Witam!
Po dłuższej przerwie, ostatnio chciałem podpiąć do swojego F-801 85/1.8 D i spotkałem się z pewnym problemem - w trybie M i A bez względu na to jaką wartość przysłony wybiorę pierścieniem na obiektywie - aparat mi pokazuję, że fotografuję z maksymalnie domkniętą przysłoną (F16). Problem występuje zarówno w trybie M i A. W trybie S i P wszystko działa jak należy - aparat sam dobiera przysłonę i patrząc na wielkość "dziurki" podczas ekspozycji - wszystko jest w porządku. Dodam tylko, że aby automatyka dobrała sama przysłonę czasami muszę, a czasem nie muszę blokować pierścienia w położeniu największej przysłony (jak to ma miejsce w aparatach cyfrowych).
Problem występuję zarówno z 85/1.8 jak i 17-35/2.8.
Macie jakieś pomysły?
Pozdrawiam!
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami