Close

Strona 770 z 829 PierwszyPierwszy ... 270670720760768769770771772780820 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 691 do 7 700 z 8281
  1. #7691

    Domyślnie

    Ja to wszystko wiem. Jesteśmy tu w pełni zgodni. I dlatego wielokrotnie pisałem, że uważam go za nieuczciwego sprzedawcę. Dlatego staram się przestrzegać przed nim potencjalnych klientów.
    Jacek

  2. #7692

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    skutkiem ostatniego naruszenia NEC DS zabronił mu sprzedawać tą serię - przez co powstała jego własna seria COLOR.
    To nie jest do końca prawda. Moja firma "od zawsze" specjalizowała się w dostarczaniu rozwiązań gotowych. Podpięcie się pod serię CT było naturalne ale spowodowało niejakie zamieszanie, bo nie było wiadomo które CT są "te lepsze". NEC-owi jakoś to nie przeszkadzało, dopóki nie nastąpiła pewna zmiana kadrowa. Wg późniejszych ustaleń, aby znormalizować rynek, monitory.mastiff.pl sygnuje sprzet tego typu własnym znakiem. CT natomiast nadal są w ofercie i firma normalnie je dostarcza, nie ma żadnego zakazu ze strony producenta. Warto przy tym nadmienić, że monitory.mastiff.pl jest jednym z głównych liczących się podmiotów w sieci dystrybucji NEC DS w Polsce. Można śmiało zadzwonić do przedstawicielstwa i zapytać.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    dE poniżej 1 - nie widać różnicy
    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Lepszego potwierdzenia chyba już nie potrzeba. Facet, który żyje ze sprzedaży monitorów potwierdził jednoznacznie - nie widać różnicy. Czyli ta cała "selekcja" jest tylko sprytnym uzasadnieniem podnoszenia cen i zwiększania, niekoniecznie uzasadnionego, zarobku handlarza.
    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Faktem jest, że uważam go za nieuczciwego sprzedawcę monitorów, ale mam do tego prawo
    Jest to bardzo spójne i konsekwentne, nie ma co.

    Pominął Pan tez fakt, że niekoniecznie w małych "deltach" tkwi różnica programu COLOR. Kol. @sruba jasno to wyłożył. COLOR to "gotowiec", przygotowany tak, aby maksymalnie ograniczyć konieczność doktoryzowania się z tematu. To jest filozofia jaką od lat prezentuje Apple: "po prostu działa". Swoją drogą ciekawe jakie stanowisko zajmie potencjalny nabywca kiedy trafi np na silnie zaświetlony narożnik czy wadę pikseli. A to się zdarza i wcale jakoś nie super rzadko we wszystkich LCD wszystkich producentów. COLOR i selekcjonowane mają na to gwarancję. Seryjne i CT nie.

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Jedno ale, ponieważ pomijasz pewien kluczowy aspekt. "Goła" wersja wymaga kalibracji, wiec oprócz monitora musisz mieć/zakupić kolorymetr/spektrofotometr oraz oprogramowanie. W przypadku wersi ColorTuned czy Color (już nie wnikając jak bardzo selekcjonowane lub nie, są te monitory przez sprzedawcę) nie musisz już robić niczego poza podłączeniem monitora i włączenia ustawionej, przygotowanej kalibracji pod konkretne warunki. W ten sposób osoba, która nie ma pojęcia, chęci, kasy, wyposażenia, wiedzy o co chodzi z tymi kalibracjami ma gotowy, ustawiony monitor bez wnikania i grzebania w środku. Wygodne i dla wielu użyteczne,
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 19-06-2020 o 16:29

  3. #7693

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Jedno ale, ponieważ pomijasz pewien kluczowy aspekt. "Goła" wersja wymaga kalibracji, wiec oprócz monitora musisz mieć/zakupić kolorymetr/spektrofotometr oraz oprogramowanie. W przypadku wersi ColorTuned czy Color (już nie wnikając jak bardzo selekcjonowane lub nie, są te monitory przez sprzedawcę) nie musisz już robić niczego poza podłączeniem monitora i włączenia ustawionej, przygotowanej kalibracji pod konkretne warunki. W ten sposób osoba, która nie ma pojęcia, chęci, kasy, wyposażenia, wiedzy o co chodzi z tymi kalibracjami ma gotowy, ustawiony monitor bez wnikania i grzebania w środku. Wygodne i dla wielu użyteczne, kto nie chce się bawić lub nie umie w ustawianie monitora. I za to jest dodatkowa kasa i w moim mniemaniu jest to bardzo uczciwe. ....
    W moim mniemaniu tak średnio uczciwe. W miemaniu Tom01, chyba też, bo tak odniósł się (na forum mva.pl) do "selekcji" monitorów przez zwykłego kupującego przez internet ( z możliwością zwrotu w ciągu 14 dni): "Takie pytanie: Czy te wszystkie monitory sprzedaje i przyjmuje zwroty jeden sklep, czy za każdym razem inny? Wiem, że jest takie prawo konsumenckie, ale trzeba pamiętać, robi Pan te testy na koszt kogoś innego". Selekcja wykonana przez Toma01 (wersja COLOR), oczywiście jest uczciwa i nie odbywa się kosztem kogoś innego. Co dzieje sie z tymi monitorami, które nie przejdą zadowalająco wymogów wersji COLOR ?...pytanie retoryczne, bo nie spodziewam się odpowiedzi. Zapewne sprzedawane są jako używane (tak być powinno) i sporo przecenione, a czy tak jest ?

    Znacznie bardziej uczciwa jest według mnie wersja ColorTuned, nie ma tu selekcji, a jest po prostu kalibrowany monitor seryjny, chyba dobrze zrozumiałem tą wypowiedź:
    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Jeszcze raz - na cenę monitorów ColorTuned składa się licencja SVII (by legalnie móc korzystać z profilu stworzonego podczas kalibracji), rozszerzona gwarancja (bo konkurencja oferuje 5 lat gwarancji), praca technika. Seria ta trafiła do oferty, bo tego oczekiwał rynek i najwyraźniej była sensowna, bo dobrze się sprzedaje i ocenę jej opłacalności pozostawiam kupującym. ...
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 19-06-2020 o 18:30

  4. #7694
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    hejterzy i trolle w akcji.

  5. #7695

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    hejterzy i trolle w akcji.
    Jasne, ktoś może robić selekcję, a zwykłemu użytkownikowi to nie przystoi i powinien brać, nawet jak jest wybitnie niezadowolony z zakupu i ma prawo zwrotu.
    Tak nawiasem mówiąc trochę, żałuję, że TV Sony na Androidzie nie kupiłem przez internet, teraz raczej nie mogę zwrócić, choć przykładowo jest nieprawdziwa informacja, że w stanie uśpienia pobiera 0,5W, a rzeczywiście co kilka minut jest 24 W ( TV wyłączony pilotem - znany problem w Sony z Androidem). Po wyłączeniu WiFi w Ustawieniach TV jest juz znacznie lepiej i rzadko się wybudza do tych 24W, ale jest to nieco upierdliwe.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 19-06-2020 o 19:22

  6. #7696
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No tak ale to niby wolny rynek.

  7. #7697

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    W moim mniemaniu tak średnio uczciwe. W miemaniu Tom01, chyba też, bo tak odniósł się (na forum mva.pl) do "selekcji" monitorów przez zwykłego kupującego przez internet ( z możliwością zwrotu w ciągu 14 dni): "Takie pytanie: Czy te wszystkie monitory sprzedaje i przyjmuje zwroty jeden sklep, czy za każdym razem inny? Wiem, że jest takie prawo konsumenckie, ale trzeba pamiętać, robi Pan te testy na koszt kogoś innego". Selekcja wykonana przez Toma01 (wersja COLOR), oczywiście jest uczciwa i nie odbywa się kosztem kogoś innego. Co dzieje sie z tymi monitorami, które nie przejdą zadowalająco wymogów wersji COLOR ?...pytanie retoryczne, bo nie spodziewam się odpowiedzi. Zapewne sprzedawane są jako używane (tak być powinno) i sporo przecenione, a czy tak jest ?

    Oczywiście, że koszt selekcjonowania ktoś pokrywa. Konkretnie klienci je kupujący. Właśnie dlatego te monitory są droższe od seryjnych. To nie jest instytucja charytatywna, tylko przedsięwzięcie komercyjne. Każdy pokrywa koszty "swojego", oczywiście uśrednione. Jest to czyste i jasne postawienie sprawy i nie ma nic wspólnego z rzeczywiście nieuczciwym przebieraniem monitorów przez zakup i "zwrot konsumencki".

    Chyba Pan nie sądzi, że opowiem Panu "ot tak", jak się uzyskuje przewagę rynkową, którą wypracowuję od 26 lat. Wielokrotnie byłem pytany, co się dzieje z "odrzutami". Oczywiście to jest informacja poufna, podobnie jak przepis na CocaColę. Jedyne do nabywca musi wiedzieć, to kupując monitor seryjny, NIE selekcjonowany ani COLOR, zwykły seryjny, dostaje ZAWSZE, powtarzam ZAWSZE, sprzęt fabrycznie zapieczętowany, nie otwierany.

  8. #7698

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ...Chyba Pan nie sądzi, że opowiem Panu "ot tak", jak się uzyskuje przewagę rynkową, którą wypracowuję od 26 lat. ...
    Nie jestem tym zainteresowany, a właściwie to wiem na czym polega ta "przewaga". Postawmy tu może kropkę.

  9. #7699
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2017
    Miasto
    Poznań/Myślenice
    Posty
    17

    Domyślnie

    Potrzebuję duży monitor, obecnie mam LG 32" ale może być coś większego. Jest coś sensownego do 3k? Foto reporterka, żadnych beauty, jeśli ma to znaczenie.
    Upatrzyłem wstępnie takie: LG 43UD79-B albo Dell P4317Q.
    Warto któryś z nich?

  10. #7700

    Domyślnie

    LG ani DELL nie ma w ofercie ani jednego modelu przeznaczonego do fotografii. DELL to sprzęt korporacyjny a LG zwyczajna masówa.

Strona 770 z 829 PierwszyPierwszy ... 270670720760768769770771772780820 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •