Close

Strona 792 z 829 PierwszyPierwszy ... 292692742782790791792793794802 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 911 do 7 920 z 8281
  1. #7911

    Domyślnie

    Nie pamiętam już, a w zamówieniu w archiwum nie ma pozycji selekcja, więc... Nie pamiętam każdej sztuki jaka przechodzi przez moją firmę. Tego jest tysiące.

    Nie tym rzecz jednak. Mowa była o dziwnej poświacie przy ramkach. To, że nie jest perfekcyjnie równy na całej powierzchni ekranu, jest raczej oczywiste przy tej klasie, jednakże co @koesh sam pisał w linkowanym wątku, po włączeniu stabilizacji, jest niemal niewidoczna. Stabilizacja pomaga, nawet jak jest uproszczona, jak w serii EA. Drugi podkreślony czynnik to czas, który należy brać pod uwagę. W końcu ten sprzęt ma ponad 5 lat. Równomierność nieco się zmienia, dochodzi też kurz.

  2. #7912
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Szkoda mi dyskutować, wklejać twoje odpowiedzi i tłumaczenia na wady ( w tym tłumaczenie że ramka w NEC zawsze jest krzywa i daje wady podświetlenia ), opowieści o selekcji, wygrzewaniu i czekaniu dwa miesiące na monitor, szkoda nerwów.

    --------------------------------

    Takie pomiary mi wyszły po zrobieniu profilu icc i ustawieniu monitora żeby dawał mi to samo co na skalibrowanym NEC, sporo porównywałem materiału, plansz z netu, własnych plansz, to co drukowałem itd.
    Nie wiem czy to co na screenie to tragedia czy w miarę dobrze, ja jestem zadowolony i monitor zostaje na 100%.

    Załącznik 54000

  3. #7913

    Domyślnie

    Nie, no bądźmy uczciwi. Nie żadne 2 mce tylko od 8 czerwca do 17 lipca, wliczając półtoratygodniową przerwę urlopową.

    A wyniki normalne, dla kalibracji programowej. Niestety, ale niewiele mówią o wiarygodności monitora.

  4. #7914

    Domyślnie Co myślicie o tym LCD?

    nikt mi jeszcze nie wytlumaczyl dokladnie na czym polega kalibracja sprzetowa

    podobnie jak firewall sprzetowy

    epromy, flashe, bootroomy? jakies wiarygodnie artykuly sa na ten temat?

    eizo tlumaczy to, ze zapamietywane jest to w monitorze, no ale rodzi to liste kolejnych pytan

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6934.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	1,08 MB
ID:	54015

    wiec teoretycznie jak nie przekladamy monitora pod rozne kompy z roznymi kartami nie ma sie czym martwic
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 21-07-2021 o 19:59
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  5. #7915

    Domyślnie

    W najprostszym możliwym ujęciu: Z karty wychodzi odzień RGB 50,50,50, czyli dość ciemna szarość. Na ekranie jest przebarwiony na zielonkawo. Kalibracja sprzętowa jest wówczas, kiedy monitor ma więcej odcieni niż paleta z karty graficzne i pośrednią tablicę mapowania odcieni, które wyglądają nieprawidłowo, na prawidłowe.

  6. #7916
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak się odstawi na bok marketingowy bełkot i różne bzdury powielane zwłaszcza w necie to się szybko okazuje że wiele z tego nie przekłada się na efekt końcowy.
    Jutro wysyłam materiał do druku i napiszę ostatecznie czy ten śmieszny BenQ jest ok, na tą chwilę jestem pewien na 99% że będzie ok bo sprawdziłem na wszystkie sposoby czy nowy monitor po "kalibracji" jest poprawny.

  7. #7917

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Szkoda mi dyskutować, wklejać twoje odpowiedzi i tłumaczenia na wady ( w tym tłumaczenie że ramka w NEC zawsze jest krzywa i daje wady podświetlenia ), opowieści o selekcji, wygrzewaniu i czekaniu dwa miesiące na monitor, szkoda nerwów.
    Też kiedyś czekałem na "selekcjonowany" monitor, ale to były stare dzieje i już się tym dzieliłem na forum, może coś się zmieniło od tej pory. U mnie skończyło się tak, że monitor przyjechał total randomowy fabrycznie zapakowany z magazynu dystrybutora. Czyli nikt go nie otwierał nawet.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #7918

    Domyślnie

    Mówiliśmy o tym. Miałem wpadki. Czasu nie cofnę. Od tej pory proceduralnie zmieniło się prawie wszystko. Monitory robi automat, nie ma szans, aby coś pominął, gdzieś się pomylił. Zresztą opinie z ostatnich czasów mówią wszystko:

    Opineo:
    https://www.opineo.pl/opinie/monitory-mastiff-pl

    Google:
    https://www.google.com/search?hl=pl-...ee251439182d,1,,,

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut_2021-07-21_23-13-01.png
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	125,0 KB
ID:	54024

  9. #7919

    Domyślnie

    no taka Twoj praca Tomaszu, zeby ludzi przekonywac do siebie, a ze zaliczasz wtopy to normalne;
    przerost formy nad trescia i Marcin tylko z usmiechem to kwituje, czasem punktujac bzdury i belkot; uzytkownicy tez i z tym trzeba sie niestety pogodzic
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  10. #7920

    Domyślnie

    Nie narzekam. Więcej jest jednak jasnych stron i satysfakcji. Co do polemik, faktycznie przy takim profilu, są nieuniknione, jednak ostra przesada z tym "bełkotem".

Strona 792 z 829 PierwszyPierwszy ... 292692742782790791792793794802 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •