Close

Strona 763 z 829 PierwszyPierwszy ... 263663713753761762763764765773813 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 621 do 7 630 z 8281
  1. #7621

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Rozumiem, że w odwrotną stronę także (HDMI-DVI) ? i dotyczy zarówno przejściówek jak i kabli z takimi wtykami ?
    Tak.

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    z drugiej strony mamy takie twierdzenie:

    Ktoś jest w błędzie ?, bo jedno jakoby zaprzecza drugiemu ...
    Tak, ktoś jest w błędzie.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Można i tu był ukłon producentów kart graficznych, którzy w DVI wrzucali wyższe rozdzielczości zgodne z HDMI 1.3, a nawet sygnał audio, tak miał Gigabyte już w modelu gtx560 ale i potem zetknąłem się z tym w modelach evga i msi.
    Ale to jest poza standardem. Jak coś jest poza standardem to owszem może działać ale nie musi. Nie ma gwarancji.

  2. #7622

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    ...Tak, ktoś jest w błędzie. ...
    Pytanie, czy ktoś przyzna się do błędu. Rzeczą ludzką jest błądzić, trochę trudniej się do tego przyznać.

    Nie mnie rozstrzygać, bo nawet nie wiem

    Mogę tylko potwierdzić/powiedzieć, że w DVI Dual Link po obu stronach (karta graficzna/monitor) nie ma problemu z rozdzielczością 2560 x 1440 px./60 Hz. Mam tak właśnie połączone, choć planuję przejście na Displayport (po zmianie komputera). Odpowiedni kabel mam. Po zakupie monitora był na wyposażeniu.

  3. #7623
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Tu jest link do tego kabla jaki kupiłem u Toma w specyfikacji jest rozdzielczośc 1920 ... ale nie wiem czy to jakieś znaczenie

  4. #7624
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przecież to zwykły kabel, ty masz 2560x1440 tak ?

  5. #7625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Tu jest link do tego kabla jaki kupiłem u Toma w specyfikacji jest rozdzielczośc 1920 ...
    Czyli wszystko się zgadza z tym co pisałeś:
    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    ... Zakupiłem od toma kabel i niestety nie mam pełnej rozdzielczości
    Nie możesz mieć pretensji, zgodnie z opisem wszystko jest (tak trochę sarkazmu wrzuciłem)
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 20-10-2019 o 21:10

  6. #7626
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Przecież to zwykły kabel, ty masz 2560x1440 tak ?
    No tak No i u mnie ten kabel max 1920 skalował czy jak to tam się nazywa. Chyba rozpętałem największa aferę o kabelek. Czuje że demokracja jest zagrożona

  7. #7627

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja już nic nie napiszę więcej bo teraz jedynie czekać trzeba na @Tom01 i niech posprząta to co narobił bo zwyczajnie zaśmierdziało to wszystko nieładnie
    Ale co zaśmierdziało? U manfreda połączenie nie zadziałało i tyle. Pisałem zarówno jemu jak i na forum, że używam tych przewodów sam i nie spotkałem się z problemem. Manfred przewód mi odesłał, zwróciłem zapłatę i chyba po temacie. Chyba nie sądzicie, że moim celem była sprzedaż za wszelką cenę kabelka za kilkadziesiąt zł.

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    A więc nie można zrobić przejściówki DVI-HDMI obsługującej rozdzielczości większe niż 1920x1200 gdyż jest niezgodność sprzętowo-transmisyjna.
    A to pies? Połączenie HDMI -> DVI na przykładzie pokładowej karty z wyjściem HDMI i monitora EIZO CG279X. Test i zdjęcie zrobione na potrzeby tego wątka:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-10-18 o 20.04.31.png
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	1,76 MB
ID:	32393

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tak jak napisałem wcześniej w windows był błąd i domyślnie połączenie hdmi-hdmi rozpoznawane było jako TV i obcinało kolorki ale to już dość zamierzchłe czasy i tego błędu od dawna nie ma w win10 pod warunkiem że jest aktualizowany, do tego dochodziły rewizje hdmi, które wprowadzały większe transmisje ale producenci kabelków różnie do tego podchodzili, to też dość zamierzchłe czasy bo obecnie kabelek za 90 centów wystarczy.
    Ten problem jest cały czas. Nie występuje non stop, ale na tyle często, że jest wyraźnie zauważalny problem przez wielu użytkowników. Zmiana wejścia na DVI powoduje inną informację z EDID monitora i sterownik grafiki zachowuje się poprawnie.

    EDIT: Aha, w drugą stronę, czyli DVI DL w komputerze i HDMI w monitorze też działa poprawnie. Już jest późno, ale mogę jutro nagrać nawet filmik z podłączeniem i pokazaniem rozdzielczości.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Nieco inaczej sprawa wygląda z HDMI. Tutaj mamy wersje do 1.3c włącznie, która obsługują maksymalnie do 1920x1200
    Nie do końca: https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Version_1.3

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-10-20 o 23.04.37.png
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	256,0 KB
ID:	32394
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 20-10-2019 o 23:05

  8. #7628

    Domyślnie

    Czołem koledzy,
    może ktoś z was się orientuje jak właściwie działa hub USB w monitorze, mam podłączone myszkę i klawiaturę do makbuka (właśnie przez hub w monitorze) i ciekawi mnie czy zasilanie dla myszki/klawiatury idzie z sieci, czy z baterii ?

  9. #7629

    Domyślnie

    W tym momencie idzie z zasilacza monitora.

  10. #7630

    Domyślnie

    Dzięki. Bałem się że drenuje baterię.

Strona 763 z 829 PierwszyPierwszy ... 263663713753761762763764765773813 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •