Close

Strona 818 z 828 PierwszyPierwszy ... 318718768808816817818819820 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8 171 do 8 180 z 8280
  1. #8171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Większość w/w cech wpływa na obraz, powodując zafałszowania w kolorystyce.
    Konkrety?

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nawet jeśli nie pracuje się na takim wyświetlaczu z kolorem, to również w rozrywce mogą przeszkadzać np zbyt ciemne partie obrazu.
    Konkrety?


    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    To jeszcze często można ustawić / wymusić na karcie graficznej, ale pasma nie.
    Chyba od 20 lat w każdej karcie z każdym telewizorem można to zrobić bez problemu. Konkrety, przykład?


    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Część specyfikacji HDMI wykorzystuje mniejsze pasmo do przesłania tego samego obrazu, co skutkuje nieostrością.
    Chyba od 15 lat nie śledziłeś tematu. Od kilku ładnych lat do praktycznie każdego telewizora można przesłać pełne RGB / 10 bit.


    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    W obrazie TV tego nie widać, ale w komputerowym, gdzie jest dużo drobnych elementów, liter, widać jak najbardziej.
    Jeśli pijesz do chroma subsamplingu to jak wyżej - praktycznie każdy telewizor odbiera RGB albo 4:4:4 wedle uznania.


    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Poza tym, elektronika TV nie traktuje przypisania piksela obrazu do piksela ekranu jako żelaznej zasady, co może wprowadzać dodatkowe rozmycie.
    Pierdu pierdu, wyłączenie dwóch opcji i jest pixel perfect.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    TV jest projektowany do oglądania z minimum kilkukrotnie większej odległości, jego skaler ma priorytet wyświetlania "gładko" a nie 1:1. Monitor natomiast odwrotnie.
    Znowu jakieś bajki.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    We współczesnych telewizorach można ustawić różne parametry sygnału, chociażby z powodu, że źródłem bywają komputery HTPC. Warto jednak wiedzieć, że naturalna technika transmisji telewizyjnej jest INNA niż komputerowa. W miarę postępu techniki zaczyna się to przenikać, wszak skaler akceptujący różne modele barwne to raptem jeden scalak produkowany masowo i zdarza się go spotkać w TV oraz monitorach. Jednak wcale nie znaczy, że każdy telewizor będzie akceptował komputerowe parametry sygnału.
    Nawet manta i pochodne akceptują pełne RGB, nie mówiąc o każdym LG/Sony/Philipsie/Panasonicu czy Samsungu. Znowu jesteś jakieś 15 lat w plecy.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Przeważająca większość będzie z uporem domyślnie ustawiała własne, nie obce standardy, a ze świecą trzeba szukać takich, w których można modyfikować wszystkie wymienione wyżej parametry. Zasadniczo tylko wyższa klasa, a i to nie każdy. Mając w/w na uwadze, nie należy traktować telewizora jako zamiennika monitora, ani odwrotnie.
    Skoro ze świecą szukać monitorów pozwalających na zmianę tych parametrów, to na pewno bardzo łatwo wskażesz przynajmniej jeden OLED od LG, Sony czy Panasonica, który nie pozwala zmienić tych parametrów.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  2. #8172

    Domyślnie

    Kolego igsux3, tak, masz we wszystkim rację. Wszyscy są debilami, zamiast kupować 32" telewizor za 500 - 1000 zł, biorą monitory 24" za 1500 -2000 zł. Skoro nie rozumiesz zasygnalizowanych aspektów technicznych, nie wiesz np co to jest pasmo transmisyjne, nie rozróżniasz celu różnych metod antyaliasingu, to zastanów się nad najprostszą kwestią - finansami. Skoro TV zastępuje monitor, to dlaczego masowo do prostych zastosowań nie kupuje się telewizora do komputera? Przecież taka korporacja na 500 szt telewizorów przy jednym zakupie zaoszczędziłaby ćwierć bańki. Naprawdę nie daje Ci do myślenia, dlaczego jednak nikt tego nie robi?

    Zastosowanie TV jako głównego monitora zdarza się tylko i wyłącznie w kategoriach eksperymentu. Po takich doświadczeniach i tak wcześniej czy później wraca się do monitora. Dlaczego?

    PS. I zmień proszę nieco ton. Zupełnie nie mam ochoty rozmawiać w agresywnym klimacie. Jak wyżej napisałem, jeśli czegoś nie rozumiesz, nie wiesz jak działa, normalnie zapytaj, jak człowiek.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 21-08-2022 o 13:41
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #8173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Kolego igsux3, tak, masz we wszystkim rację. Wszyscy są debilami, zamiast kupować 32" telewizor za 500 - 1000 zł, biorą monitory 24" za 1500 -2000 zł.
    Ahhh co za tania retoryka, widzę, że poziom obniża się.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Skoro nie rozumiesz zasygnalizowanych aspektów technicznych, nie wiesz np co to jest pasmo transmisyjne, nie rozróżniasz celu różnych metod antyaliasingu, to zastanów się nad najprostszą kwestią - finansami.
    Jak na razie zbłaźniłeś się pisząc o niższej przepustowości przy tym samym sygnale, a antyaliasing pewnie myślisz, że można włączyć tylko w ekranie.


    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Skoro TV zastępuje monitor, to dlaczego masowo do prostych zastosowań nie kupuje się telewizora do komputera? Przecież taka korporacja na 500 szt telewizorów przy jednym zakupie zaoszczędziłaby ćwierć bańki. Naprawdę nie daje Ci do myślenia, dlaczego jednak nikt tego nie robi?
    Gdzie ty widziałeś te wszystkie telewizory 24 czy 27 cali tańsze od monitorów? Gdyby były w tym samym rozmiarze, działały plug n play i były tańsze, to pewnie wszystkie brałyby telewizory.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Zastosowanie TV jako głównego monitora zdarza się tylko i wyłącznie w kategoriach eksperymentu. Po takich doświadczeniach i tak wcześniej czy później wraca się do monitora. Dlaczego?
    Wszyscy posiadacze OLEDów jako monitorów nigdy więcej nie wrócą do zwykłych monitorów. Dlaczego??

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    PS. I zmień proszę nieco ton. Zupełnie nie mam ochoty rozmawiać w agresywnym klimacie. Jak wyżej napisałem, jeśli czegoś nie rozumiesz, nie wiesz jak działa, normalnie zapytaj, jak człowiek.
    Zadałem kilka pytań, nie odniosłeś się do ani jednego. Jak odpowiesz na cokolwiek z listy powyżej, to możemy podjąć dyskusję.

    Ja nic nie sprzedaję, więc nie muszę wymyślać bajek na temat wyższości jednego nad drugim. Nie jesteśmy na forum audiofilskim, gdzie przejdzie każda bajeczka.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  4. #8174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Ja nic nie sprzedaję, więc nie muszę wymyślać bajek na temat wyższości jednego nad drugim. Nie jesteśmy na forum audiofilskim, gdzie przejdzie każda bajeczka.
    A to jest właśnie najciekawsze ze jeden użytkownik wykorzystuje to forum do celów "marketingowych" w sposób wprowadzający użytkowników w błąd i administracja nie reaguje.

  5. #8175

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Sprzedawca w ofercie pisze:
    "Bezpłatna usługa kalibracji monitora przed wysyłką:"
    W przypadku serii EA, pełnowartościowa usługa tego typu wygląda jednak nieco inaczej. Brak plików technicznych ogranicza możliwości monitora. Oczywiście firma ich nie dołącza, bo nie ma niezbędnej licencji SVII w komplecie. Nawiasem mówiąc, usługa nawet w tak okrojonej formie jest również naruszeniem licencji. Bodajże pkt 4 lub 5 EULA.

    Pomijam już "drobny" fakt, że jeden zaprogramowany scenariusz ustawień ma zerową elastyczność u różnych użytkowników, w różnych wnętrzach, oświetleniach, porach dnia. To jest generalnie tylko argument marketingowy. Dostarczenie monitrora prekalibrowanego, aby był użyteczny u jak największego procenta docelowych użytkowników to nie jest taki banalny temat.

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Mocno bym się zastanowił czy do fotografii kupować w 2023 roku monitor 6 bitowy +2FRC[/I] "
    Z jakiego powodu?
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 05-03-2023 o 19:38
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #8176

    Domyślnie

    Koledzy, w waszym wieku wypada uczyć się na własnych błędach..
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #8177

    Domyślnie

    Kurczę, czyli wyleciał mój post, w którym pokazałem że Tom01 życzy sobie 800 stów za swoje czary, bo to jakoby była manipulacja. Dobre. Manipulacją natomiast nie jest wrzucanie jakichś tabelek pod tezę, bo to nie spełnia jakichkolwiek kryteriów doświadczenia. Te nikomu-nic-nie-mówiące tabelki to jedynie fragment strategii sprzedaży, polegający na łapaniu na pseudo-techniczny bełkot klientów na forum. Dziwię się, że właściciel i administracja forum pozwala na takie wykorzystywanie tego miejsca.

    Nie chce mi się powtarzać tego, co @OjTam wywalił, mam tylko pytanie o działalność komercyjną na forum, czy taki użytkownik nie powinien być jakoś oznaczony?

    Regulamin :7.4 Forum nikoniarze.pl dopuszcza umieszczenie reklam, wpisów komercyjnych i prowadzenie innej działalności komercyjnej czy reklamowej jedynie na zasadach opisanych w Zasadach Reklamowych lub po wcześniejszym uzgodnieniu z Właścicielem Forum. Dotyczy to także dopuszczenia nicków o których mowa w pkt 7.1

    Niestety zasady Reklamowe mnie się nie otwierają.

    9. Dopuszcza się umieszczenie odnośników jedynie do prywatnych stron hobbystycznych, domowych i autorskich, z wyłączeniem for, portali, blogów i stron komercyjnych. Za komercyjne uważa się wszystkie strony, blogi i podobne formy w których znajduje się oferta, cennik lub charakter strony wskazuje na wykorzystanie zamieszczonych zdjęć lub usług w sposób odpłatny. Interpretacja tej formy wpisu należy do moderatorów i jest niepodważalna.

    Mail z nazwą strony to jest jak sądzę jednoznaczny odnośnik do strony komercyjnej.

  8. #8178

    Domyślnie

    NEC EA245WMi-2 z podanego linku kosztuje 2059 zł, u mnie 2155 zł. Nie jest to 800 zł, choćby nie wiem jak liczyć.

    "nikomu-nic-nie-mówiące tabelki" pokazują realne pomiary monitora wprost wyjętego z pudełka. Działa to tak, że mierzona jest odchyłka między odcieniem testowym a rzeczywistym na ekranie. Użyty wzornik zawiera często używane odcienie jak skóra, niebo, trawa itp. Odchyłka powyżej wartości 3 to inny kolor, widoczny dla każdego. Mam nadzieję, że teraz już tabelka mówi więcej.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #8179

    Domyślnie

    Sądzę, że czytałeś mój post w którym cytowałem fragment opisu oferty z graficzne.pl o darmowej kalibracji na życzenie. Jeśli nie, to kolega @And.N przed chwilą to zacytował. Nie ma co udawać, że darmowa usługa w innej firmie u Tom01 kosztuje około 800 zł.

    Nie, tabelka nie mówi więcej, ale nie wciągniesz mnie w rozważania, na czym polega doświadczenie w fizyce i dlaczego takie tabelki z założenia nie spełniają jakichkolwiek standardów. Nie o to w tym wszystkim chodzi, choć to jest sposób prowadzenia przez ciebie tutaj sprzedaży. Potem na forum kilka osób, w tym kolega Czornyj (o ile pamiętam) mocno z tym polemizowało ukazując bezzasadność twierdzeń o nie rozrzucie NEC-a, braku kalibracji, itd.

    Kilka lat temu miałem niestety wątpliwą przyjemność kupowania u Tom01 monitora, zwiedziony tym pseudo-fachowym bełkotem na forum. Jeśli ktoś ma ochotę czekać miesiąc, wysłuchiwać tuzina coraz to nowych tłumaczeń o awariach i innych cudach to tak, polecam zakup. Można się wiele nauczyć w dobie bezosobowych dostaw następnego dnia po zakupie

  10. #8180

    Domyślnie

    Nie, taka usługa nie kosztuje u mnie 800 zł, bo w ogóle takiej nie oferuję. W ogólności, nie wykonuję działań pozorowanych, bez realnej wartości.

    1. Nie prowadzę żadnej sprzedaży przez forum. Moja praca głównie polega na popularyzowaniu wiedzy, obnażaniu mitów, obalaniu stereotypów. Ogólnie na podnoszeniu świadomości ludzi pracujących z obrazem.
    2. Zdarzają się czasem polemiki z różnymi naganiaczami plotącymi bzdury. Nie moja wina, że istnieją tacy ludzie i faktycznie prowadzą działalność marketingową.
    3. Nie da się dyskutować z dziedziną ścisłą jaką są pomiary. Zresztą, mi nie trzeba wierzyć. Można sprawdzić na stronie producenta. Stawiam skrzynkę piwa jeśli ktoś znajdzie choć wzmiankę o zastosowaniach graficznych modelu EA245WMi-2. Obstawiam, że polecanie tego monitora do fotografii wynika po prostu z niewiedzy. Nie ma w tym nic złego, tylko skąd taka zaciekłość?
    4. To słabe stosować ataki osobiste. Pewnie dlatego, że brak innych argumentów. Prowadzę działalność 30 lat, firma jest rozpoznawalna. Ostatnia jakakolwiek wpadka z opóźnioną dostawą nawet nie pamiętam kiedy była. Ale tu też nie trzeba mi wierzyć. W internecie są opinie, prosto sprawdzić.

    https://www.google.com/search?q=moni...ee251439182d,1,,,,
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 05-03-2023 o 22:21
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 818 z 828 PierwszyPierwszy ... 318718768808816817818819820 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •