Close

Strona 748 z 828 PierwszyPierwszy ... 248648698738746747748749750758798 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 471 do 7 480 z 8280
  1. #7471

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Bo nie mają https i tyle, przecież ci nie wskoczy z forum rusek kasujący dyski
    Sporo stron nie ma tego "https", a jednak taki komunikat mi się w Firefox nie pojawia.
    Dlatego wolę jednak do forum mva.pl podchodzić bardzo ostrożnie (to delikatnie powiedziane), a raczej omijać, biorąc też pod uwagę wymogi rejestracji (raz spróbowałem i to był ostatni raz)
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 18-05-2019 o 21:18

  2. #7472

    Domyślnie

    Oczywiście, że certyfikat SSL jest. Przy czym poprawny adres forum MVA to mva.pl a nie www.mva.pl


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-05-19 o 00.26.27.png
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	25089


    Co do pytania przy rejestracji, to brzmi ono: "Potwierdź, że jesteś człowiekiem. Napisz słownie 1 dużymi literami, ale zamiast ostatniej litery napisz cyfrą drugą liczbę pierwszą." Tu się nie ma co "domyślać" co trzeba wpisać, ale trzeba wykazać pewien poziom wiedzy ogólnej.

  3. #7473

    Domyślnie

    PS: Druga liczba pierwsza to nie jest "ale nie jeden". To jest bardzo skuteczny "filtr gimbazy" i tak już jest, że nie każdy go przechodzi.

  4. #7474

    Domyślnie

    Niedługo przypełznie i mój EA 275WMi @Merde i jak tam Twój monitor? zapewne się już "wygrzał" i ustabilizował, będziesz go kalibrować?
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #7475

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    @Merde i jak tam Twój monitor? zapewne się już "wygrzał" i ustabilizował, będziesz go kalibrować?
    Coś już popracował, ale miałem czasu specjalnie przy nim grzebać.
    Trzy kolejne spostrzeżenia amatora, na podstawie doświadczeń organoleptycznych:

    - przy natywnej temp. barwowej 6500K obraz daje obraz zdecydowanie za "zimny"
    - słabiej znosi bardzo niski stopień podświetlenia (<15%, podczas gdy w S2231W pracowałem na 3-5% max)
    - dziwnie zachowuje się po wyłączeniu monitora przyciskiem, tj. tak jakbym fizycznie odpiął kabel sygnałowy.

    Może trochę rozwinę, bo może to nie być do końca zrozumiałe: kiedy chcę wyświetlać obraz tylko na telewizorze (Netflix), to wyłączam monitor przyciskiem na obudowie. Wtedy obraz na telewizorze na chwilę znika, a po pojawieniu się pownownym nie ma żadnej reakcji na mysz i klawiaturę. Film wyświetla się dalej, ale nie ma nawet możliwości zapauzowania. Dopiero po ponownym włączeniu monitora odzyskuję kontrolę nad komputerem, ale jednocześnie obraz wraca na monitor. S2231W tak się nie zachowywał.
    Czy to może być kwestia zmiany sposobu podłączenia monitora do karty graficznej (z DVI na DisplayPort)?

    I jeszcze pytanie do znawców: black level można ruszać, czy podobnie jak kontrast należy zostawić na domyślnych 50%?

    Kalibrację rozważam, jak najbardziej. Ale jeszcze nie teraz, bo być może będę zmieniał kartę graficzną, więc nie ma to chyba chwilowo sensu.
    Jak już wszystko ogarnę, to się uśmiechnę do @Czornyj -a w tej sprawie
    FF (Fuji + Fuji)

  6. #7476
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No ale czemu nie kupisz kalibrator i sam nie będziesz sobie kalibrował?

  7. #7477

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Coś już popracował, ale miałem czasu specjalnie przy nim grzebać.
    Trzy kolejne spostrzeżenia amatora, na podstawie doświadczeń organoleptycznych:

    - przy natywnej temp. barwowej 6500K obraz daje obraz zdecydowanie za "zimny"
    - słabiej znosi bardzo niski stopień podświetlenia (<15%, podczas gdy w S2231W pracowałem na 3-5% max)
    - dziwnie zachowuje się po wyłączeniu monitora przyciskiem, tj. tak jakbym fizycznie odpiął kabel sygnałowy.

    Może trochę rozwinę, bo może to nie być do końca zrozumiałe: kiedy chcę wyświetlać obraz tylko na telewizorze (Netflix), to wyłączam monitor przyciskiem na obudowie. Wtedy obraz na telewizorze na chwilę znika, a po pojawieniu się pownownym nie ma żadnej reakcji na mysz i klawiaturę. Film wyświetla się dalej, ale nie ma nawet możliwości zapauzowania. Dopiero po ponownym włączeniu monitora odzyskuję kontrolę nad komputerem, ale jednocześnie obraz wraca na monitor. S2231W tak się nie zachowywał.
    Czy to może być kwestia zmiany sposobu podłączenia monitora do karty graficznej (z DVI na DisplayPort)?

    I jeszcze pytanie do znawców: black level można ruszać, czy podobnie jak kontrast należy zostawić na domyślnych 50%?

    Kalibrację rozważam, jak najbardziej. Ale jeszcze nie teraz, bo być może będę zmieniał kartę graficzną, więc nie ma to chyba chwilowo sensu.
    Jak już wszystko ogarnę, to się uśmiechnę do @Czornyj -a w tej sprawie
    Karta graficzna nie ma znaczenia dla kalibracji sprzętowej i jest transparentna, obraz na 6500K fabrycznie jest nieco zbyt chłodny (acz w S2231W na bank jest już zbyt ciepły).

    Co znaczy "słabiej znosi bardzo niski stopień podświetlenia"? Ten monitor tak samo pracuje w całym zakresie. Nie wiem jak odłączenie monitora może blokować mysz/klawiaturę, ale problem mz. ma raczej związek z kompem a nie monitorem.

  8. #7478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    - przy natywnej temp. barwowej 6500K obraz daje obraz zdecydowanie za "zimny"

    Jaka to wersja monitora? Jesli COLOR to ma w komplecie kilka różnych scenariuszy, również "cieplejszych".


    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    - słabiej znosi bardzo niski stopień podświetlenia (<15%, podczas gdy w S2231W pracowałem na 3-5% max)


    Raczej odwrotnie, lepiej. Jeśli przy 15% regulatora ma taki poziom świecenia jak S2231W na 3-5% to znaczy, że ma dużo większy zapas. Technicznie, NEC ma minimalną jaskrawość ok 40 nitów, EIZO ok 100 nitów.


    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    - dziwnie zachowuje się po wyłączeniu monitora przyciskiem, tj. tak jakbym fizycznie odpiął kabel sygnałowy.

    To jest problem styku transmiterów karty graficznej i monitora. Jeśli karta nie jest w stanie wznowić transmisji, proponuję obejść problem z tej strony, że wymusić wyłączenie ekranu przez czujnik obecności użytkownika. Wówczas formalnie działa, ale ekran jest wyłączony.

  9. #7479

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Karta graficzna nie ma znaczenia dla kalibracji sprzętowej i jest transparentna, obraz na 6500K fabrycznie jest nieco zbyt chłodny (acz w S2231W na bank jest już zbyt ciepły).
    Najpewniej masz rację, ja przecież opieram się tylko na własnych zmysłach, a Eizo używałem 11 lat, więc przyzwyczajenie robi swoje.

    Co znaczy "słabiej znosi bardzo niski stopień podświetlenia"? Ten monitor tak samo pracuje w całym zakresie.
    Nie wiem czy właściwie to wyrażę - jeśli za nisko zejdę z jasnością, to obraz robi się... hmm.. siwe? Być może ma to związek z postrzeganą zbyt wysoką temperaturą barwową, albo bardziej widocznym srebrzeniem?...

    Nie wiem jak odłączenie monitora może blokować mysz/klawiaturę, ale problem mz. ma raczej związek z kompem a nie monitorem.
    Jedyne co się zmieniło to monitor i sposób jego podłączenia. Jak znajdę chwilę wolną, to sprawdzę czy będzie ten sam efekt na kablu DVI.

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    No ale czemu nie kupisz kalibrator i sam nie będziesz sobie kalibrował?
    Bo nie mam odpowiedniej wiedzy, a grzebanie w komputerach kręciło mnie 15-20 lat temu...
    Poza tym to koszt 900 zł i nie wiem czy ma uzasadnienie ekonomiczne, skoro po kalibracji będzie leżał w szufladzie.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jaka to wersja monitora? Jesli COLOR to ma w komplecie kilka różnych scenariuszy, również "cieplejszych".
    Nie, to zwykła wersja, nawet nie Color Tuned.

    Raczej odwrotnie, lepiej. Jeśli przy 15% regulatora ma taki poziom świecenia jak S2231W na 3-5% to znaczy, że ma dużo większy zapas. Technicznie, NEC ma minimalną jaskrawość ok 40 nitów, EIZO ok 100 nitów.
    Nie, przy tych 15% NEC świeci jaśniej (znów uwaga: ocena organoleptyczna), ale jak próbuję zjechać jeszcze niżej, to mam efekty jak opisałem wyżej. Być może uda się obejść problem "mieczem świetlnym" polecanym przez Czornyja, bo faktycznie biurko mam w trochę ciemnym kącie...
    @Czornyj - którą wersję brać? 5500K czy tą regulowaną 3200-5500K?

    To jest problem styku transmiterów karty graficznej i monitora. Jeśli karta nie jest w stanie wznowić transmisji, proponuję obejść problem z tej strony, że wymusić wyłączenie ekranu przez czujnik obecności użytkownika. Wówczas formalnie działa, ale ekran jest wyłączony.
    Spróbuję. Do tej pory uznawałem to za zbędny bajer i miałem na "off".
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #7480

    Domyślnie

    Nie wiem co dokładnie masz na myśli przez siwy obraz, ale przy niskiej jasności zawsze widzimy okrojoną paletę barw, aż się staje BW. YN brałbym 5500K https://tomaszpluszczyk.pl/ledy-do-o...-yn360s-miecz/

Strona 748 z 828 PierwszyPierwszy ... 248648698738746747748749750758798 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •