Close

Strona 246 z 828 PierwszyPierwszy ... 146196236244245246247248256296346746 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 451 do 2 460 z 8280
  1. #2451

    Domyślnie

    Witamy

    Cytat Zamieszczone przez makak_ Zobacz posta
    Czytałem tutaj na forum, że norma ISO dopuszcza rozrzut 20% więc podejrzewam, że mogę pewnie temat odpuścić...
    Bingo.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #2452

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez makak_ Zobacz posta
    Na początku witam wszystkich z racji tego, że to mój post nr.1

    no właśnie, podczepię się pod posta wyżej. Coś takiego w ogóle da się reklamować? Sam mam P221 i też takie lipne podświetlenie... Czytałem tutaj na forum, że norma ISO dopuszcza rozrzut 20% więc podejrzewam, że mogę pewnie temat odpuścić...
    Takie linie to jest raczej defekt matrycy a nie podświetlenia. Powinno być wymieniane, przynajmniej w US wymieniają. No ale u nas nie ameryka i nie wiadomo.

    EDIT:

    Tom01, wróciłeś z tych rozjazdów wreszcie? Bo mam coś na gg do zapytania.
    Ostatnio edytowane przez raptor88 ; 11-10-2009 o 21:08

  3. #2453

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    Takie linie to jest raczej defekt matrycy a nie podświetlenia. Powinno być wymieniane, przynajmniej w US wymieniają. No ale u nas nie ameryka i nie wiadomo.
    To nie jest defekt, a konstrukcyjna niedoskonałość dyfuzora. Rzecz trudna do uniknięcia przy dużych monitorach. Oficjalnie nigdzie na świecie nie wymienia się monitora z zaprezentowaną nierównością. Nieoficjalnie zdarza się, ale jest to inwencja sprzedawcy lub dobry humor technika w serwisie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #2454

    Domyślnie

    A jak ta kwestia wygląda w SX3031? Też występują takie linie? A w ogóle idzie kupić 30" bez takich defektów? Bo w SX2461 to prawie ideał był.
    Ostatnio edytowane przez raptor88 ; 11-10-2009 o 22:09

  5. #2455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    A jak ta kwestia wygląda w SX3031? Też występują takie linie? A w ogóle idzie kupić 30" bez takich defektów? Bo w SX2461 to prawie ideał był.
    Takich linii nie ma. SX2461W i SX3031W są niemal identyczne. To przecież Eizo jest, nawet wersje IPS'owe są równe.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #2456

    Domyślnie

    A czy to zależy od rodzaju wyświetlacza, bo ten nec na zdjęciu to IPS, a SX 2461/3031 to PVA? Ma to znaczenie czy raczej nie? A no i w takim razie podstawowe pytanie, kiedy Eizo wypuści 30" na IPS?

  7. #2457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    A czy to zależy od rodzaju wyświetlacza, bo ten nec na zdjęciu to IPS, a SX 2461/3031 to PVA? Ma to znaczenie czy raczej nie?
    Wyświetlacz typu IPS ma mniejszą skuteczność blokowania światła, więc zawsze jest "jaśniejszy", co łatwiej demaskuje nierówności.

    Cytat Zamieszczone przez raptor88 Zobacz posta
    A no i w takim razie podstawowe pytanie, kiedy Eizo wypuści 30" na IPS?
    Nie mam pojęcia, ale obserwując wracający trend sądzę, że to tylko kwestia czasu.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #2458

    Domyślnie

    Witam.
    Dziś coś stało mi się z moim Fuitsu-Siemens'em P19-2.
    Działał, działał, nagle zamigotał, przygasł i w końcu zgasł całkiem.
    Teraz tylko dioda sygnalizująca działanie monitora zaczęła mrygać.
    Nie wiem, czego to wina.
    Co najśmieszniejsze, gwarancja na monitor minęła jakieś 3 tygodnie temu

    Czy moglibyście polecić mi jakiś niedrogi monitor LCD 19 calowy?
    Im taniej, tym lepiej, bo nie przewidziałem takiego wypadku i krucho z funduszami.

  9. #2459

    Domyślnie

    witam po długiej przerwie, tyle się już od was dowiedziałem że aż nie musiałem wchodzić na forum
    nadeszła jednak chwila gdzie koleś ze sklepu mnie zagiął. chciał zamówić NEC 22490WUXi2 24" a on do mnie "przypominam o klasie drugiej wykonania tego monitora" znaczy nie poleca. I co mam odpowiedziec, generalnie polegałem na opinii Tom01 i jest ona dla mnie bardziej wiarygodna nic tego "handlowca"
    D70S....Z6...

  10. #2460

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Czy moglibyście polecić mi jakiś niedrogi monitor LCD 19 calowy?
    Im taniej, tym lepiej, bo nie przewidziałem takiego wypadku i krucho z funduszami.
    Najtańszy rozsądny to Eizo S1921.

    Cytat Zamieszczone przez haszz Zobacz posta
    nadeszła jednak chwila gdzie koleś ze sklepu mnie zagiął. chciał zamówić NEC 22490WUXi2 24" a on do mnie "przypominam o klasie drugiej wykonania tego monitora" znaczy nie poleca. I co mam odpowiedziec, generalnie polegałem na opinii Tom01 i jest ona dla mnie bardziej wiarygodna nic tego "handlowca"
    Nie poleca, bo może się boi, że jak trafi się z pikselami lub inną wadą, nie będzie miał co z nim zrobić. Wsparcie producenta jest zerowe.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 16-10-2009 o 15:29
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 246 z 828 PierwszyPierwszy ... 146196236244245246247248256296346746 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •