Close

Strona 184 z 261 PierwszyPierwszy ... 84134174182183184185186194234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 831 do 1 840 z 2609
  1. #1831
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Teoretycznie tak i po testach i puszczaniu sampli nic nie przebije OLED ale... szybko się każdy przekona jak pusci sobie jakieś netflix/hbo z pseudo 4K i się rozczaruje mocno, a przecież i tak większość materiału w pakietach tv to nędza HD, a jak puszcza jakieś 4K to z takim bitrate że zniechęca.
    Oczywiście nadal OLED to OLED ale jak się ochłonie i entuzjazm opadnie to dobre ( zaznaczam DOBRE ) LCD z dobrym HDR i z dobrym podświetleniem zbliża do świetnego poziomu za mniejszą kasę, QLED za to jest alternatywą dla OLED i nie miałbym problemu z jego zakupem zwłaszcza do "tyrania" nonstop grami/konsolami i ciągłym włączeniem.

    Ja mam już 12 lat projektor LCD panasa 1080p i na 92" ekranie mam lepsza jakość niż wszystkie nędzne ekrany kinowe w Polsce zwłaszcza cinemacity gdzie są już dawno po okresie minimalnej eksploatacji projektorów i ekranów ale jak byłem na pokazówce laserowych projektorów 4K to nie miałem opadu szczeny bo na samplach świat sie nie kończy i jak wrzucisz materiał normalnie dostępny to sie rozczarowujesz, oczywiście na takim projektorze jest nasycenie lepsze, czerń super, rozdzielczość, wymaga mniejszego zaciemnienia itd.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 29-12-2019 o 13:53

  2. #1832
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    pusci sobie jakieś netflix/hbo z pseudo 4K i się rozczaruje mocno
    Hola, hola. Netflix premium przy światłowodzie podaje mi odpowiedni materiał w 4K i Dolby Vision z bitrate 240 Mb/s. Sampli nie używam (są słabe i po co), ekran mam skalibrowany sprzętowo pod referencyjne wzorce.

    Ale to trzeba na spokojnie zobaczyć samemu, teoretyzowanie nic tu nie pomoże. Sorry, technologia LCD to trup.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #1833

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że http://www.tvtest.pl/ nieźle podpowiada co kupić.
    Ja po lekturze przymierzam się do Sony KD-65XG9505
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #1834
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Hola, hola. Netflix premium przy światłowodzie podaje mi odpowiedni materiał w 4K i Dolby Vision z bitrate 240 Mb/s.
    U mnie na światłowodzie netflix w 4K wygląda słabiutko, widać kompresje i jakość poniżej zadowalającej, myślałem że wina po mojej stronie i naiwnie walczyłem z obsługą ale potem poczytałem w internetach że to standard

  5. #1835

    Domyślnie

    dobra propozycją wydaje się LG OLED55C9
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  6. #1836

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Wydaje mi się, że http://www.tvtest.pl/ nieźle podpowiada co kupić.
    Ja po lekturze przymierzam się do Sony KD-65XG9505
    W sumie dość podobny do tego Xf9005 co ja chce wybrać. Ale 1000 mniej. Napiszesz czemu akurat Ren model chcesz wybrać?
    I co będzie głównie oglądane? Ja się zastanawiam właśnie nad nim, ale myśle tez na jakimś OLED 55 zamiast 65.

  7. #1837
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Osobiście wolałbym dobre LCD 65-70" niż małe OLED ale właściwie bierze się to pod swoje gusta.

  8. #1838

    Domyślnie

    Mam podobny problem z wyborem TV. Obecnie mam starą ponad 10 letnią już plazmę Pioneera, więc raczej naturalnym wyborem byłby oczywiście OLED. Powiem tak: Chciałbym, ale się boję. Boję się tej jeszcze niedopracowanej technologii, czyli wypalania (powidoki), cloudingu (kolorowe plamy, nierówne podświetlenie) oraz tych pionowych pasów - oj, tyle się tego na forach naczytałem i naprawdę mi się odechciewa. Z kolei LCD - nawet ten Soniacz chwalony - tu obawiam się strefowego wygaszania. Wygląda to naprawdę dziwnie jak jest mało stref ( tak, ten Sony 9005 ma ich mało) i mogę tego nie zaakceptować. Oczywiście można to wyłączyć, ale wtedy po co tyle płacić za taki TV. Co do systemu, to naprawdę nie ma różnicy, czy android (Sony), czy zamknięty system producenta (LG, Samsung). I tak po ok. 3 latach nie będzie już na to wsparcia, więc pozostaje potem zakup jakiegoś zewnętrznego boxa. Także ten, no, mój TV na razie nie chce się zepsuć, więc póki co czekam na lepsze czasy
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  9. #1839

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Mam podobny problem z wyborem TV. Obecnie mam starą ponad 10 letnią już plazmę Pioneera, więc raczej naturalnym wyborem byłby oczywiście OLED. Powiem tak: Chciałbym, ale się boję. Boję się tej jeszcze niedopracowanej technologii, czyli wypalania (powidoki), cloudingu (kolorowe plamy, nierówne podświetlenie) oraz tych pionowych pasów - oj, tyle się tego na forach naczytałem i naprawdę mi się odechciewa. Z kolei LCD - nawet ten Soniacz chwalony - tu obawiam się strefowego wygaszania. Wygląda to naprawdę dziwnie jak jest mało stref ( tak, ten Sony 9005 ma ich mało) i mogę tego nie zaakceptować. Oczywiście można to wyłączyć, ale wtedy po co tyle płacić za taki TV. Co do systemu, to naprawdę nie ma różnicy, czy android (Sony), czy zamknięty system producenta (LG, Samsung). I tak po ok. 3 latach nie będzie już na to wsparcia, więc pozostaje potem zakup jakiegoś zewnętrznego boxa. Także ten, no, mój TV na razie nie chce się zepsuć, więc póki co czekam na lepsze czasy ;)
    Ja moze odpuszczę tego Soniaka, jakby nie patrzeć to LED za 5-6,000zł ciężko to ogarnąć z myślą że są już QLEDy.
    Dlatego zastanawiam się czy nie kupić takiego tlc 65" 680 - który w porównaniu do tego co obecnie mam będzie lepszy. W dodatku mam obecnie źródło gdzie można kupić za 3,050 zł. A w przyszłości jak dopracują OLEDy to zmienić na OLED.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 29-12-2019 o 18:21

  10. #1840
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ile cali ta plazma ma ?
    Pytam bo to jest tak samo jak przy zmianie komputera, ktoś się sugeruje że ma nowy procesor i wszystko tak świetnie działa ale nie bierze pod uwagę szybkiego ram i dysku, lepszego gpu itd.
    Zmienisz tą świetna plazme na nowy i założę się że jak kupisz sporo większy i 4K z HDR to będziesz miał opad szczeny, a samo OLED da ci kosmetyczne zmiany dla wielu nawet nie zauważalne poza prezentacją w salonie.

    według mnie to co najwięcej wpływa na wrażenia przy zmianie tv to:
    1. wielkość
    2. rozdzielczość
    3. HDR
    4. OLED / QLED

    TLC bardzo ok ale czy jesteś gotów na chińską markę montowana u nas ?
    Ja w sprzęcie foto zwracam uwagę na wiele, w sprzęcie komputerowym też ale akurat w TV to jakoś mniej mnie to obchodzi i ostatnio kupiłem Hitachi, miał być Sharp ale brakło na stanie.
    Sugeruje tez brać TV z androidem, a nie jakieś gów... smart producenta tv.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 29-12-2019 o 18:25

Strona 184 z 261 PierwszyPierwszy ... 84134174182183184185186194234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •