Close

Strona 3 z 261 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2609
  1. #21
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Żyleta jest na plazmie. LCD jest ostry tylko przy obrazie zgodnym z rozdzielczością telewizora czyli w praktyce prawie nigdy. Przy innych sygnałach mydło. Plama jest tak samo ostra niezależnie od rozdzielczości.
    Tylko po co kupować odbiornik HD do sygnału SD? I nawet nie chodzi o 1080p, ale żeby chociaż 1080i enki podłączyć.

    Ludzie często wydają gruby szmal na dopracowane LCD czy plazmę, a potem karmią sprzęt nędznym sygnałem.

    To tak jak zestawić wysokiej klasy sprzęt audio i odtwarzać MP3...
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #22

    Domyślnie

    nie wiem moim zdaniem różnice między wysokim LCD a dobrą plazmą są naprawdę mało widoczne
    ja mam ostry obraz na niższych rozdzielczościach również
    droższe LCD mają dużo opcji poprawy obrazu i nie widzę wad... owszem jak ktoś kupi 50" LCD za 3 tysie to może narzekać na jej jakość... ja nie mam na co
    wiele osób porównuje kolory i ostrość w sklepie miedzy panelami i na tej podstawie wyraża opinie...
    to jest bez sensu bo oglądają na nastawach podstawowych i często bez dodatkowych fynkcji
    ja ustawiałem idealny obraz chyba parę dni
    i mam inaczej wyregulowane na sygnał z tunera a inaczej na sygnał z DVD i BR
    to rozmowa na temat czym sie różni w jeżdzie opona na drugi a opona na pierwszym miejscu w teście...
    różnice znikome

    jak ktoś mi mówi że LCD nie jest ostre to...niech tak sobie myśli... co mi tam
    Ostatnio edytowane przez wonito ; 22-11-2011 o 14:35
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez śwMikołaj Zobacz posta

    teraz to ja normalnie zostane przy starym poczciwym ekranie. bedzie psul wizerunek salonu, ale przynajmniej bede mial obraz taki jaki lubie
    Jeśli lubisz obrazek ze starego, poczciwego ekrany to powinieneś brać plazmę. Zasada wyświetlania obrazu jest praktycznie taka sama - w przeciwieństwie do LCDków. I powiem Ci więcej - moja plazma ma tylko 1024/766 przy 37" i nigdy nikt nie zarzucił jej braku ostrości ani detaliczności. A ostrość w parametrach mam ustawioną na 0 albo 1 (nie pamiętam dokłądnie)
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Tylko po co kupować odbiornik HD do sygnału SD?
    Bo póki co większość tego co leci z kabla czy satelity jest SD.

    Cytat Zamieszczone przez wonito Zobacz posta
    nie wiem moim zdaniem różnice między wysokim LCD a dobrą plazmą są naprawdę mało widoczne
    Niech zgadnę, ma Pan LCD?

    Cytat Zamieszczone przez wonito Zobacz posta
    ja mam ostry obraz na niższych rozdzielczościach również
    To nie jest możliwe. LCD ma stałą liczbę pikseli i sterowanie które uniemożliwia ich zmianę. Stąd obraz w nienaturalnej rozdzielczości jest i musi być nieostry. Wręcz sztucznie rozmywany, aby ukryć artefakty przy skalowaniu. W plazmie sterowanie jest inne, podobne trochę do kineskopu, przez co można manipulować widoczną ilością pikseli. Dzięki temu obraz z kabla i DVD jest tak samo ostry.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #25

    Domyślnie

    ktos mi moze napisac co to jest to SD? bede wdziecny. jesli chodzi o mnie to mam tylko telewizje cyfrowa

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez śwMikołaj Zobacz posta
    ktos mi moze napisac co to jest to SD? bede wdziecny. jesli chodzi o mnie to mam tylko telewizje cyfrowa
    SD to nie jest HD, czyli każdy standard obrazu poniżej 720 linii. Cyfrowy może być przekaz, ale rozdzielczość to inna bajka.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    To nie jest możliwe. LCD ma stałą liczbę pikseli i sterowanie które uniemożliwia ich zmianę. Stąd obraz w nienaturalnej rozdzielczości jest i musi być nieostry. Wręcz sztucznie rozmywany, aby ukryć artefakty przy skalowaniu. W plazmie sterowanie jest inne, podobne trochę do kineskopu, przez co można manipulować widoczną ilością pikseli. Dzięki temu obraz z kabla i DVD jest tak samo ostry.

    mam i byłem tak zadowoly że kupiłem drugiego
    co do ostrości zapraszam do oględanięcia w praktyce a nie w teorii
    po to jest upscaling i jeszcze jakaś dodatkowa funkcja
    czasem nawet przy Divxie sprawdzam czy to sygnał HD czy SD
    zresztą jak bym miał na co narzekać to bym zmienił TV... a nie mam zamiaru tego robić
    Ostatnio edytowane przez wonito ; 22-11-2011 o 14:45
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  8. #28

    Domyślnie

    to co to jest HD to ja wiem tylko nie spotkalem sie z SD
    no dobra Panowie plazmowcy to co powiecie o tej plazmie? nie chce wydawac wiecej niz 2000zl na urzadzenie, ktore dziala kilka razy w tygodniu, max 10h...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wonito Zobacz posta
    co do ostrości zapraszam do oględanięcia w praktyce a nie w teorii
    Ależ wiem jak to wygląda w praktyce i wiem jak to działa, inaczej bym o tym nie pisał. Nie ma takiej technicznej możliwości, żeby LCD zrównał się ostrością z plazmą przy nienaturalnych rozdzielczościach.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    W marketingu chodzi o to żeby co jakiś czas wymyślać coś nowego. Tak się pobudza sprzedaż. Czy strefowe wygaszanie pomaga? Może trochę. Mniej więcej tyle ile umarłemu kadzidło..
    No to dziwne, bo z tego co widzę to do podstawowych wad LCD zaliczasz świecenie czerni. Dlaczego zatem podświetlenie diodowe mające tę ogromną przewagę nad lampą, że może się miejscowo wygaszać dając nam doskonały kontrast lokalny wg Ciebie niby nic nie daje?
    Choćby na hdtv czytałem wiele testów potwierdzających przydatność tej technologii, świetny kontrast. Kilka modeli jakościowo bez problemu osiągnęło jakość Kuro, do którego to były przyrównywane. Oczywiście nie są to modele za 4000zł...

    Specem nie jestem w tej dziedzienie absolutnie, wiedze swoją czerpię ze specjalistycznych portali przeprowadzających gruntowne testy. Zatem czy zobaczymy jakieś konkretniejsze wyjaśnienie czy jedynie kolejne "bzdury, głupie pytania" i zdawkowo-ogólnikowe odpowiedzi sugerujące, że jesteśmy zbyt prości aby cokolwiek zrozumieć z wywodów fachofcuf ?
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

Strona 3 z 261 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •