Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Nikkor

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar JoannaJeszka
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Kujawsko Pomorskie
    Posty
    134

    Smile Nikkor

    Co wybrac nikkora 50 mm ze swiatelkiem 1,4 czy 85 mm ze swiatelkiem 1.8

    zaznaczę również że robię głównie portrety niekiedy zdarza sie fashion

  2. #2

    Domyślnie

    A to już zależy od twojego stylu fotografowania. Która ogniskowa Ci bardziej leży. Nawet nie wiadomo jakie masz body, czy DX czy FX.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar JoannaJeszka
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Kujawsko Pomorskie
    Posty
    134

    Domyślnie

    Nikon d200 dx

  4. #4

    Domyślnie

    kolejny pro który nie wie jakie potrzebuje szkła ?

    studio masz małe czy duże = ogniskowa
    f/1.4 f/1.8 do mody ?
    ja portrety lubię na 85 w wzwyż więc 85 - (FX)

  5. #5

    Domyślnie

    To bym stawiał na nowy 50/1.8G. Ostry od 1.8, AF najlepszy z tej trójki (przyda się na wybiegu). Do całych postaci 85 na DX chyba troszkę za długo. A podobna ma niedługo wyjść 85/1.8G.
    Piszę tak, mimo, że mam dwa pozostałe szkła.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar JoannaJeszka
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Kujawsko Pomorskie
    Posty
    134

    Domyślnie

    studio mam dosc male . ale nowy obiektyw chcialabym wykorzystywac w plenerze. chwilowo do studyjnych wykorzystuje skromnie 50 mm 1,8

  7. #7

    Domyślnie

    Jak na plener, to zdecydowanie 85/1.8. Zawsze jest gdzie odejść, a ciasne portrety z 50mm trudniej zrobić.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #8

    Domyślnie

    dx sprawa prosta kup to z którym się zmieścisz tam gdzie fotografujesz jeżeli ma być do portretu i mody.W innym wypadku kupujesz stricte szkło na plener gdzie jest dużo miejsca.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoannaJeszka Zobacz posta
    Co wybrac nikkora 50 mm ze swiatelkiem 1,4 czy 85 mm ze swiatelkiem 1.8
    Oba.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  10. #10

    Domyślnie

    portrety to tylko 85 i w gore, natomiast 50 f1.4 G uzywam w studio i plenerze do postacji, szczegolnie lubie z niej takie do pasa lub ciutke nizej. Na fx.
    Na dx 50mm zalatwia mi niemal wszystko sama. Do niej dokup jakies uniwersalne 70-200 i pozamiatane
    Ostatnio edytowane przez d90 ; 11-12-2011 o 14:11
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •