Close

Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 237
  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat na początek ?

    Cześć,

    jest to mój pierwszy wpis na tym forum wiec może najpierw się przedstawię - jestem Kasia i bawię się fotografią już ponad sześć miesięcy. Używam Canona G7 ale niestety nie jest to to czego szukam, to takie bardziej pstrykanie niż robienie zdjęć i mam taki niedosyt ze tylko się bawię a nie tworze. Znajomy przekonał mnie ze prawdziwa fotografia to fotografia analogowa i robienie zdjęć aparatem cyfrowym to tylko zabawa i strata czasu.

    Mam paru znajomych którzy interesują się fotografia ale niestety tylko jej podziwianiem a nie uprawianiem i nie mam się kogo poradzić jak zacząć moja przygodę z klisza i prawdziwymi zdjęciami. Moja koleżanka która zna to forum poleciła mi zasięgnąć rady u Was właśnie, mówiąc ze jest tu duża rzesza znawców fotografii tradycyjnej, tak wiec zarejestrowałam się i pytam

    Słyszałam wiele na temat fotografii analogowej od moich znajomych ale jedyne co mam to mętlik w głowie od tych wszystkich informacji. Polecono mi na początek aparat marki Zenit jak idealny do nauki, który ma jak to określono dusze i zdjęcia z innych aparatów nie równają się z tymi z Zenita. Przekonywano mnie także ze klisza 35mm ma bardzo słabą jakość i ze każdy aparat cyfrowy nawet taki za 500zl zrobi o wiele lepsze zdjęcia. Ktoś inny powiedział mi ze jak mam robić zdjęcia na kliszy to tylko aparatem marki Pentaxon który robi zdjęcia kwadratowe które ponoć są jak to określono szlachetne. Teraz już sama nie wiem co mam zrobić. Nie mam za bardzo miejsca na ciemnie żeby sama drukować zdjęcia a oglądanie ich na komputerze chyba trochę mija się z celem ?

    Mam nadzieje ze znajdzie się ktoś chętny do pomocy biednej ignorantce

  2. #2

    Domyślnie

    Może tam popytaj: http://www.korex.net.pl/forum/. Dlaczego z takim pytaniem wyjeżdżasz na forum nikona? Tutaj są tylko sami onaniści.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sztefanek Zobacz posta
    Może tam popytaj: http://www.korex.net.pl/forum/. Dlaczego z takim pytaniem wyjeżdżasz na forum nikona? Tutaj są tylko sami onaniści.

    może chce się z nami onanizować

  4. #4

    Domyślnie


    zależy jak bardzo chcesz się wgłębiać w "arkana" fotografii analogowej, czy to ma być full manual czy siakiś z AF-em etc etc
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in black and white, you photograph their souls” Ted Grant

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaKrk Zobacz posta
    Polecono mi na początek aparat marki Zenit jak idealny do nauki, który ma jak to określono dusze i zdjęcia z innych aparatów nie równają się z tymi z Zenita. Przekonywano mnie także ze klisza 35mm ma bardzo słabą jakość i ze każdy aparat cyfrowy nawet taki za 500zl zrobi o wiele lepsze zdjęcia. Ktoś inny powiedział mi ze jak mam robić zdjęcia na kliszy to tylko aparatem marki Pentaxon który robi zdjęcia kwadratowe które ponoć są jak to określono szlachetne.
    jezu takich ludzi się powinno publicznie chłostać za wygadywanie tych bzdur

    musze coś zrobić jak wroce to odpisże.
    Völkchlor

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaKrk Zobacz posta
    Używam Canona G7 ale niestety nie jest to to czego szukam, to takie bardziej pstrykanie niż robienie zdjęć i mam taki niedosyt ze tylko się bawię a nie tworze. Znajomy przekonał mnie ze prawdziwa fotografia to fotografia analogowa i robienie zdjęć aparatem cyfrowym to tylko zabawa i strata czasu.
    Nie zapominaj, że to ty robisz zdjęcia, nie aparat. Masz kompakt, który umożliwia ręczne ustawianie parametrów ekspozycji i, moim zdaniem, nim też można robić dobre zdjęcia, trzeba się tylko odrobinę postarać. Wchodzenie w fotografię analogową tylko dlatego, że ktoś ci powiedział, że zdjęcia cyfrowe to zabawa i strata czasu moim zdaniem nie ma sensu.

    Cytat Zamieszczone przez MonikaKrk Zobacz posta
    Polecono mi na początek aparat marki Zenit jak idealny do nauki, który ma jak to określono dusze i zdjęcia z innych aparatów nie równają się z tymi z Zenita.
    A ja polecę ci... Canona G7. Jest najlepszy, bo... masz go w zasięgu ręki. Zenity były szczytem marzeń trzydzieści lat temu, bo trudno było dostać lepszy sprzęt, co nie znaczy że są najlepszymi aparatami. Oczywiście nie twierdzę, że nie można nimi robić dobrych zdjęć, ale nie polecam Jeśli cię to pocieszy, to twój G7 oferuje te same funkcje co dowolne body Zenita, a jest o wiele tańszy w eksploatacji.

    Cytat Zamieszczone przez MonikaKrk Zobacz posta
    Przekonywano mnie także ze klisza 35mm ma bardzo słabą jakość i ze każdy aparat cyfrowy nawet taki za 500zl zrobi o wiele lepsze zdjęcia.
    Niektórym wystarcza jakość zdjęć z aparatu w telefonie komórkowym, a niektórzy twierdzą, że zdjęcia z małego obrazka przewyższają jakością zdjęcia z dowolnego aparatu cyfrowego za 500 zł.

    Cytat Zamieszczone przez MonikaKrk Zobacz posta
    Ktoś inny powiedział mi ze jak mam robić zdjęcia na kliszy to tylko aparatem marki Pentaxon który robi zdjęcia kwadratowe które ponoć są jak to określono szlachetne.
    Musisz jednak trochę pogrzebać w internecie i dowiedzieć się trochę więcej o fotografii analogowej. Świat nie kończy się na Pentacon Six'ie...

    Cytat Zamieszczone przez MonikaKrk Zobacz posta
    Teraz już sama nie wiem co mam zrobić. Nie mam za bardzo miejsca na ciemnie żeby sama drukować zdjęcia a oglądanie ich na komputerze chyba trochę mija się z celem ?
    W ciemni nie drukuje się zdjęć. Skanowanie negatywów (pozytywów też) jest powszechną praktyką wśród większości dzisiejszych fotografów analogowych. Poczytaj - jak pisałem wyżej. Najlepiej TEN wątek. Od początku do końca :P
    Pozdrawiam,
    Marcin

  7. #7

    Domyślnie

    Ale pierdoły ci na wciskali twoi znajomi... Chyba sobie jaja robili z Ciebie

    Po prostu powiedz ile chcesz wydac na lustrzankę i co chcesz fotografować, a dobierzemy jakiś zestawik: korpus + zoom + stałka
    D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
    było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam tylko nadzieję, że to nie jest jakaś prowokacja.
    Dokładnie zacznijmy od budżetu i co Cię tak naprawdę interesuje jeśli chodzi o fotografię. Jaki rodzaj fotosów Twoich znajomych podoba Ci się najbardziej?
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaKrk Zobacz posta

    jest to mój pierwszy wpis na tym forum wiec może najpierw się przedstawię - jestem Kasia
    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Ja mam tylko nadzieję, że to nie jest jakaś prowokacja.


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritwood Zobacz posta
    Już w humorze podlinkowali ten wątek.

    EDYTA:
    Jak to prowokacja, to ciekawe czemu miałaby służyć. Żeby rozpętać flejma w tym dziale, to trzeba być wysokiej rangi zawodnikiem.
    Ludkowie co najwyżej powtórzą, to co tkwi w odmętach AO.
    Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 02-12-2011 o 19:41
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •