Close

Strona 1 z 261 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2609
  1. #1

    Domyślnie Jaki telewizor? Wszystko o RTV!

    Witam serdecznie
    Potrzebuje waszej porady - otóż zastanawiam się nad jakaś podręczna kamerą, coby uwiecznić młodego i niestety, ale mam problem. Za dużo modeli, formatów itp, itd. A więc proszę Was o sugestie jaki model wybrać i dlaczego.
    Konkrety:
    Budżet - ok 1500
    Kamera - prosta w obsłudze, o względnie dobrej jakości nagrywanego materiału (adekwatnie do ceny oczywiście) , jeśli się da to taka, ze po nagraniu wrzucam na kompa i oglądam. jest taka ?

    Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2

    Domyślnie

    Panasonic HDC-SD60 Mam i z czystym sumieniem polecam. Poza testami moge sie podeprzec opinia znajomego ktory od kilkinastu lat zajmuje sie zawodowo filmowaniem. Ogladal filmiki z mojego malenstwa i byl pod wrazeniem mozliwosci tej kamery. Tak, że brac i sie cieszyc jakoscia HD
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 11-02-2011 o 16:41 Powód: także->tak, że

  3. #3

    Domyślnie

    ja mam HDC-TM700 (duzo drozsza), ale z czystym sumieniem moge polecic kamery Panasonica.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #4
    Tata Homera Awatar frostic
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Bażanorzów Górnośląski ;)
    Posty
    527

    Domyślnie

    Tego Panasonica polecanego przez Strus-a można nabyć za niecałe 1500 zł. Naprawdę ciekawie to wygląda.
    Sam jestem na etapie kupna podobnego cacka

    A jak wygląda segment niższy cenowo - tak do 800 zł?
    Warto szukać czy lepiej dopłacić do tych 1500??
    SPAM nadal rządzi! Do spółki z Homerem… i Skiperem

  5. #5

    Domyślnie

    Nie znam segmentu w tych nizszych kwotach ale chyba bedzie problem z HD a teraz to ju? IMO nie warto innych kamer kupowac. Obrobka nie jest wcale taka straszna. Oczywiscie zalezy od kompa ale tragedii nie ma. U mnie na 4GB ramu DDR2 i AMD 955 Pinacle 14 chodzi bez zarzutu.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za sugestie. To jeszcze spytam - jest jakas kamera, która nagrywa i mam gotowy film bez żadnej kompresji i wrzucania na komputer ? Mam przyzwyczajenie do kamer VHS - nagrałem kasetę, wrzuciłem w odtwarzacz i tyle.

  7. #7

    Domyślnie

    Zalezy co rozumiesz pod pojeciem "gotowy film". Jesli chodzi Ci o to ze zrzucasz pliczek z kamery i go odtwarzasz to chyba tylko Sony ma z tym problem. Jesli masz na mysli caly film poskladany z fragmentow to chyba zadna kamera nie ma opcji poskladania scen w jedna calosc.

    Ten Panasonic zapisuje material w postaci plikow MPEG-4/H.264

  8. #8
    Tata Homera Awatar frostic
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Bażanorzów Górnośląski ;)
    Posty
    527

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Ten Panasonic zapisuje material w postaci plikow MPEG-4/H.264
    A jak wygląda współczynnik: długość nagrania do wagi pliku ?
    SPAM nadal rządzi! Do spółki z Homerem… i Skiperem

  9. #9

    Domyślnie

    Musialbym sprawdzic w domu (teraz w pracy jestem) ale MPEG-4 po zlozeniu w Pinnacle'u z czasem trwania okolo 10 min (podlozona myzyka, dodane przejscia) zajmuje z tego co pamietam okolo 1,5 GB. Zerkne wieczorem i dam znac.


    TUTAJ w pierwszym poscie jest sznurek z tym filmem
    Ostatnio edytowane przez Strus ; 13-02-2011 o 10:51

  10. #10

    Domyślnie

    Odświeżę.

    Rozglądam się za kamerą, coś zmieniło się w tym temacie, pojawiły się lepsze tańsze modele?

    Kręcić będę typowo pamiątkowe rzeczy, chcę HD, stabilizację, dużo zoomów (na występach córki nie zawsze jest miejsce w pierwszych rzędach) i ma dobrze sobie radzić w ciemniejszych pomieszczeniach. Nie zdecydowałem jeszcze czy chciałbym wbudowane HDD czy na karty, co lepsze?

    Zastawaniem się tez nad tym co jest bardziej ekonomiczne - HDD czy karty pamięci, gdzie cena GB wychodzi taniej? Bo zdaje się że karty SDHC mają być jak najlepszej jakości, jak najszybsze, tak?

    Ile miejsca potrzeba na godzinne nagranie w HD?

Strona 1 z 261 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •