Close

Strona 242 z 829 PierwszyPierwszy ... 142192232240241242243244252292342742 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 411 do 2 420 z 8281
  1. #2411
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2009
    Miasto
    Bielsko\Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy tyczy się to też wersji 24 calowej ?

  2. #2412

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tutenchamon Zobacz posta
    Czy tyczy się to też wersji 24 calowej ?
    Nawet na wersję 26 calową bez pomiaru konkretnego monitora nie daję najmniejszej gwarancji - być może wszystkie są równie dobre, być może trafił mi się wyjątkowo równy panelik na zasadzie że raz do roku to i kura pierdnie

  3. #2413

    Domyślnie

    Witam serdecznie; ostatnio poświęciłem prawie pół dnia na czytaniu od deski do deski tego arcyciekawego wątku... Dzięki Waszym sugestiom zastanawiam się nad kupnem S2232 choć ostatnio zauważyłem że został wycofany i zastąpiony S2233... Wie ktoś może dlaczego i jaka jest przewaga najnowszej wersji nad wcześniejszą? Rozważam również zakup S2243 ale nie wiem czy tak naprawdę warto... Dodam że potrzebuję w miarę dobrego panela do edycji zdjęć... Następne pytanie kieruję raczej pewnie do Czarnyja bo jest z Krakowa: Gdzie w Krakowie można w miarę pewnie kupić monitor i później go skalibrować ewentualnie czy jest sens dokupić do niego X-Rite EyeOne Display 2 LT dzięki z góry za odpowiedz...

  4. #2414

    Domyślnie

    Wszystkie wymienione przez Ciebie modele spokojnie nadadzą się do edycji zdjęć. 2233 to "papierowo" odświeżona wersja 2232 z jakimiś eco dodatkami. Taka moda, że wszędzie eco sreco i już ciach nowy model można wydać.

    Pytanko do wszystkich, czy HP LP2480ZX można skalibrować spektro, np. X-Rite Color Munki czy trzeba brać ten dedykowany do HP kalibrator? Wie ktoś jak sprawa się ma?

  5. #2415

    Domyślnie

    Dzięki za info na stronie Eizo pojawił się info w opisie tych najnowszych modeli o AdobeRGB na poziomie 95%... rozumiem że brednie w takim razie bo starsze modele były opisywane tam przez 92%... no to czekam cięgle jeszcze na informację czy warto dokupić tego X-rite

  6. #2416

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nieuprzejmy gbur Zobacz posta
    no to czekam cięgle jeszcze na informację czy warto dokupić tego X-rite
    X-Rite Display myli się przy określaniu temperatury barwowej na tym monitorze o ok 400K.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #2417
    MarekZ
    Gość

    Domyślnie

    Witam, podobnie jak mój przedmówca zastanawiam się nad zakupem Eizo S2232W/S2233W. Zauważyłem, że pomijając niemal identyczne parametry, nowszy model wyposażony jest w gniazdo Display Port. Czytałem, że ten typ łącza umożliwia przesyłanie 10-bitowej informacji o poszczególnych barwach składowych, czy nie należy więc oczekiwać lepszego odwzorowania barw przy wykorzystaniu karty ze stosownym wyjściem?

  8. #2418

    Domyślnie

    Tak, będzie lepiej, jak się pojawi system i oprogramowanie które wykorzysta 10-bit. Na chwilę obecną takie coś nie istnieje. To jak kupowanie działek na księżycu, teren masz, ale na razie nie pomieszkasz.

  9. #2419
    MarekZ
    Gość

    Domyślnie

    W instrukcji obsługi (dostepna na stronie Eizo) napisano: Applicable to DisplayPort (applicable to 8 bit). Czyli tak czy inaczej, z 10 bitów nici

  10. #2420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    Pytanko do wszystkich, czy HP LP2480ZX można skalibrować spektro, np. X-Rite Color Munki czy trzeba brać ten dedykowany do HP kalibrator? Wie ktoś jak sprawa się ma?
    Kupiłeś tego szeroko-gamutowego potwora ? Jeśli tak to zrób jakiś dokładny test. Jestem ciekaw jak wypadnie. Co do twojego pytania. Niżej masz informacje o kalibracji tego HP. X-rite nie wspiera tego monitora, więc można go wykalibrować tylko poprzez OSD i kartę graficzną. "Hardwarowo" się nie da. Na dole jest jeszcze link, gdzie użytkownik tego HP pisze o kalibracji.


    "The HP DreamColor Advanced Profiling Solution software can only be used with the HP DreamColor colorimeter. (Manufacturer Part Number: KZ300AA) It is an i1Display 2, but with optimized filters for the DreamColor monitor. The licensing is contained in the hardware, so the software will only work with a DreamColor colorimeter, not with any other hardware. Xrite says they have no plans for making the ColorMunki or the i1Pro compatible with the HP APS software. DDC control with this monitor is not compatible with the ColorMunki or the i1Pro.

    This display can be profiled with ProfileMaker, i1Match, etc. like any other LCD display, but you will miss out on the advantages of the HP Dreamcolor DDC controls, which are really quite nice.

    You can profile an additional monitor with the HP DreamColor APS software, but the software functions are limited, much like the ColorMunki (by Xrite). You can control contrast, brightness and adjust for the ambient light conditions in the room, but you cannot set a specific luminance level or gamma"


    http://lists.apple.com/archives/colo.../msg00024.html

Strona 242 z 829 PierwszyPierwszy ... 142192232240241242243244252292342742 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •