Close

Strona 193 z 261 PierwszyPierwszy ... 93143183191192193194195203243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 921 do 1 930 z 2609
  1. #1921

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    (...) A nie macie czasem wrazenia ze przez te hdry i inne systemy, "prawdziwa czern", super zywe kolory w systemach "true color" oczywiscie.
    To ogromna ilosc obecnych TV daje troche radioktywny obraz (true color) w polaczeniu ze smola (true black). (...)
    Ja przez ostatnie 20 lat żyłem bez telewizora. Filmy DVD szły z odtwarzajki komputerowej na 22-calowy ekran komputera i było OK. Potem weszły płyty BD i filmy 1080p i 4k. Obraz w HDR. Na zwykłym kodeku komputer i odtwarzajka Media Player Classic jeszcze dawały radę. Ale obraz był wyprany kompletnie z kolorów. Jak włączałem kodek HDR o nazwie MadVR, obraz stawał się bardziej rzeczywisty, ale sprzęt nie wyrabiał. Dlatego po tylu latach skusiłem się na odbiornik TV. Raz na kilka dni coś obejrzę z pliku lub płyty. Telewizji nie oglądam w ogóle, przyzwyczajenie takie. Więc OLED pasuje mi idealnie.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  2. #1922

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...Poza tym, jeśli ktoś kupuję TV na 10 lat. Po to żeby spacerować codziennie po domu, a gdzieś w tle ma lecieć kilka godzin kanał z wiadomościami, to może lepiej jakieś radio? ...
    Należę do tej grupy "oglądaczy", ale kanały czasem przełączam. TV włączony o godz. 16, 17, czy 18-stej "gra" do późnych godzin nocnych. Czy lepsze radio ? no nie wiem, wolę jednak obraz także.

  3. #1923

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Należę do tej grupy "oglądaczy", ale kanały czasem przełączam. TV włączony o godz. 16, 17, czy 18-stej "gra" do późnych godzin nocnych. Czy lepsze radio ? no nie wiem, wolę jednak obraz także.

    To do słuchania TV wystarczy kineskopy ekran. To przy takim użytkowaniu najdłużej pociągnie

  4. #1924

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Skalibrowany do takich materiałów - zwykły telewizor z marketu? W jaki sposób?
    Monitory z marketu mają obecnie absurdalnie wręcz rozbudowane możliwości kalibracji, ze sprzętowaą 3DLUT włącznie. Potrzeba do tego upiornie drogiego sprzętu, oprogramowania i wiedzy (lub tańszego sprzętu, oprogramowania i jeszczez większej wiedzy), ale np. Maciek ze skalibrujtv świetnie ogarnia temat, TV z możliwością kalibracji 3DLUT jest w stanie doprowadzić do stanu bliskiego referencji. Zaawansowane modele mają zwykle kilka banków i można je kalibrować pod recki 709 i 2020, DCI, na dzień i na noc - wg. widzimisia i zasobności.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Tak czytam sobie ten watek...czy tu juz troche nie odchodzi tv-voodo na wzor tego z audio.
    Bo zaraz jeszcze bedzie ze na takim TV to sie powinno zdjecia obrabiac zamiast na dobrym monitorze dla fotografa.

    A nie macie czasem wrazenia ze przez te hdry i inne systemy, "prawdziwa czern", super zywe kolory w systemach "true color" oczywiscie.
    To ogromna ilosc obecnych TV daje troche radioktywny obraz (true color) w polaczeniu ze smola (true black).

    Ja zawsze myslalem, ze najlepiej jak przejscia tonalne sa lagodne, sa szczegoly w swiatlach i cieniach. I to wywazone z drugiej strony zaznaczonym ale nie oczojebnym kontrastem.
    Tak mysle o dobrym zdjeciu np, pod wzgledem technicznym.

    A obecna tendencja na rynku TV jest raczej w druga strone.
    Smola i radiaktywnosc w mniejszym lub wiekszym stopniu.
    Wrecz trudno jest znalezc cos bardziej naturalnego w odbiorze.
    Jak zwykle jest dużo mitologii i czarów voodoo, ale nie da się ukryć że przejście na standardy HDR stanowi potężny przełom jakościowy, znacznie poważniejszy niż duperele o relatywnie pomijalnym znaczeniu jak 3D czy 4K UHD czy magiczna czerń OLEDów.

  5. #1925

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    To do słuchania TV wystarczy kineskopy ekran. To przy takim użytkowaniu najdłużej pociągnie
    Miałbym problem z powieszeniem na ścianie takiego 40 calowego kineskopowca, a mniejszego to bym już nie chciał. Z tą trwałością poprzedniej technologii też bardzo różnie bywało

  6. #1926

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    To do słuchania TV wystarczy kineskopy ekran. To przy takim użytkowaniu najdłużej pociągnie
    To jak Ci wystarczy to oglądaj. Ja wolę moją plazmę - nawet do słuchania .
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #1927

    Domyślnie

    Ciekawi, ciekawi bardzo jak te nowe wynalazki wypadają prz plazmowym Panasonicu z ostatnich wypustów przed zaprzestaniem produkcji plazmowych tv.

  8. #1928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Ciekawi, ciekawi bardzo jak te nowe wynalazki wypadają prz plazmowym Panasonicu z ostatnich wypustów przed zaprzestaniem produkcji plazmowych tv.
    W treściach HDR plazma dostanie w dupala od LCD/OLED aż przykro będzie patrzeć, w treściach SDR nie będzie przepaści.

  9. #1929

    Domyślnie

    Jak ktoś ma obiekcje niech kupi przez internet -14 dni na zwrot i jak po tym odda oled to jest ślepy .
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  10. #1930

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    W treściach HDR plazma...
    Z ciekawości zapytam która plazma daje wsparcie dla HDR'a ?
    Nikon Fx

Strona 193 z 261 PierwszyPierwszy ... 93143183191192193194195203243 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •