Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 97
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 28-70/2.8 AF-S piszczenie silnika

    Witam wszystkich. Przeszukałem forum , może nie dość dokładnie. Mój obiektyw piszczy , w zasadzie nie obiektyw co silnik af-s. Trwa to już od 6-7 miesięcy i coraz bardziej mnie to denerwuje. Czy jest jakaś metoda na przesmarowanie czegokolwiek żeby zniwelować piszczenie ? Pytam o ten konkretny model . Czy raczej serwis NP czego wolał bym uniknąć po przeczytanych komentarzach na forum. Dziady skasują mnie 2K i jeszcze nie wiadomo co tam na grzebią . Obiektyw robi piękne zdjęcia i martwię się tym okropnie. Bardzo proszę o pomoc.
    X-E2 , 18-55 , torba i plecak

  2. #2

    Domyślnie

    Piszczenie af-u w tym szkle raczej nie wróży nic dobrego. Zazwyczaj jest to powolne jego padanie czy jak kto woli zgon. Pisk jest niestety tego objawem. Chociaż z drugiej strony nie jest powiedziane, że obiektyw padnie jutro czy pojutrze. Równie dobrze może on chodzić jeszcze sporo czasu
    Trochę tego...trochę tamtego...

  3. #3

    Domyślnie Zgon AF-S

    Piszczący silnik to zapowiedź jego rychłego zgonu. Problem w tym że serwis tego nie naprawia bo nie ma części.
    Niezwykle rzadko można trafić na ten motor na ebayu, masz farta bo akurat jest TUTAJ!! i to nawet w przystępnej cenie
    [F100] [D3]

  4. #4
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego masz dwa podobne wątki ( http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=196392 ), ale prócz tego co napisali powyżej koledzy, czytałem też o popiskiwaniu N 35 1,8 AF-S jeśli był dłuższy czas nieużywany.
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    ... czytałem też o popiskiwaniu N 35 1,8 AF-S jeśli był dłuższy czas nieużywany.
    Ja np. miałem swego czasu Nikkora 17-35/2.8 i też przy kilku pierwszych zdjęciach popiskiwał jeśli był dłuższy czas nieużywany. Później już chodził "cichutko".
    OMG, I have finally discovered what's wrong with my brain: On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pacyf Zobacz posta
    Piszczący silnik to zapowiedź jego rychłego zgonu. Problem w tym że serwis tego nie naprawia bo nie ma części.
    Niezwykle rzadko można trafić na ten motor na ebayu, masz farta bo akurat jest TUTAJ!! i to nawet w przystępnej cenie
    nie bardzo rozumiem? Czyli Chcesz powiedzieć że serwis tylko naprawia nowe obiektywy które się nie psują a w nosie ma szkła które wymagają serwisu? Nie no raczej całkiem normalne, w sumie to... a co tam, stare się nie psują bo ich już nie ma i nikt ich nie używa a nowe to szajs który trzeba reperować bo są do niego części i za co się płaci? Nie no luxus na maxa!
    D700+50mm f1.8G+Di866

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pacyf Zobacz posta
    Piszczący silnik to zapowiedź jego rychłego zgonu. Problem w tym że serwis tego nie naprawia bo nie ma części.
    Niezwykle rzadko można trafić na ten motor na ebayu, masz farta bo akurat jest TUTAJ!! i to nawet w przystępnej cenie
    Brednie...

    Piszczenie af-u w tym szkle raczej nie wróży nic dobrego. Zazwyczaj jest to powolne jego padanie czy jak kto woli zgon. Pisk jest niestety tego objawem. Chociaż z drugiej strony nie jest powiedziane, że obiektyw padnie jutro czy pojutrze. Równie dobrze może on chodzić jeszcze sporo czasu
    Brednie...

    Ktoś gdzieś napisał pierdoły i teraz każdy te brednie powtarza.


    Przesmarowanie układu AF w autoryzowanym serwisie Nikona to kilka stówek. Można też ewentualnie spróbować gdzie indziej.
    Ostatnio edytowane przez pawulon ; 25-11-2011 o 23:58
    D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
    było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawulon Zobacz posta
    Brednie...

    Brednie...

    Ktoś gdzieś napisał pierdoły i teraz każdy te brednie powtarza.


    Przesmarowanie układu AF w autoryzowanym serwisie Nikona to kilka stówek. Można też ewentualnie spróbować gdzie indziej.
    I tutaj już mogę się zgodzić, ponieważ wiadomo że jak piszczy to się coś zaciera a jak się zaciera to pracuje ciężej i z oporem a jak jest opór to trafia szlak obwód elektryczny, czyli się pali i koło się zamyka. Na twoim miejscu nie używał bym tego szkła bez zwględu na okazję, nie dotykał, w ogóle tylko wysłał do serwisu na smarowanie, czegoś tam i wygrał drugie życie dla tego obiektywu i każdego innego piszczącego [-) to ma sens.
    D700+50mm f1.8G+Di866

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar Paweł Krystek
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artek1012 Zobacz posta
    Witam wszystkich. Przeszukałem forum , może nie dość dokładnie. Mój obiektyw piszczy , w zasadzie nie obiektyw co silnik af-s. Trwa to już od 6-7 miesięcy i coraz bardziej mnie to denerwuje. Czy jest jakaś metoda na przesmarowanie czegokolwiek żeby zniwelować piszczenie ? Pytam o ten konkretny model . Czy raczej serwis NP czego wolał bym uniknąć po przeczytanych komentarzach na forum. Dziady skasują mnie 2K i jeszcze nie wiadomo co tam na grzebią . Obiektyw robi piękne zdjęcia i martwię się tym okropnie. Bardzo proszę o pomoc.
    Pisałem już w tym innym wątku (zdublowanym), tu powtórzę:

    Ja jestem w podobnej sytuacji tzn. wysłałem w tym tygodniu do serwisu na Postępu (na gwarancji) AF-S 14-24mm, który przy przejeżdzaniu pełnej skali od zera do nieskończoności wydaje właśnie taki pisk, wysokiej częstotliwości dźwięk (coś w rodzaju takiego fiu-fiu). Pomyślałem, że tak na chłopski rozum skoro AF napędzany jest ultradźwiękowo (a te częstotliwości nie są słyszalne dla ucha ludzkiego), to wydobywający się pisk może oznaczać jednak, że coś jest nie halo. Z obiektywem poza tym wszystko jest OK, ale ten dźwięk jest bardzo wyraźnie słyszalny.

    Porównywałem w FJ do innych egzemplarzy i tamte pracowały normalnie (był tylko szum silnika). Po wysłaniu maila oddzwonił mi serwisant z Nikona i wypytywał, konkluzją była propozycja wysłania obiektywu do serwisu, co uczyniłem. Wcześniej czytałem na forum różne rzaeczy o tych piskach, z jednej strony, że pada silnik, z drugiej, żeby się nie przejmować.
    (swoją drogą to zaczyna to już być zbyt utarty slogan "piszczy-pada" (pytanie do kogoś kto to pisze - czy doświadczyłeś takiej sytuacji osobiście?).

    Ja wysłałem.

    Ciekawa rzecz, którą przedstawił mi serwisant, iż praktycznie każdy nowy silnik AF-S, który sciągali do serwisu z centali (czy to NL, czy Japonii) piszczy niewiarygodnie. Tak powiedział, nie wiem czy to kwestia późniejszego wyregulowania, tunningowania, a może jak piszecie dłuższego nieużywania, choć z tym nieużywaniem to nie do końca ponieważ mam też inne obiektywy AF-S, rzadziej używane i nie piszczą. Stwierdził również, że może coś ocierać. Na razie czekam na odpowiedź, myślę że w przyszłym tygodniu coś będę wiedział.
    Ostatnio edytowane przez Paweł Krystek ; 26-11-2011 o 10:17

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrian3202 Zobacz posta
    I tutaj już mogę się zgodzić, ponieważ wiadomo że jak piszczy to się coś zaciera a jak się zaciera to pracuje ciężej i z oporem a jak jest opór to trafia szlak obwód elektryczny, czyli się pali i koło się zamyka. Na twoim miejscu nie używał bym tego szkła bez zwględu na okazję, nie dotykał, w ogóle tylko wysłał do serwisu na smarowanie, czegoś tam i wygrał drugie życie dla tego obiektywu i każdego innego piszczącego [-) to ma sens.
    Mój 17-35 zaczął popiskiwać rok po kupnie nowiutkiego w sklepie. Piszczy tylko po dłuższym okresie nieużytkowania. Trochę za bardzo dedukujesz z tym zacieraniem, spalaniem itp... bez przesady.
    D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
    było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •