Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71
  1. #1

    Question D90 czy D7000 - konkretne pytanie

    Witam wszystkich
    To pierwszy post na forum zatem chcialabym sie z Wami przywitac.

    Niebawem kupuje lustrzanke. Na pelna klatke mnie nie stac, bedzie DX.
    Szkla juz mam wybrane - 3 jasne stalki, z zoomow nie bede korzystala.

    Tutaj pytanie do Was.
    Czy lepiej byloby mi na poczatek przygody z fotografia kupic D90, zeby pozniej, jesli wciagne sie, przejsc na FX?
    Czy moze kupic D7000 z takim samym zamiarem jak powyzej? Roznica w cenie ponad 1000 PLN - do zaakceptowania, aczkolwiek ze wzgledow finansowych wolalabym opcje D90.

    Czy majac ogolne pojecie o fotografii D90 bedzie mnie ograniczac?
    Poradzcie.
    Bede fotografowac glownie "obrazy codzienne", portrety oraz od czasu do czasu krajobrazy (w przyszlosci pomysle o 10-20).

    Obrobka zdjec zajmuje sie juz jakis czas, wiec i to nie bedzie dla mnie novum.
    Chcialabym CHYBA kupic D90, ale nie chcialabym potem czuc sie rozczarowana, ze nie dolozylam do D7000, bo np. widac slabsza jakosc zdjec, przez co moge zaczac sie zniechecac.
    Nie wiem czy jest sens doplacac do pierwszego aparatu, ktory i tak pewnie bedzie predzej czy pozniej wymieniony na lepszy, pelnoklatkowy, kwoty ponad 1000 zlotych, ktory moglabym poswiecic na wyposazenie: blenda, softboxy, statyw, uzywana lampa, etc...

    Dziekuje za sugestie!

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli chcesz fotografować portrety, jakieś krajobrazy jak piszesz, tzn. że, nie bardzo potrzeba Ci mniej szumiącej matrycy jaką daje d7000, jego szybkostrzelności względem d90 czy te rozmiaru do kobiecej ręki, szkła masz wybrane, 10-20 manualem pewnie nie bedzie wiec pomiar z nimi tez Ci sie nie bardzo przyda, więc ja na Twoim miejscu kupiłbym d90 i do tego lampe, która przyda się do portretu i "obrazów codziennych"

  3. #3

    Domyślnie

    D90 absolutnie nie będzie Cie z niczym ograniczać! (chyba że mowa o zabawie z obiektywami manualnymi). Jakość zdjęć którą daje D90 nie odstaje od tej z D7000, różnica może być widoczna jedynie na najwyższych ISO, powyżej 1600, bo sama różnica w rozdzielczości jest w gruncie rzeczy niewielka.
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepiej trochę poczytać, wszystkiego na ten temat można się dowiedzieć. Na początek D90 spokojnie powinien Cie zadowolić a resztę kasy lepiej zainwestować w lepsze szkiełka.
    Chińczyk sprzedał dusze diabłu - po tygodniu się zepsuła.

  5. #5

    Domyślnie

    Poczytaj testy, porównania i tp. Ja doradzam ci D90 bo mam i 100% spełnia moje oczekiwania (nie chlapie olejem na matrycę ;d). O D7000 czytałem tyle samo złego co dobrego. (no może więcej złego ale nie ważne) D90 to przede wszystkim sprawdzona pucha, bardzo chwalona i ceniona. Daje super obrazek, AF sobie radzi. D7000 to nowsza matryca więcej MPX, większy zakres ISO z tego co wiem to 100-6300 (mogę się mylić) większa szybkość zdjęć seryjnych. Ale tak jak mówię, D90 nie powinien cię ograniczać. Pozdrawiam.
    2x Canon 5D Mk III, Sigma 15mm F/2,8 FE, Sigma 85mm F/1,4, Canon 16-35L II, Canon 35L, Canon 135L, Canon 70-200 L IS II

  6. #6

    Domyślnie

    Konkretna odpowiedź D7000.
    D90 to dobra puszka ale do D7000 to już inna technologia porównałem zdjęcia z jednej i z drugiej w tych samych warunkach to jest po prostu przepaść.
    W D90 1600 iso to maks w D7000 3200 to normalna używalna czułość 6400 jest spokojnie akceptowalne.
    Ta matryca zupełnie inaczej pracuje ma zdecydowanie lepszy zakres tonalny i jak dla mnie ładniejsze kolory.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  7. #7

    Domyślnie

    IMHO jeżeli o obróbce wiesz co nie co i myślisz o przejściu kiedyś na FX to lepiej D90. Miałem podobny dylemat i nie żałuje. Dużo z D90 można wycisnąć jeżeli robisz foto w NEF (RAW). Lepiej dokup sobie sprzęt do studio bo tego lepsza matryca D7000 Ci nie zastąpi Ja tak zrobiłem jestem zadowolony przy czym u mnie dzięki zaoszczędzonej kasce dokupiłem obiektyw Powiedzmy ze teraz już mam szkiełka, lampy, softy i inne śmieci ale o zmianie body nie myślę. Za rok i D700 będzie postrzegany jako "przestarzały" - tak się teraz patry na D90 mimo że swojego czasu ten aparat był wzorem

    Poza tym - AF w D7000 i jasne stałki - hehehe No może trafisz udaną sztukę.
    Nic i Panasonic G3

    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z Micro 4/3

  8. #8

    Domyślnie

    Różnic jest trochę, ale część rzeczy jest niedostrzegalna jak się nie ma odpowiednich potrzeb. Główną różnicą jest matryca i nie tylko wysokie ISO, ale też natywne ISO 100. Niektórzy mają problemy z AF w D7000, ale ja widzę kolosalną różnicę na plus. AF w D7000 działa szybciej i lepiej. Jeśli ktoś robi dużo zdjęć reportażowych to sloty na dwie karty też są dużym plusem, lepszy wizjer. Jest sporo takich niby drobiazgów, które tworzą nową jakość. Nie znaczy to, że D90 jest złym aparatem, korzystałem z niego długo i sprawdzał się. Swoją drogą w D90 jest trochę lepiej wyprofilowany grip i trzyma się go wygodniej.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  9. #9

    Domyślnie

    d90 chyba ,że chcesz sobie skrócić trochę życia przez nerwy tzn źle działający AF itd itd niestety d7000 może i technologicznie lepszy ale moim zdaniem to największy niewypał nikona , Konkretnie jak ktoś wspomniał d90 wystarcza gdyż na wysokich czułościach raczej nie będziesz działał klatek /sek też nie potrzebujesz
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  10. #10

    Domyślnie

    Ehh, tego sie obawialam.
    Nigdy nie mialam wczesniej tak trudnego wyboru - w zadnej kwestii, nawet tych zyciowych
    Z jednej strony wypowiedzi zwolennikow D90, z drugiej strony kategoryczne potwierdzanie, ze D7000 jest po prostu lepszy.

    Najbardziej boje sie tego, ze porownujac zdjecia wykonane tymi samymi obiektywami w takich samych warunkach, D90 bedzie "wypluwal" duzo gorsze jakosciowo fotki
    Rozumiem, ze Ci, ktorzy to pisza, mieli porownanie z D90 i widza owe roznice...

    Mam pytanie do Was - Was, ktorzy zaproponowaliscie mi jednak zakup D90. Czy naocznie widzieliscie roznice w stosunku do D7000? Czy swoja opinie na temat tego, ze robi podobne zdjecia opieracie na podstawie testow dostepnych w sieci?

    Wybaczcie za dociekliwosc, ale naprawde ta sprawa strasznie mnie meczy )))
    Pozdrowionka

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •