Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Pilot do D90

  1. #1

    Domyślnie Pilot do D90

    Witam na forum
    Chce kupić pilota do wyzwalania migawki. Ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie: czy piloty obsługują wciśnięcie połowy migawki czy za jednym przyciśnięciem jest ustawienie ostrości i od razu robienie zdjęcia?
    I czy takie cudo: http://allegro.pl/rc-4-pilot-ir-uniw...958053729.html będzie się czymś różniło od takiego z jednym przyciskiem jak to: http://allegro.pl/pilot-ml-l3-nikon-...969396947.html ?

  2. #2

    Domyślnie

    Pilotów z dwupoziomowym spustem jeszcze nie widziałem Wciskasz przycisk, aparat ustawia ostrość po czym robi zdjęcie (ewentualnie jak jest w trybie bulb jedno wciśnięcie otwiera a następne zamyka migawkę). Nie mam też pomysłów, do czego mogłyby służyć dodatkowe przyciski - podejrzewam, że to jakiś uniwersalny do aparatów i kamer, stąd tyle tego.

  3. #3

    Domyślnie

    http://www.phottix.com/en/wireless-r...-cleon-ii.html

    Spust migawki działa dokładnie tak jak w puszce - do połowy ostrość, do końca strzał.

  4. #4

    Domyślnie

    Ok, dzięki za odpowiedź.

    @Xaphon - za droga ta zabawka

  5. #5

    Domyślnie

    Ja kupiłam pilota za 15 zł. Mam go już bardzo długo i działa dobrze. Robię dużo autoportretów. Po naciśnięciu przycisku na pilocie aparat ustawia ostrość, po czym robi zdjęcie
    Kobieta z Sonnarem też może

  6. #6

    Domyślnie

    A ja zapytam - jaki pilot do D90 polecacie? Czy wszystkie to "jeden pies"?

  7. #7

    Domyślnie

    Ja kupiłem pilota Phottix za kilkanaście zł i sprawdza się znakomicie.
    http://fotozakupy.pl/pilot-i-wezyk/p...amiennik,9262s
    D90 | MB-D80 | N50/1,8 | N18-105VR | N70-300VR | H58/2,0 | Metz 58 AF2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Mam takiego samego
    Kobieta z Sonnarem też może

  9. #9

    Domyślnie

    Ten pierwszy nie będzie ci działał z d90 bo wszystkie przyciszki są zbędne. Dedykowane są te piloty jedno przyciskowe on po wciśnięciu łapie ostrość i robi zdjęcie. A nie lepij iść krok dalej i kupić sobie wężyk spustowy http://allegro.pl/wezyk-spustowy-mc-...978823674.html czy http://allegro.pl/wezyk-pilot-nikon-...927414522.html

    i masz i przycisk do połowy i łapie ostrość i możesz odrazu fote zrobić pełen luksus

  10. #10

    Domyślnie

    Puki co kupiłem najtańszy pilocik za 12 zł. Zobaczymy ile pociągnie... Nad wężykiem pomyślę też w niedalekiej przyszłości

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •