Close

Strona 101 z 829 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201601 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 8281
  1. #1001

    Domyślnie Odp: jaki monitor do uzytku domowego

    Cytat Zamieszczone przez piotereks Zobacz posta
    no dzieki. Przeczytaj moj watek i pomysl zanim cos odpiszesz
    Po prostu - w tej kwocie nie mieści się nic, co by można z czystym sumieniem polecić.

  2. #1002

    Domyślnie Odp: jaki monitor do uzytku domowego

    Cytat Zamieszczone przez piotereks Zobacz posta
    no dzieki. Przeczytaj moj watek i pomysl zanim cos odpiszesz
    też pomyśl
    w tych wątkach masz wymienionych wiele modeli, droższych i tańszych, chociaż nie za 800zł
    wynotuj sobie kilka i przeszukaj serwis aukcyjny - może znajdziesz sensowną używkę w interesującej Cię kwocie, bo nie piszesz że musi być nowy
    takie trudne?
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  3. #1003

    Domyślnie Odp: jaki monitor do uzytku domowego

    Cytat Zamieszczone przez BugsBunny Zobacz posta
    też pomyśl
    w tych wątkach masz wymienionych wiele modeli, droższych i tańszych, chociaż nie za 800zł
    wynotuj sobie kilka i przeszukaj serwis aukcyjny - może znajdziesz sensowną używkę w interesującej Cię kwocie, bo nie piszesz że musi być nowy
    takie trudne?
    bo ma byc
    Takie tam starocie

  4. #1004

    Domyślnie Odp: jaki monitor do uzytku domowego

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Po prostu - w tej kwocie nie mieści się nic, co by można z czystym sumieniem polecić.
    cos musze wybrac
    Takie tam starocie

  5. #1005

    Domyślnie Odp: jaki monitor do uzytku domowego

    Lista polecanych monitorów aktuala, czy coś w tzw. międzuczasie się pojawiło ciekawego, taniego?

    Jeśli nie, to pewnie wybór padnie na EIZO 1921...
    D200 plus graty...

  6. #1006

    Domyślnie Odp: jaki monitor do uzytku domowego

    Cytat Zamieszczone przez opiekun Zobacz posta
    czy coś w tzw. międzuczasie się pojawiło ciekawego, taniego?
    Wierzy Pan w cuda?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #1007

    Domyślnie Odp: jaki monitor do uzytku domowego

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Wierzy Pan w cuda?
    A Pan w UFO?

    Myślałem, że otrzymam odpowiedź na proste pytanie - w rynku monitorów 'nie siedzę'.

    Jeśli nic ciekawszego w podobnej cenie nie ma, to wystarczy to napisać. Cudów nie oczekuję.
    D200 plus graty...

  8. #1008

    Domyślnie Odp: jaki monitor do uzytku domowego

    Cytat Zamieszczone przez opiekun Zobacz posta
    Myślałem, że otrzymam odpowiedź na proste pytanie
    Otrzymał Pan prostą odpowiedź. Rynek rządzi się pewnymi stałymi prawami. Nic ciekawego, tanio się nie pojawia. Tanie i dobre to są dwa produkty.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #1009

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Można by zasadniczo chyba wspomnieć o Necu 1990SX - to najtańszy, sprzętowo kalibrowany monitor LCD z kompensacją podświetlenia na rynku.

  10. #1010

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym LCD ??

    Witajcie!

    W poszukiwaniu przyzwoitego monitora LCD natknąłem się na ten wątek. Dobrnąłem do 58 strony i mam zamiar drążyć dalej, ale widząc, że lista polecanych monitorów nie zmieniła się od tamtego czasu (przynajmniej w interesującym mnie zakresie do 2k PLN) mam już teraz kilka pytań:
    1. Biorąc pod uwagę, że nie mam zamiaru kupić kalibratora jaki jest sens kupować monitor o 10-bitowej przestrzeni barwnej na kanał, skoro i tak nie będę mógł dokonać korekcji?
    2. Czy nie ma ryzyka, że zdjęcie edytowane na dobrym monitorze będą zbyt subtelne (za mało kontrastowe, podkolorowane itd.), kiedy trzeba je będzie wyświetlić na monitorze TN nieuświadomionego w niuansach technologii LCD znajomego/członka rodziny?
    4. Czy S1932 jest na matrycy VA, a jeśli tak, to w jakim zakresie występuje w nim color shifting przy zmianie kąta patrzenia (opisane choćby tu http://monitortest.blogspot.com)?
    3. Czy znacie jakieś godne polecenia serwisy internetowe, gdzie można poczytać fachowe recenzje monitorów LCD? Doceniam wiedzę i doświadczenie Toma, ale uważam, że podejmowanie decyzji o zakupie na podstawie oceny jednego człowieka jest jednak nierozważne. W szczególności zależałoby mi na możliwości naocznego porównania (także na fotografiach) rożnic pomiędzy monitorami (np. podświetlenia) abym wiedział co tracę/zyskuję decydując się na gorszy lub lepszy monitor.

    Pozdrawiam,
    Krzysiek

Strona 101 z 829 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151201601 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 II - ustawienia wybór trybu monitora
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-07-2022, 23:01
  2. Wybór monitora
    By Gdyby in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2018, 21:06
  3. Wybór monitora do obróbki zdjęć .
    By adasko1 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 22:55
  4. Wybór monitora - ale inaczej
    By zdyboo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 22:41
  5. Wybór monitora, HELP!
    By Tad_Bie in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2007, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •