Close

Strona 775 z 829 PierwszyPierwszy ... 275675725765773774775776777785825 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 741 do 7 750 z 8281
  1. #7741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Zgodność z DisplayPort jest i monitor jest normalnie widziany, kalibracja normalnie działa. A zamieszanie jest i to koszmarne. Przewody USB-c są różnego standardu bez różnic w wyglądzie. To samo interfejsy w komputerach i innych urządzeniach. Bałagan jest tak silny, że często nie wiadomo co dane wyjście faktycznie realizuje. USB-c w laptopie wcale nie musi być jednocześnie wyjściem video. Trzeba to sprawdzić w specyfikacji.
    USB-A, USB-B, USB-C okreslają tylko kształt wtyczki, a nie protokoły nimi obsługiwane. Obecnie złącza USB-C z zaadoptowaną technologią Thunderbolt 3 są oznaczane symbolem błyskawicy przy złączu.
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  2. #7742

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    Obecnie złącza USB-C z zaadoptowaną technologią Thunderbolt 3 są oznaczane symbolem błyskawicy przy złączu.
    Zgadza się, ale teoretycznie. Przykładowo w makówkach natywnie jest TB3 choć znaczka błyskawicy nie ma. Przy czym w nowych jest niezgodność protokołu i nie działa. Albo działa, jak ktoś ma farta. Na ten temat można znaleźć informacje wprost od użytkowników. Przewody są też różnie oznaczane albo i nie oznaczane wcale. Trzeba zgadywać albo próbować czy taki, jaki się trafi, będzie obsługiwał DP czy nie. Może to być po prostu USB, zasilający albo TB, licho wie.

  3. #7743

    Domyślnie

    Może to nie TB3, TB1 lub TB2. Nie znam się na jabłkach i nie wiem jak tam jest.

    kabel USB z TB3 powinien mieć na wtyczkach znaczek błyskawicy i cyfrę 3
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  4. #7744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    kabel USB z TB3 powinien mieć na wtyczkach znaczek błyskawicy i cyfrę 3
    Powinien. Ale nawet renomowani producenci przewodów połączeniowych olewają.

  5. #7745

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Powinien. Ale nawet renomowani producenci przewodów połączeniowych olewają.
    Olewaj tych renomowanych co nie oznaczają - będziesz miał łatwiej

    W każdym razie, u mnie działa
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  6. #7746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ornak3 Zobacz posta
    Witam,
    od dłuższego czasu przymierzam się do kupna monitora do obróbki zdjęć (amatorskiej obróbki)
    Czy w cenie do 3 tys znajdę coś lepszego ?
    Mam teraz ten sam problem
    jaka decyzja padła ?

  7. #7747

    Domyślnie

    Hej,
    nie wiem czy to pytanie tu pasuje ale chyba tak :P
    Właśnie przymierzam się do zakupu nowego laptopa HP Spectre x360 14 i przed samym zakupem zaczęłam się wahać... w kontekście wyboru wersji IPS vs OLED. Miesiącami czekając, aż sprzęt pojawi się w PL w regularnej sprzedaży, byłam przekonana, że chcę OLED, przewertowałam dziesiątki testów i generalnie raczej skłaniam się ku niemu, ale w ostatnich dniach zaczęłam się wahać, czy aby na pewno warto? Laptop potrzebny do pracy głównie podczas wyjazdów (na miejscu korzystam ze stacjonarki z EIZO).
    Ma ktoś doświadczenie z tym modelem laptopa, z IPS lub OLEDem?

  8. #7748

    Domyślnie

    OLED ma szereg wad, które w monitorach mają znaczenie krytyczne. Ma też kilka zalet, które w monitorach są nieistotne. W telewizorach natomiast odwrotnie. Dlatego właśnie jest multum topowych TV OLED a nie ma praktycznie w ogóle monitorów średniej ani wyższej klasy OLED.

  9. #7749

    Domyślnie

    dzięki za szybką odpowiedź. Czyli co, definitywnie odpuścić branie pod uwagę wersji z OLED? Co to za wady, które masz na myśli? Sama znalazłam tylko info o żółtym zafarbie, ale to chyba do skorygowania kalibracją?
    OLED ma też w tym modelu większą rozdzielczość bo 3000x2000, vs 1920x1280 w IPS. Przy 14" z tak dużą rozdzielczością (i czerni OLEDa) trochę się boję, że potem siadając do stacjonarki będzie mi się nieprzyjemnie pracowało na EIZO 1920x1200
    No i jeśli skłonię się ku modelowi IPS, to wchodzi dylemat 400 vs 1000 nitów. Czy wersja monitora w tym aspekcie może też mieć znaczenie z punktu widzenia obróbki? (oczywiście wiem że zawsze można przyciemnić, ale może są jakieś inne kwestie związane z tą cechą, mniej oczywiste)

    Dla porządku, mowa o tych modelach:
    OLED: https://www.x-kom.pl/p/640075-notebo...lack-oled.html
    IPS 400 nitów: https://www.x-kom.pl/p/640071-notebo...n10-black.html
    IPS 1000 nitów: https://www.x-kom.pl/p/640074-notebo...-black-sv.html
    Ostatnio edytowane przez hekate ; 14-04-2021 o 14:43

  10. #7750

    Domyślnie

    OLED jest nierówny i ta nierówność zmienia się z czasem. Nie można tego usunąć. Druga sprawa to możliwe szybkie utrwalanie obrazu.

    Co do ekranu lapka, nie należy przykładać do niego zbyt wielkiego wagi. On i tak się nie nadaje do fotografii, niezależnie od modelu i ceny.

Strona 775 z 829 PierwszyPierwszy ... 275675725765773774775776777785825 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •