Close

Strona 790 z 829 PierwszyPierwszy ... 290690740780788789790791792800 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 891 do 7 900 z 8281
  1. #7891

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o to aby dwa monitory wyświetlały identycznie to może być trudne, czy niewykonalne, mimo teoretycznie tego samego rodzaju podświetlenia. Biel może mieć nieco inny odcień (temperaturę) pomimo zadanych takich samych parametrów kalibracji. Tak poza tym PD3200U zdaje się nie wspiera kalibracji sprzętowej (nie współpracuje z programem Palette Master Element), a kalibracja programowa zawsze jakieś tam skutki uboczne może wnosić. Choć tu akurat monitor 10-bitowy i jeśli karta grafiki także obsługuje 10 bit. i połączone kablem DP, to strat w płynności gradientów powinny być pomijalne. To oczywiście Twoja decyzja i może masz tam jakieś swoje indywidualne wymagania co do kalibracji.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Kalibrację zrobię żeby było identycznie jak do tej pory.
    Kalibrację robi się aby było jak najwierniejsze odwzorowanie kolorów, a nie żeby było "jak do tej pory"
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 20-07-2021 o 21:17

  2. #7892
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak do tej pory miałem wierne odwzorowanie

  3. #7893

    Domyślnie

    Jeśli uważasz, że teraz nie jest najlepiej pod tym względem to oczywiście zrób kalibrację.

  4. #7894
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    ...jeśli karta grafiki także obsługuje 10 bit.
    To tylko w nvidia quadro niestety ( 10bit na kolor ) ale masz na myśli chyba co innego ?

  5. #7895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    To tylko w nvidia quadro niestety ( 10bit na kolor ) ale masz na myśli chyba co innego ?
    Nie tylko nvidia guadro. Już od dość dawna także w modelach gt (bodajże od 1050, a może i niższe) i Titan. Trzeba tylko wgrać odpowiedni sterownik Driver Studio.
    Można znaleźć info w necie, tak na szybko: klik

  6. #7896

    Domyślnie

    Ja mam RTX2060 i ma 10 bitów na DP. Miałem starą AMD R7 250X i też miała 10 bitów na DP więc to nie jest takie rzadko spotykane.

  7. #7897
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Temat dla mnie obcy, wiec wgryzam się zaraz.

    Mam oba obok siebie obecnie monitory i bez kombinowania bo nie mam kalibratora po wrzuceniu profilu jaki daje BenQ jestem w stanie ustawić na oko to samo co mam na NEC, więc tym bardziej jestem zadowolony, sprawdzam po starych obróbkach i wydrukach, w najbliższym czasie będę robił wydruki to porównam czy są jakieś rozbieżności ale nie sądzę.
    Nawet zrobiłem na szybko test jak sobie radzi ze skalowaniem 1080p w grach no i jest bardzo ok.

    Póki co jestem bardzo zadowolony.

  8. #7898

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Ja mam RTX2060 i ma 10 bitów na DP. Miałem starą AMD R7 250X i też miała 10 bitów na DP więc to nie jest takie rzadko spotykane.
    Zgadza się, ale chyba tak nie do końca. Praktycznie wszystkie obecne procesory graficzne nvidia obsługują 10 bitowy kolor, ale w DirectX. W OpenGL (np. Photoshop) już nie wszystkie, a kiedyś tylko quadro. Podobnie jest zdaje się z kartami Radeon, nie wszystkie obsługują 10 bitowy kolor w opengl.

  9. #7899

    Domyślnie

    PS wymaga zdaje się OpenCL a nie OpenGL.

  10. #7900

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    PS wymaga zdaje się OpenCL a nie OpenGL.
    Bardzo możliwe. Kiedyś było podawane OpenGL, a i jeszcze teraz można spotkać takie określenie.
    Nie ,,wgryzałem się" w ten temat, bo jakby mnie nie dotyczy. Stara grafika Radeon, a i Photoshopa nie posiadam.

Strona 790 z 829 PierwszyPierwszy ... 290690740780788789790791792800 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •