Close

Strona 768 z 828 PierwszyPierwszy ... 268668718758766767768769770778818 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 671 do 7 680 z 8280
  1. #7671

    Domyślnie

    Porównania do kalibrowanych NEC-ów, czyli serii CT i COLOR oczywiście nie ma. Jeśli jednak ktoś chce zrobić głupstwo i nabywać do fotografii DELL-a albo jakieś inne Iiyamy czy Benq, to ten Acer jest lepszy.

  2. #7672

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Porównania do kalibrowanych NEC-ów, czyli serii CT i COLOR oczywiście nie ma. Jeśli jednak ktoś chce zrobić głupstwo i nabywać do fotografii DELL-a albo jakieś inne Iiyamy czy Benq, to ten Acer jest lepszy.
    Rozumiem że ten monitor nie kalibruje się
    A jak to rozumieć
    " 6-osiowa regulacja barw - dostrojenie punktu bieli w oparciu o kanały RGB i CMYK "

  3. #7673

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie, mam monitor Eizo CS2420 pracujący u mnie bezawaryjnie jakieś 4700 godzin od trzech lat. Kalibruję go co 200-300 h do jasności 80cd.
    Czy kupując nowy NEC MultiSync PA243W zobaczę efekt WOW albo coś, czego do tej pory nie widziałem? Warto byłoby wymienić na Neca? Monitory 27" odpadają ze względu na to, iż i tak pracuję z nosem przy monitorze (wycięte soczewki w oczach) więc większy rozmiar odpada.

  4. #7674

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    A ja mam takie pytanie, mam monitor Eizo CS2420 pracujący u mnie bezawaryjnie jakieś 4700 godzin od trzech lat. Kalibruję go co 200-300 h do jasności 80cd.
    Czy kupując nowy NEC MultiSync PA243W zobaczę efekt WOW albo coś, czego do tej pory nie widziałem? Warto byłoby wymienić na Neca? ...
    Ten sam rozmiar, ta sama rozdzielczość ekranu, ten sam gamut kolorów, ten sam kontrast natywny. Nie widzę tu sensu wymiany, chyba, że z starym coś się dzieje.

  5. #7675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez junkers Zobacz posta
    Rozumiem że ten monitor nie kalibruje się
    A jak to rozumieć
    " 6-osiowa regulacja barw - dostrojenie punktu bieli w oparciu o kanały RGB i CMYK "
    Kalibruje się, ale cała robota polega na wybraniu paru rzeczy z menu. Bez kalibratora. "6-osiowa regulacja barw" to wyciągnięcie kolorów uzupełniających do regulatora.

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    A ja mam takie pytanie, mam monitor Eizo CS2420 pracujący u mnie bezawaryjnie jakieś 4700 godzin od trzech lat. Kalibruję go co 200-300 h do jasności 80cd.
    Czy kupując nowy NEC MultiSync PA243W zobaczę efekt WOW albo coś, czego do tej pory nie widziałem? Warto byłoby wymienić na Neca? Monitory 27" odpadają ze względu na to, iż i tak pracuję z nosem przy monitorze (wycięte soczewki w oczach) więc większy rozmiar odpada.
    Efekt WOW jest silniejszy w miarę ZMNIEJSZANIA ceny i klasy monitora. Natomiast im lepszy, tym obraz ma bardziej normalny, czyli ciemny, brudny, wyprany. Tak jak rzeczywistość przez wizjer aparatu.

  6. #7676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Ten sam rozmiar, ta sama rozdzielczość ekranu, ten sam gamut kolorów, ten sam kontrast natywny. Nie widzę tu sensu wymiany, chyba, że z starym coś się dzieje.
    Dzięki piękne Właśnie nic z nim się złego nie dzieje, ale gdzieś czytałem, że na Necu coś więcej widać, uspokoiłeś mnie
    A jaka jest trwałość monitora klasy CS2420 w godzinach przy 80 CD świecenia?

  7. #7677

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Dzięki piękne Właśnie nic z nim się złego nie dzieje, ale gdzieś czytałem, że na Necu coś więcej widać, uspokoiłeś mnie
    A jaka jest trwałość monitora klasy CS2420 w godzinach przy 80 CD świecenia?
    Oczywiście, że więcej widać, bo ma możliwość symulacji innych mediów i urządzeń. CS2420 nie.

    Trwałość monitorów średniej i wyższej klasy to 15 do 30 lat.

  8. #7678

    Domyślnie

    Dziękuję @Tom01

    A to się różni jakościowo od softproofingu w PS?

    Czyli mój CS2420 jeszcze przy 80cd 8h dziennie jeszcze pochodzi co najmniej 7 lat Wspaniałe wieści

  9. #7679

    Domyślnie

    Tak, różnica jest widoczna tym bardziej im o trudniejszych grupach odcieni mowa i trudniejszych technikach reprodukcji.

  10. #7680

    Domyślnie

    A jaka jest trwałość kalibratora i1 Display Pro od XRite? Da się jakoś zweryfikować czy po latach wszystko z nim ok?

Strona 768 z 828 PierwszyPierwszy ... 268668718758766767768769770778818 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •