiązane i tylko o to mi chodzi bo obecnie miedzy dobrym 50Hz i dobrym 100Hz nie zobaczysz jakiś różnic, różnice były kilka lat temu jak 50Hz często trafiały się tragiczne pod względem reakcji ale mamy 2021 rok i takich śmieciowych konstrukcji nikt nie kupi.

  5. #2325

    Domyślnie

    Jeśli dobry tv 50hz nie różni się od 100hhz to dzięki tym upłynniaczom właśnie

  6. #2326
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie, może wytłumaczę jeszcze prościej.

    Jeśli zwykły TV 50Hz jest kiepski to zobaczymy smużenie nawet jakby mu włączymy wszystkie polepszacze, a jeśli 50Hz ma dobre parametry to nie będzie na nim smużenia, za to 100Hz TV raczej nie ma szansy kupić z kiepskimi parametrami i dlatego szansa że będzie smużenie jest minimalna.
    Polepszacze są fajne z dobrej jakości źródłem, co lepsze algorytmy potrafią zrobić płynność bez jakiś zauważalnych artefaktów i zniekształceń, jeśli materiał jest słabej jakości to polepszacze zrobią tragiczną kaszanę.

  7. #2327
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Troszeczkę co niektórzy mylicie pojęcia. Smużenie występuje przy długim czasie reakcji matrycy, nie ma to nic wspólnego z częstotliwością wyświetlania. Nawet gdyby matryca miała odświeżanie 25 Hz, ale miała by zdolność idealnego "zapalania się" i "gaszenia się" 25 razy na sekundę to żadnego smużenia by nie było (dla ludzkiego oka).

    Kolejną kwestią jest jawne oszustwo wielu producentów w sposobie informowania o czasie reakcji. Zazwyczaj wskazują oni czas GtG - czyli szary do szarego. A powinni podawać czas czarne-białe-czarne. To robi kolosalną różnicę.

    Wychodzi tu też kolejna przewaga technologi OLED. W ekranach LCD czas reakcji jest na poziomie 2-12 milisekund, w przypadku OLED jest to już 0,01 milisekundy.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #2328

    Domyślnie

    chcę kupić nowe ty
    rozmiar 50-55"
    i podoba mi się samsung frame, tym bardziej że tv jako takiej nie oglądam za dużo, czasami jakiś sport ale częściej podłączam lapka i odpalam filmy przez hdmi
    więc taki frame od sajsunga by wisiał na ścianie i nie był brzydki
    no a druga opcja to philipsy, przynajmniej te sklepowe wyszukiwarki tak podpowiadają, że najlepsze parametry jak ustawię to tylko philips

    czy może iść w jeszcze inną markę, co polecacie? rozmiar 50-55 cali, wieszany na ścianie, na bajerach mi nie zależy ale jak już mam kupować to niech to będzie miało najlepsze parametry obrazu

    a może ktoś ma tego frame od samsunga i może się podzielić wrażeniami?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #2329
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Ja tylko powtórzę - OLED, obojętnie której marki. Wszystkie matryce czy to z 2020, czy nowsze, zmiatają LCD czy QLED.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #2330

    Domyślnie

    To prawda, ale mają jedną poważną wadę, o której niektórzy nie wiedzą decydując się na kupno. Wada ta ujawnia się w ciągu roku i nie jest objęta gwarancją jeżeli dość intensywnie ogląda się programy informacyjne ze stałymi elementami obrazu.

Strona 233 z 261 PierwszyPierwszy ... 133183223231232233234235243 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •