Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Epson Stylus R2880/ Canon Pixma Pro 9500 Mk II

    Panowie,
    zakładając, że moglibyście w tej samej cenie nabyć każdą z powyższych drukarek, używane ale niewiele, co byście wybrali?
    Analizowałem różne zagramaniczne testy, i widzę, że raczej wszyscy skłaniają się ku Epsonowi.
    1. Czy rzeczywiście będzie jakaś różnica na korzyść Epsona jeśli porówna się z wydrukiem z Canona? Zakładając, że wydrukujemy to samo zdjęcie na tym samym papierze.
    2. Czy Canon ma przewagę*w druku czarno-białym, bo nie trzeba zmieniać*pojemników z tuszem photo/ matt black?
    3. Czy można dostać papier foto w rolkach do Epsona, do druku panoram?
    4. Czy głowica w Canonie jest demontowalna - chodzi mi o łatwiejsze czyszczenie, gdybym miał używać CISS?

  2. #2

    Domyślnie

    Kochani, rozumiem, że odpowiedź nie jest oczywista (de gustibus itd), przynajmniej na pierwsze pytanie, w takim razie czy mogę założyć, że jest to wydruk porównywalny pod względem jakości? Na drugie sobie sam odpowiedziałem. Na resztę - poproszę*o pomoc.
    dzięki
    K

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Wygwizdów-IRL
    Posty
    165

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konradal Zobacz posta
    Analizowałem różne zagramaniczne testy, i widzę, że raczej wszyscy skłaniają się ku Epsonowi.
    Temat tez mnie interesuje. Czy*mógłbyś podeslac garść linkow do tych zagramanicznych testow ktore analizowales..
    Choćby na PW jezeli nie chcesz w wątku.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziś to zrobię, nie ma problemu, żeby na forum, po to przecież*jest. Myślałem natomiast, że ktoś*z forumowiczów, kto miał okazję*porównywać wydruki (Czornyj?) mi krótko odpowie na moje pytania. Anyway, zakupiłem już*Canona.

  5. #5

  6. #6

  7. #7

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Wygwizdów-IRL
    Posty
    165

    Domyślnie

    Dzieki za szybka reakcje konradal i gratuluje zakupu.
    Ja jeszcze dodatkowo zadaje sobie inna kwestje; barwnik czy pigment (np; pixma 9000mk2 czy 9500mk2). Na razie inwestuje w CM-photo i mam troche czasu na rozstrzygniecie tego dylematu.
    Polecam artykulik; http://www.marrutt.com/support/debun...ital-inks.html o obalaniu mitow na temat tuszow.. -napisany przez Toniego Martina, prezesa Lyson USA. Wypowiedz moze wydawac sie o tyle bezstronna, ze firma ta produkuje tusze zarowno barwnikowe jak i pigmentowe zarabiajac na sprzedazy jednych i drugich
    Byloby milo na forum.nikonarze przeczytac rzeczowa dyskusje na temat drukarek A3+

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Wygwizdów-IRL
    Posty
    165

    Domyślnie

    Nie moge juz edytowac wiec dopisuje ze wygooglowalem ten sam artykul w nieco ladniejszej szacie; http://nazdar.com/lyson_knowledge_ba...uesarticle.pdf

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki. Masz na myśli Color Munki?
    Jest tu, na forum, sporo dyskusji na temat drukarek A3, ale konkretnej odpowiedzi na moje pytanie nie było. Aha, i odpowiedziałem sobie na kolejne, Canon ma wymienną głowicę. Co do barwników i pigmentów, to na podstawie forum zdecydowałem się*na drukarkę*pigmentową, myślę że przy cenie 1200 PLN jaką*zapłaciłem to się*opłacało. Najtańsza barwnikowa Epson P50 to około 600 PLN no i to jest A4. Co do kalibracji monitora, to muszę właśnie takową*zlecić. Na razie skalibrowany jest wg systemowego kalibratora mac os.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •