Close

Strona 141 z 829 PierwszyPierwszy ... 4191131139140141142143151191241641 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 401 do 1 410 z 8281
  1. #1401

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cypher Zobacz posta
    Przewertowałem ten wątek, przekalkulowałem, przemyślałem i zakupiłem EIZO S2231W. Nie chcę zakładać nowego wątku, bo w sumie głupia sprawa... Od nowości słyszę cichutkie "bzyczenie" w wyciszonym pokoju, praktycznie całkowitej ciszy. Stąd moje pytanie: czy to jest normalne w tych monitorach czy trafił mi się troszkę gorszy egzemplarz? Poza tym szczegółem wszystko jest w porządku.
    Nie jest to przypadłość tego modelu, ale powinien się wypowiedzieć serwis.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #1402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cypher Zobacz posta
    Przewertowałem ten wątek, przekalkulowałem, przemyślałem i zakupiłem EIZO S2231W. Nie chcę zakładać nowego wątku, bo w sumie głupia sprawa... Od nowości słyszę cichutkie "bzyczenie" w wyciszonym pokoju, praktycznie całkowitej ciszy. Stąd moje pytanie: czy to jest normalne w tych monitorach czy trafił mi się troszkę gorszy egzemplarz? Poza tym szczegółem wszystko jest w porządku.
    Mam dosyć dobrze wyciszony PC (głośniejszy jest przepływ wody przez kaloryfer) i mój EIZO S2231W w całym zakresie regulacji jasności jest niesłyszalny.

  3. #1403

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cypher Zobacz posta
    Przewertowałem ten wątek, przekalkulowałem, przemyślałem i zakupiłem EIZO S2231W. Nie chcę zakładać nowego wątku, bo w sumie głupia sprawa... Od nowości słyszę cichutkie "bzyczenie" w wyciszonym pokoju, praktycznie całkowitej ciszy. Stąd moje pytanie: czy to jest normalne w tych monitorach czy trafił mi się troszkę gorszy egzemplarz? Poza tym szczegółem wszystko jest w porządku.
    raczej serwis, ten monitorek powinny być bezgłośny, że sie tak wyraże, jednak takie rzeczy zdarzają sie jak niedokładnie dociśniemy kabel zasilający, lub jest tenże kabelek wadliwy, również może to być wina ups'a jeśli takowy masz pod monitor podłączony, jeśli wyeliminujesz te możliwości, jest to wina zasilacza w monitorze i kwalifikuje sie to do wymiany/naprawy

  4. #1404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cypher Zobacz posta
    Przewertowałem ten wątek, przekalkulowałem, przemyślałem i zakupiłem EIZO S2231W. Nie chcę zakładać nowego wątku, bo w sumie głupia sprawa... Od nowości słyszę cichutkie "bzyczenie" w wyciszonym pokoju, praktycznie całkowitej ciszy. Stąd moje pytanie: czy to jest normalne w tych monitorach czy trafił mi się troszkę gorszy egzemplarz? Poza tym szczegółem wszystko jest w porządku.
    Mój bzyczy, ale dopiero jak przyłożyłem ucho do kratek wentylacyjnych z tyłu. W zasadzie to teraz to właśnie odkryłem, bo wcześniej jakoś nie przyszło mi do głowy przykładac ucha do monitora.

  5. #1405

    Domyślnie

    Niebawem ma się pojawić bardzo interesujący monitor NEC P221W:

    22" 1680x1050, gamut 96% , S-PVA i najlepsze ... 10 bit programmable LUT .... czyli kalibrowalny sprzętowo ? !

    http://www.ubergizmo.com/15/archives...d_monitor.html

  6. #1406

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    gamut 96%
    Postuluję, aby przynajmniej na tym forum, unikać szerzenia marketingowych nonsensów.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #1407

    Domyślnie

    A ja proponuję Apple Cinema Display
    http://pclab.pl/art23407.html
    2560x1600 i prawie wszystko wygląda jak powinno
    ...i nie będzie dla was życia po śmierci,bo i przed nią go przecież nie było...

  8. #1408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Postuluję, aby przynajmniej na tym forum, unikać szerzenia marketingowych nonsensów.
    Czemu nonsens ? Producenci jeśli kłamią w lepszych modelach nt. gamutu to max ~3% ... więc pokrycie będzie wynosiło nie mniej niż 93% AdobeRGB po Pańskich ew. pomiarach.

    Cytat Zamieszczone przez Hanneggem Zobacz posta
    A ja proponuję Apple Cinema Display
    http://pclab.pl/art23407.html
    2560x1600 i prawie wszystko wygląda jak powinno
    Nie widzę nic ciekawego w tym modelu ... w recenzji nie ma nawet podstawowych pomiarów. Dodatkowo cena będzie pewnie poroniona. Nawet nie ma polaryzatora A-TW. ... kolejny szrot (biorąc pod uwagę możliwości do ceny) od Apple'a :]
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 25-10-2008 o 06:01

  9. #1409

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Czemu nonsens ? Producenci jeśli kłamią w lepszych modelach nt. gamutu to max ~3%
    Brakuje mi pomysłów, jak to Panu uświadomić. Jak do tej pory, nie dociera do Pana rzeczowa argumentacja. Proszę udowodnić co owe "procenty" oznaczają i do czego są potrzebne. Odpowiedzi na te pytanie uporczywie Pan unika. Dopóki Pan tego nie zrobi, proszę nie powielać ulotek producentów. Zazwyczaj nie ma w nich za grosz prawdy. To jest rzetelne, bogate merytorycznie forum, a nie pl.comp.pecet czy frazpc.pl. Proszę tego nie psuć.

    Co do oceny ACD 30" zgadzam się, monitor nie jest godny polecenia, ale z innych powodów niż Pan wymienił.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #1410

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Brakuje mi pomysłów, jak to Panu uświadomić. Jak do tej pory, nie dociera do Pana rzeczowa argumentacja. Proszę udowodnić co owe "procenty" oznaczają i do czego są potrzebne. Odpowiedzi na te pytanie uporczywie Pan unika. Dopóki Pan tego nie zrobi, proszę nie powielać ulotek producentów. Zazwyczaj nie ma w nich za grosz prawdy. To jest rzetelne, bogate merytorycznie forum, a nie pl.comp.pecet czy frazpc.pl. Proszę tego nie psuć.
    Szerszy gamut to możliwość większego nasycenia kolorów (tam gdzie trzeba) - już to raz pisałem. Teraz dopiszę więcej ... przy monitorze sRGB nie widać zupełnie pewnych barw (są niedosycone) np. jasno niebieski nasycony (między typowym niebieskim a zielonym). sRGB = trup i tego już nie kupię i nie będę polecał.

Strona 141 z 829 PierwszyPierwszy ... 4191131139140141142143151191241641 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •