Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie nikon D80 problem .

    Witam , może na poczatek się przedstawie , jestem Iza . Znalazłam to forum i wydaje mi się być bardzo przyjemne . Obecnie posiadam nikona D80. fotografuje amatorsko , wyłacznie dla siebie . ale z moim aparatem chyba dzieje sie coś dziwnego . jak robie zdjęcie i nacikam spust migawki to zdjęcie robi się jakby do połowy i musze czekać około 10 sec. aż zdjęcie zrobi się do końca , przy czym aparat jest jakby zawieszony a zdjęcia nieładne . najdziwniejsze ze na trybie auto z fleszem wszystko działa . a na innych trybach nie . Niestety nie lubie korzystać z tego trybu wiecie może co może być przyczyna tej niemiłej sprawy ?. Przypominam że jestem amatorka wiec niezbyt się znam . Zastanawiam się nad pójściem do jakiegoś serwisu z naprawa , ale najpierw musze wiedzeć czy to faktycznie jakiś uszczerbek w zdrowiu mojego maleństwa . dziękuje za odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Na M i ustawieniu czasu na np. 1/100 s też tak jest?

  3. #3

    Domyślnie

    a gdzie to ustawić , ja przepraszam ale aparat mam od wczoraj i jest to moja pierwsza lustrzanka , zawsze jechałam na kompaktowych .

  4. #4

    Domyślnie

    jak ustawie na 1/100 idzie normalnie niby , tylko zdjęcia wychodza całe czarne , ciemne i wg . dlaczego ?

  5. #5

    Domyślnie

    No to może na bardzo szybko KLIK. Poszukaj u wujka googla czegoś o podstawach fotografii, może nawet jakąś książkę kup Akurat długie zimowe wieczory sprzyjają czytaniu i nauce
    Dziwnym nie jest

  6. #6

    Domyślnie

    ale to nawet na auto bez lampy tak dziwnie chodzi, wydaje mi sie że to wina aparatu i trzeba pójść z nim do jakiegoś specjalisty żeby zobaczył o co mu chodzi ,

  7. #7

    Domyślnie

    zrób reset ustawień. jak nagrzewałem w ustawieniach to podobnie miałem.. jeśli to nie pomoże to już nie wiem..

    jeśli znajdę czas to poszukam dokładnie ...
    Mężczyźni rozwijają się do 5 roku życia, a później TYLKO rosną..

  8. #8

    Domyślnie

    Coś mi się zdaje, że nie znasz podstawowych zależności czas-przysłona - a poruszone zdjęcie.

    W pierwszym wypadku zapewne miałaś ustawiony długi czas. W drugim czas ok, ale przysłona pewnie przymknięta (albo iso za niskie).

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bitterdelicious Zobacz posta
    jak ustawie na 1/100 idzie normalnie niby , tylko zdjęcia wychodza całe czarne , ciemne i wg . dlaczego ?
    To jest skrót od "w ogóle"?

    Są ciemne, bo są niedoświetlone. Zawsze możesz spróbować wrócić do ustawień fabrycznych. Jednoczesne wciśnięcie przycisków z zielonymi kropkami zdaję się.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  10. #10

    Domyślnie

    Prawdopodobnie trzeba trochę poczytać, potrenować i sprzęt "się naprawi".

    Witamy na forum
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •