Close

Strona 646 z 829 PierwszyPierwszy ... 146546596636644645646647648656696746 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 451 do 6 460 z 8281
  1. #6451

    Domyślnie

    No,to byłaby niezła sensacja gdyby się okazało że EVunia świeci tak samo równo jak kosztujący dwa razy tyle CX ze swoimi DUE, trzy-de-lutami, powłoką re-tromtadracji i całą resztą

  2. #6452

    Domyślnie

    No fakt, niezbyt ogarnąłem temat kalibracji. Gdy foty ogladam na windowsowej przegladarce, to kolory sa ok. Jak wrzuce na pulpit albo przez fast stone to jest rzeźnia.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #6453

    Domyślnie

    Proponowałbym FotoSzopę...

  4. #6454

    Domyślnie

    Na dziś się poddałem. Zrobiłem profil w oparciu o sRGB i wszystko wróciło do normy, no ale chyba nie o to chodziło...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #6455

    Domyślnie

    Temat był przerabiany dziesiątki razy. Oprogramowanie musi zarządzać barwą, windows tego nie robi: http://tomaszpluszczyk.pl/zarzadzani...obrobki-zdjec/

  6. #6456

    Domyślnie

    No niestety zarządzanie barwą windows to jest Rzeźnia,w niektórych aplikacjach działa w niektórych nie. Mam monitor szerokogamutowy wiec bardz wyraźnie widzę kiedy zarządzanie przestaje działać. W ps czy lr nie ma problemu, ale juz np podglad zdjęcia z wykorzystaniem domyślnej przeglądarki do zdjęć windows działa połowicznie. Tzn działa Dopóki nie powiększymy zdjęcia na pełen ekran. Mam starego MacBooka i tam nie ma tego problemu wszystko działa ok.
    Niestety nadal jest prawdziwe stwierdzenie że do grafiki jednak mac lepiej sie sprawdzi, ze względu na bezproblemowe działanie zarządzania barwą.
    Pewnie zaraz mnie hejterzy zjedzą

  7. #6457

    Domyślnie

    Wydać 2× więcej na komputer, byle mieć zarządzanie barwą w większości nieistotnych aplikacji? Pracuje się w PS czy LR, a przegląda/zarządza zdjęciami w dedykowanych do tego aplikacjach. Instalujesz ACDSee (która oprócz wyświetlania daje w szereg innych ficzerów niedostępnych w systemowym browserze plików) i po problemie.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #6458

    Domyślnie

    Mam jedno pytanie, co myślicie o takim monitorze:

    http://www.eizo.pl/monitor/flexscan-ev2316w/

    Monitor chciałbym używać w biurze i do bardzo amatorskiej obróbki.
    Nie znam się bardzo na monitorach więc dlatego pytam doświadczonych kolegów.
    No i w sieci praktycznie nic o nim nie ma :/
    Chyba, że źle szukam.

  9. #6459

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lesander Zobacz posta
    Mam jedno pytanie, co myślicie o takim monitorze:

    http://www.eizo.pl/monitor/flexscan-ev2316w/

    Monitor chciałbym używać w biurze i do bardzo amatorskiej obróbki.
    Nie znam się bardzo na monitorach więc dlatego pytam doświadczonych kolegów.
    No i w sieci praktycznie nic o nim nie ma :/
    Chyba, że źle szukam.

    Odpada kompletnie, matryca TN. EV2336 to chyba minimum absolutne. Dokładasz 300 zł a masz monitor na którym już da się pracować, a na TN to można sobie w Wordzie popisać.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #6460

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Wydać 2× więcej na komputer, byle mieć zarządzanie barwą w większości nieistotnych aplikacji? Pracuje się w PS czy LR, a przegląda/zarządza zdjęciami w dedykowanych do tego aplikacjach. Instalujesz ACDSee (która oprócz wyświetlania daje w szereg innych ficzerów niedostępnych w systemowym browserze plików) i po problemie.
    No niby racja, ale czasami robię coś innego poza otwieraniem PS czy LR i wtedy jestem skazany na złe wyświetlanie kolorów. Pośrednio sobie z tym poradziłem, zrobiłem 2 profile jeden z gamutem natywnym do obróbki, a drugi sRGB do pozostałej pracy
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 646 z 829 PierwszyPierwszy ... 146546596636644645646647648656696746 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •