Close

Strona 181 z 261 PierwszyPierwszy ... 81131171179180181182183191231 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 801 do 1 810 z 2609
  1. #1801

    Domyślnie

    Czytałem ten test, dlatego założyłem, że w w 65" jest też matryca IPS.
    nic...

  2. #1802
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pil74 Zobacz posta
    Koledzy mam mały problem i potrzebuję rady. Chcą mi wymienić tv na nowszy ale czy lepszy?
    Obecnie mam Sony KD65XE8505 (model 2017) i tam jest matryca VA (tak myślę). Zaproponowano mi wymianę na tegoroczny model KD65XF8505 z matrycą IPS. To główna różnica, reszta to mniej znaczące szczegóły.
    VA lepsza czerń, IPS lepsze kąty patrzenia (mało istotne dla mnie) ale niby lepsze barwy. To tyle co na szybko znalazłem.
    Zastanawiam się czy warto? Czy jest coś jeszcze co może istotne?
    Sporo z Was ma duże doświadczenie i większą wiedzę, więc byłbym wdzięczny za pomoc.
    Mam Bravię, model 2018 z IPS i Triluminox. Kolory są świetne, ale czerń jest taka sobie - jak to w IPS. Jednak jesli ktos lubi żarówiaste kolory to sprzęt jest nie dla niego. Ten TV ma świetne, bo realistyczne odwzorowanie, zwlaszcza jeśli troszkę się to i owo skoryguje w trybie "kino pro".

    Tylko to co opisałem to, tylko, że model 2018 https://www.euro.com.pl/telewizory-l...55xe8096.bhtml


    Kupiłem go bo byłem w tym sklepie przypadkiem i była wyprzedaż za 2600. Żal było nie wziąć, dałem go do sypialni zamiast 32". Co ciekawe, wcale nie wydaje się w tym miejscu za duży.
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 06-11-2018 o 10:44
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #1803

    Domyślnie

    TV 65" - co polecacie? Ten Samsung wypada całkiem nieźle na tle konkurencji. Mam od dobrych kilku lat 40" Samsunga Smart TV i to takiego z najniższej półki i powiem szczerze, że jestem bardzo zadowolony.


    https://www.skapiec.pl/site/cat/3319...667#from103634

  4. #1804
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zerknij na SONY KD-65XF8505

  5. #1805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Co ciekawe, wcale nie wydaje się w tym miejscu za duży.
    ... bo telewizor nigdy nie jest za duży, nie ma takiej opcji.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #1806
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Nie wiem jak to się stało, ale się stało. Przeszedłem na ciemną, a raczej bezgranicznie czarną stronę mocy i kupiłem sobie OLEDa. Dokładnie tego z linku poniżej. TV ma najnowszy typ matrycy OLED, pozbawiony jest już wad wieku dziecięcego wyświetlaczy organicznych. Wrażenia? Absolutna petarda. Niedawno kupiony LCD o ktorym pisałem wyżej poszedł do salonu "dla gości".

    Piszę to nie po to żeby się chwalić, tylko żeby osoby stojące przed zmianą telewizora odpuściły sobie LCD. Nawet najwyższe modele nie maja podejścia do tego OLEDa (i paru innych). To nie jest różnica, to jest przepaść.

    https://hdtvpolska.com/lg-oled-55-b8...ogia-thinq-ai/
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #1807

    Domyślnie

    Potwierdzam
    Od 5 dni w miejsce starego 32" LCD wisi 55" OLED LGB8PLA
    Z szacunku do mojego starego philipsa nie będę robił porównań
    Czerń, kontrast, design - praktycznie brak ramki, grubość mniejsza niż palec, funkcje smart - bajka!
    Zastanawiałem się jeszcze nad sony KD55XF9005, ale cena praktycznie ta sama, więc imho się nie opłaca.
    Gdyby się ktoś zastanawiał to gorąco polecam!
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  8. #1808
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    LG nieźle technologie rozwinęło, oczywiście co nowe matryce to powtarzają że te już są trwałe ale bez obawy w przyszłym roku znowu będą te co już są trwałe
    Tak czy siak to co jest przy normalnym użytkowaniu spokojnie 10 lat wytrzyma, przy intensywnym użytkowaniu zwłaszcza z konsolami itp pojawiają się miejscowe spadki jakości ale to jeż po paru latach, a sensowne dane tego co jest od 2017 czy 2018 roku pojawią się za parę lat dopiero.

    Ja porównywałem najnowsze samsungi QLED z lg OLED w tamtym roku i oba robiły wrażenia niesamowite, QLED podobał mi się bardziej ale nie wiem czy różnice są faktycznie zauważalne, a jak ktoś nie chce zmieniać to nie polecam takich testów bo wróci do domu i wywali na śmietnik zwykłe LCD sprzed paru/kilku lat

  9. #1809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    ... bo telewizor nigdy nie jest za duży, nie ma takiej opcji.
    Oj, tzw święta prawda. Najlepiej to widać przy przejściu z większego rozmiaru na mniejszy .
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #1810

    Domyślnie

    Obecne OLEDy LG są super, ale jeżeli chodzi o ten segment to teraz referencyjnym obrazem dysponuje Panasonic TX-xxFZ800E. To absolutny top jeżeli chodzi o jakość obrazu, przy jeszcze rozsądnej cenie bo można jeszcze TX-xxFZ950E.

Strona 181 z 261 PierwszyPierwszy ... 81131171179180181182183191231 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •