Co wybrac nikkora 50 mm ze swiatelkiem 1,4 czy 85 mm ze swiatelkiem 1.8
zaznaczę również że robię głównie portrety niekiedy zdarza sie fashion
Szukaj
Co wybrac nikkora 50 mm ze swiatelkiem 1,4 czy 85 mm ze swiatelkiem 1.8
zaznaczę również że robię głównie portrety niekiedy zdarza sie fashion
A to już zależy od twojego stylu fotografowania. Która ogniskowa Ci bardziej leży. Nawet nie wiadomo jakie masz body, czy DX czy FX.
D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.
kolejny pro który nie wie jakie potrzebuje szkła ?
studio masz małe czy duże = ogniskowa
f/1.4 f/1.8 do mody ?
ja portrety lubię na 85 w wzwyż więc 85 - (FX)
To bym stawiał na nowy 50/1.8G. Ostry od 1.8, AF najlepszy z tej trójki (przyda się na wybiegu). Do całych postaci 85 na DX chyba troszkę za długo. A podobna ma niedługo wyjść 85/1.8G.
Piszę tak, mimo, że mam dwa pozostałe szkła.
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
studio mam dosc male . ale nowy obiektyw chcialabym wykorzystywac w plenerze. chwilowo do studyjnych wykorzystuje skromnie 50 mm 1,8
Jak na plener, to zdecydowanie 85/1.8. Zawsze jest gdzie odejść, a ciasne portrety z 50mm trudniej zrobić.
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
dx sprawa prosta kup to z którym się zmieścisz tam gdzie fotografujesz jeżeli ma być do portretu i mody.W innym wypadku kupujesz stricte szkło na plener gdzie jest dużo miejsca.
portrety to tylko 85 i w gore, natomiast 50 f1.4 G uzywam w studio i plenerze do postacji, szczegolnie lubie z niej takie do pasa lub ciutke nizej. Na fx.
Na dx 50mm zalatwia mi niemal wszystko sama. Do niej dokup jakies uniwersalne 70-200 i pozamiatane![]()
Ostatnio edytowane przez d90 ; 11-12-2011 o 14:11
... ucze sie patrzec i widziec...
i duqa z tego...
Skontaktuj się z nami