Close

Strona 51 z 829 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151551 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 8281
  1. #501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Po pierwsze - nie tylko MVA, bo PVA i S-IPS są równie dobre, jak nie lepsze.
    Dodam, że problematyka jakości samego wyświetlacza powinna zajmować projektantów monitorów. Ale, jak to Polak we wszystkim specjalista, więc się powszechnie, z obeznaniem żongluje się technicznymi słowami-wytrychami. W złym tonie jest nie wiedzieć co oznaczają co bardziej wraże literki slangu monitoropodobnego.

    Prawda jest taka, że walory monitora determinują zastosowania do jakich został stworzony. Nie ma wielkiego znaczenia jaki tam siedzi kondensator czy wyświetlacz (nie dotyczy badziewia). W przypadku monitorów do foto, spotkać można dobre monitory z PVA i kiepskie z S-IPS lub odwrotnie.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 21-09-2007 o 13:30
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Oled póki co stosuje się w golarkach.

    Proszę się nie łudzić, że ktoś kto włożył miliony w technologię LCD z radością za chwilę przesiądzie się na następną, nie tańszą. Technologia produkcji LCD będzie eksploatowana i siłą rzeczy udoskonalana przez długie lata do granic możliwości. Tu chodzi o pieniądze, a nie uszczęśliwianie ludzkości. Podobna sytuacja jest z CD. Pomimo, że wymyślono wiele lepszych sposobów na zapis dźwięku, płyty CD klepie sie masowo kupę lat.



    Gdyby to było takie proste, ten wątek nie istniałby.



    To jest monitor domowy. Nie ma rzucać na kolana. Jest jednak jedną z niewielu alternatyw przy skromnym budżecie i wymogach właściwych foto i grafice.

    Ciekawostka:
    Najbardziej powalające obrazem są najbardziej tandetne z monitorów. Jasny, mocny, przekontrastowany obraz, najczęściej z niebieską dominantą, ma w założeniu, sprzedawać się sam, swoim obrazem skorelowanym z super ceną. To działa. Na wystawach monitory bardziej rzucające się w oczy cieszą się największym volumenem sprzedaży.
    No i znowu atak na moją osobę. Ja ufam temu co widzę, nie temu co podają foldery reklamowe
    I wcale nie chodzi tu o obraz przekontrastowany z niebieską dominantą. Niebieska dominanta (zimne kolory) występuje przy 9300 jeżeli chodzi o balans bieli. Taka charakterystyka bieli. Zresztą czasem przydatna.
    Różnice między MVA i PVA to głównie różnice patentowe. Zasada działania jest podobna. Prawda jest brutalna.
    Jest kilku producentów matryc i wielu producentów monitorów. Więc nie zawsze warto stawiać na "markę".
    Okazuje się, że to tylko marketing. Mercedes S-klasse to nie to samo co klasa A Mercedesa. Proste.
    Dlatego warto przetestować przed zakupem. Choćby, żeby sprawdzić obecość bad pixeli. Ja się zawsze kierowałem taką zasdą (test) przy sprzęcie audio i dobrze na tym wyszedłem. Nie dla mnie Technics itp. zabawki.

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Peter Zobacz posta
    No i znowu atak na moją osobę.
    Nie miałem takiej intencji.

    Cytat Zamieszczone przez Peter Zobacz posta
    I wcale nie chodzi tu o obraz przekontrastowany z niebieską dominantą. Niebieska dominanta (zimne kolory) występuje przy 9300 jeżeli chodzi o balans bieli. Taka charakterystyka bieli.
    Proszę zatem spróbować zapanować nad monitorem projektowanym na wystawę. Nie twierdzę, że nie nadają się do niczego. Wszak są rzesze użytkowników zachwyconych takim produktem, jednak jest to też wypadkowa niewielkich wymagań.

    Cytat Zamieszczone przez Peter Zobacz posta
    Różnice między MVA i PVA to głównie różnice patentowe. Zasada działania jest podobna.
    Proszę sprawdzić podświetlenie. Charakterystyka kątowa wyświetlaczy MVA powoduje powstanie plam świetlnych w narożnikach na kształt X. Na PVA tego nie ma.


    Cytat Zamieszczone przez Peter Zobacz posta
    Prawda jest brutalna. Jest kilku producentów matryc i wielu producentów monitorów. Więc nie zawsze warto stawiać na "markę".
    Tutaj jest Pan w błędzie. Np Samsung jest dostawcą wielu znakomitych wyświetlaczy, znajdujących zastosowanie w wielu wysokiej jakości monitorach, w tym profesjonalnych. Ale żaden z nich nie ma logo Samsung na obudowie. Wyświetlacz, jak to zaznaczałem wcześniej to nie wszystko. Trzeba go zasilić, oświetlić, ekranować, a co najważniejsze wysterować.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 21-09-2007 o 14:08
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #504

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytania do użytkowników monitora EIZO S 1931 kalibrujących LAFOTEM LMC 03.
    1. Czy przy kalibracji monitora lafotem, należy ustawić monitor w trybie pracy „custom” przy parametrach „gain” oraz „brightness” ustawionych max. na „100”, i dopiero wtedy można rozpocząć proces kalibracji monitora przy zadanych parametrach np. „d65” oraz „120 cd” ?
    2. Czy po wykonanym procesie kalibracji i wygenerowanym profilu ustawionym jako domyślny , należy ustawić monitor – a właściwie skojarzyć np. program graficzny (NC NX) z trybem pracy „custom” czy może być to tryb np. „srgb”?
    3. Czy po oprofilowaniu monitora i niestety otrzymaniu krzywych położonych nie idealnie na przekątnej wykresu (zwłaszcza linia niebieska jest odchylona w dół i to dosyć sporo oraz krzywe w cieniach są nieco zakrzywione w górę) powinno się skorzystać z opcji ręcznej edycji profilu i starać się w miarę możliwości na uzyskanie idealnego położenia krzywych, czy lepiej jest pozostawić tak jak to wykonał kalibrator ?
    4. Czy można próbować kalibrować monitor dla różnych jasności tak aby uzyskać rozkład krzywych w miarę idealnie położonych na przekątnej wykresu, osobiście zauważyłem że przy kalibracji dla parametru „100 cd” krzywe w cieniach są bardziej zakrzywione niż np. dla „120 cd” ?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam,
    A
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 23-09-2007 o 20:47

  5. #505

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej007 Zobacz posta
    Czy przy kalibracji monitora lafotem, należy ustawić monitor w trybie pracy „custom” przy parametrach „gain” oraz „brightness” ustawionych max. na „100”, i dopiero wtedy można rozpocząć proces kalibracji monitora przy zadanych parametrach np.
    Nie ma znaczenia. Punkt bieli i tak oprogramowanie kolorymetru ustawi samo.

    Cytat Zamieszczone przez andrzej007 Zobacz posta
    Czy po wykonanym procesie kalibracji i wygenerowanym profilu ustawionym jako domyślny , należy ustawić monitor – a właściwie skojarzyć np. program graficzny
    Tak.

    Cytat Zamieszczone przez andrzej007 Zobacz posta
    Czy po oprofilowaniu monitora i niestety otrzymaniu krzywych położonych nie idealnie na przekątnej wykresu (zwłaszcza linia niebieska jest odchylona w dół i to dosyć sporo oraz krzywe w cieniach są nieco zakrzywione w górę) powinno się skorzystać z opcji ręcznej edycji profilu i starać się w miarę możliwości na uzyskanie idealnego położenia krzywych, czy lepiej jest pozostawić tak jak to wykonał kalibrator ?
    To jest monitor domowy, idealne krzywe kalibracji to domena monitorów profesjonalnych. Ręczna edycja profilu jest wskazana, jeśli na przykład urządzenie wyjściowe, pomimo oprofilowania, inaczej operuje w zakresie cieni.

    Cytat Zamieszczone przez andrzej007 Zobacz posta
    Czy można próbować kalibrować monitor dla różnych jasności tak aby uzyskać rozkład krzywych w miarę idealnie położonych na przekątnej wykresu, osobiście zauważyłem że przy kalibracji dla parametru „100 cd” krzywe w cieniach są bardziej zakrzywione niż np. dla „120 cd”
    Można spróbować, istnieje pewna graniczna wartość jasności powyżej której monitor kalibruje się dobrze.

    PS. Pański tekst pisany białą czcionką czyta się nieciekawie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #506

    Domyślnie

    Tom01 bardzo dziękuję za odpowiedzi.
    W takim razie jeżeli ten typ monitora kalibruje sie lepiej dla wyższych jasności to korzystając z Pana doświadczenia i wiedzy, jaką wartość nastawu jasności przy kalibracji może Pan mnie zasugerować?
    Pozdrawiam,
    A

  7. #507

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej007 Zobacz posta
    jaką wartość nastawu jasności przy kalibracji może Pan mnie zasugerować?
    Jeżeli warunki oświetleniowe pozwalają, sugeruję 120cd/m^2.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #508

    Domyślnie

    Tom01 dziekuję raz jeszcze. Spróbuję 120 cd.
    Pozdrawiam,
    A

  9. #509

    Domyślnie Monitor plus kalibrator

    Na stronie

    http://shop.colourconfidence.com/index.php

    mozna dostac monitor monitory eizo plus kalibrator.

    Ja wybralem

    http://shop.colourconfidence.com/pro...778&xSec=10312

    i do tego jest taki kalibrator

    http://shop.colourconfidence.com/product.php?xProd=1806

    Nie planowalem zakupu kalibratora i moje pytanie jest takie czy to oplacalny zakup?

  10. #510

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Urson Zobacz posta
    Nie planowalem zakupu kalibratora i moje pytanie jest takie czy to oplacalny zakup?
    Do Eizo serii S jedynym rozsądnym zakupem jest Lafot. To jedyne rozwiązanie, poza monitorami profesjonalnymi, pozwalające na korekcję wewnątrz monitora.

    PS. Nie chcę robić negatywnej reklamy, ale do pełni informacji, trzeba zaznaczyć, że Eizo z CC jest zakupowane poza polskim przedstawicielstwem Eizo. Rzutuje na wiele spraw, m.in. na sposób i zakres realizacji gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 24-09-2007 o 22:06
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 51 z 829 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151551 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •