Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
Karta graficzna nie ma znaczenia dla kalibracji sprzętowej i jest transparentna, obraz na 6500K fabrycznie jest nieco zbyt chłodny (acz w S2231W na bank jest już zbyt ciepły).
Najpewniej masz rację, ja przecież opieram się tylko na własnych zmysłach, a Eizo używałem 11 lat, więc przyzwyczajenie robi swoje.

Co znaczy "słabiej znosi bardzo niski stopień podświetlenia"? Ten monitor tak samo pracuje w całym zakresie.
Nie wiem czy właściwie to wyrażę - jeśli za nisko zejdę z jasnością, to obraz robi się... hmm.. siwe? Być może ma to związek z postrzeganą zbyt wysoką temperaturą barwową, albo bardziej widocznym srebrzeniem?...

Nie wiem jak odłączenie monitora może blokować mysz/klawiaturę, ale problem mz. ma raczej związek z kompem a nie monitorem.
Jedyne co się zmieniło to monitor i sposób jego podłączenia. Jak znajdę chwilę wolną, to sprawdzę czy będzie ten sam efekt na kablu DVI.

Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
No ale czemu nie kupisz kalibrator i sam nie będziesz sobie kalibrował?
Bo nie mam odpowiedniej wiedzy, a grzebanie w komputerach kręciło mnie 15-20 lat temu...
Poza tym to koszt 900 zł i nie wiem czy ma uzasadnienie ekonomiczne, skoro po kalibracji będzie leżał w szufladzie.

Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
Jaka to wersja monitora? Jesli COLOR to ma w komplecie kilka różnych scenariuszy, również "cieplejszych".
Nie, to zwykła wersja, nawet nie Color Tuned.

Raczej odwrotnie, lepiej. Jeśli przy 15% regulatora ma taki poziom świecenia jak S2231W na 3-5% to znaczy, że ma dużo większy zapas. Technicznie, NEC ma minimalną jaskrawość ok 40 nitów, EIZO ok 100 nitów.
Nie, przy tych 15% NEC świeci jaśniej (znów uwaga: ocena organoleptyczna), ale jak próbuję zjechać jeszcze niżej, to mam efekty jak opisałem wyżej. Być może uda się obejść problem "mieczem świetlnym" polecanym przez Czornyja, bo faktycznie biurko mam w trochę ciemnym kącie...
@Czornyj - którą wersję brać? 5500K czy tą regulowaną 3200-5500K?

To jest problem styku transmiterów karty graficznej i monitora. Jeśli karta nie jest w stanie wznowić transmisji, proponuję obejść problem z tej strony, że wymusić wyłączenie ekranu przez czujnik obecności użytkownika. Wówczas formalnie działa, ale ekran jest wyłączony.
Spróbuję. Do tej pory uznawałem to za zbędny bajer i miałem na "off".