Close

Strona 747 z 829 PierwszyPierwszy ... 247647697737745746747748749757797 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 461 do 7 470 z 8281
  1. #7461

    Domyślnie

    czym różni sie ten NEC 27'' MultiSync EA275WMi ze strony .fotoplus.pl z monitoreem np . graficzne.pl
    1 Wykonana przez eksperta sprzętowa kalibracja monitora
    2 Licencja z oprogramowaniem do samodzielnej kalibracji NEC SpectraViewII koszt ok 180zl

    wiec jeśli bym go chciał kalibrować czujnikiem xrite to bym musiał jeszcze mieć te oprogramowanie

    dobrze rozumiem >???

  2. #7462
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Możesz darmowym ale więcej zabawy, no i te droższe mają jakąś fabryczną selekcje, a jeszcze droższe to inne wersje ale to już TOM musi tłumaczyć bo narobiło się tego dużo.

  3. #7463

    Domyślnie

    Podstawowy - monitor seryjny, brak licencji na wykonywanie kalibracji samodzielnie, 3 lata gwarnacji.
    Color Tuned - monitor prekalibrowany, jeden scenariusz, 5 lat gwarancji.
    COLOR - monitor wygrzewany, stabilizowany, prekalibrowany w szerokim zakresie, kilkanaście scenariuszy, 5 lat gwarancji i dodatkowa gwarancja na wady pikseli

  4. #7464

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez junkers Zobacz posta
    graficzne.pl (...)
    Wykonana przez eksperta
    Oplułem ekran.

    Sorry, nie mogłem się powstrzymać.

  5. #7465

    Domyślnie

    Monitor odebrany, podłączony. Rozmiar, rozdzielczość zdecydowanie na plus (w stosunku do EIZO S2231W), ale do srebrzenia będę się chyba długo przyzwyczajał...
    FF (Fuji + Fuji)

  6. #7466

    Domyślnie

    Informacja z photoplus

    Kalibracja sprzętowa

    Model EA275WMi posiada 10-bitowy 1D LUT, co pozwala na sprzętową kalibrację tego monitora i poprawę linearyzacji krzywej gamma,która w fabrycznym trybie sRGB jest kiepska i nie nadaje się zbyt dobrze do prac z kolorem. Taka korekta będzie mniej "destrukcyjna" od kalibracji programowej i zapewni mniejsze błędy reprodukcji barw. Posiadając odpowiednią wiedzę i narzędzia można dokonać kalibracji we własnym zakresie lub zlecić usługowo.

    Czyli monitor musi być skalibrowany by dobrze wyświetlał barwy a kiedy nie jest skalibrowany jest jak marketowa 27" 2540x1440

  7. #7467
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez junkers Zobacz posta
    Informacja z photoplus

    Kalibracja sprzętowa

    Posiadając odpowiednią wiedzę i narzędzia można dokonać kalibracji we własnym zakresie lub zlecić usługowo.
    No ale nie można sobie zakupić we własnym zakresie 1display pro i samemu kalibrować taki monitor?

  8. #7468

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    No ale nie można sobie zakupić we własnym zakresie 1display pro i samemu kalibrować taki monitor?
    Oczywiście, że można - wystarczy oprogramowanie SpectraView II i kolorymetr i1Display Pro

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Monitor odebrany, podłączony. Rozmiar, rozdzielczość zdecydowanie na plus (w stosunku do EIZO S2231W), ale do srebrzenia będę się chyba długo przyzwyczajał...
    Przyciemnij monitor, zapodaj YN-360S do oświetlenia ambientu i cieknięcie czerni IPS stanie się znacznie mniej uciążliwe



  9. #7469

    Domyślnie

    @Tom01, muszę przyznać, że aby się zarejestrować na forum. mva.pl, choć nie wiem czy to bezpieczne bo strony internetowe ostrzegają:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zagrożenie.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	285,2 KB
ID:	25075
    to tylko jedna z przeszkód, później trzeba dużo samozaparcia i "wiedzy", aby to się udało.... nie dla mnie
    pytania naprawdę żenujące....napisz "jeden" dużymi literami oprócz ostatniej, gdzie ma być cyfra, ale nie jeden
    MASAKRA (ok, domyśliłem się co trzeba wpisać, ale nie skorzystam z tego forum)
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 18-05-2019 o 20:48

  10. #7470
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bo nie mają https i tyle, przecież ci nie wskoczy z forum rusek kasujący dyski

Strona 747 z 829 PierwszyPierwszy ... 247647697737745746747748749757797 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •