Close

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 142

Wątek: jaki monitor?

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Psychotrop Zobacz posta
    i to jest odpowiedź

    p.s.
    muszę coś kupić w tej cenie :/
    u2412m - bo jest największy
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 25-11-2011 o 13:16

  2. #12

    Domyślnie

    teraz spojrzałem w specyfikacje.
    1920x1200 i 24cale - całkiem przyjemnie
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    byle najtańszy, największy i najmniej szkaradny.
    I tymi kryteriami kieruje się TIPA
    Pozdrawiam
    Marcin
    FUJI X-T2 | S12/2 | S21/1.4 | 35/1.4 | 56/1.2 | 18-55 2.8-4

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Które to "nagrody" są wynikiem działalności LG i nacisku marketingowego. Kilka mcy temu miałem propozycję promowania w pewnym wydawnictwie tych monitorów jako nadających się do fotografii. Pomimo, że materiały miały być anonimowe, zrezygnowałem. Poczucie zwykłej przyzwoitości. Podjęli się tego inni. Skutecznie jak widać.
    Nie każdy potrzebuje od razu monitora najwyższej klasy.
    Nawet powiem więcej, większość go wcale nie potrzebuje.
    Na pewno nie potrzebuje go ktoś z budżetem 1000 zł.
    Nie potrzebuję go w tej chwili też ja bo wystarcza mi przyzwoity dell za dwukrotnosć tej kwoty.
    Odwzorowanie kolorów ma takie że uzyskiwane odbitki są jak na moje oko na 99,9 zgodne z tym co widzę na ekranie.
    Spokojnie wyciągam na nim i z cieni i ze świateł, widzę szczegóły. Pracuje mi się na nim wygodnie. Z jasnością radzę sobie oświetlajac delikatnie ścianę za monitorem.
    Wybrałem della u2410f z pełną świadomością mogąc w momencie jego zakupu kupić Eizo z serii CG za trzykrotność jego wartości.
    Miałem możność skonsultować zakup z ludźmi nie nastwionymi na sprzedaż konkretnego modelu, marki.
    Miałem możność wykonania postprocesu i na dellu u2410f i na eizo cg 2462.
    Z pełną świadomością wybrałem della.
    Szanuję swoje pieniądze i do moich potrzeb w obecnym czasie ten monitor w zupełności mi wystarcza.
    Jak dorosnę do monitora wyższej klasy i będę w stanie docenić i wykorzystać jego zalety to sobie go kupię.
    Z całym szacunkiem ale nie przekonują mnie wywody i testy ludzi takich jak Tom01 którzy przy okazji udzielania subiektywnych rad promują własne biznesy. Ponadto osoby takie patrzą na monitory przez pryzmat własnych potrzeb i doświadczeń. Większość ludzi ma potrzeby dużo mniejsze niż Pan Tom01 mógłby zauważyć.
    Większość użytkowników nawet nie widzi różnicy w wywświetlanym obrazie pomiędzy monitorem z matrycą ips za kilkaset zł, a monitorem Eizo za kilka tysięcy zł.
    Większość fotografów amatorów nie wywołuje nigdy zdjęć na papier.
    Większość uwielbia oglądać swoje zdjęcia w cukierkowych, nierzeczywistych barwach zwykłych monitorów.
    Jeśli zdjęcia są juz wywoływane to w tanich labach bez zwracania uwagi na profil kolorów.

    Jeśli kogoś dotknąłem to przepraszam.
    Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 26-11-2011 o 15:14

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cheyenne Zobacz posta
    Nie każdy potrzebuje od razu monitora najwyższej klasy.
    Nawet powiem więcej, większość go nie potrzebuje.
    Na pewno nie potrzebuje go ktoś z budżetem 1000 zł.
    Nie potrzebuję go też ja bo wystarcza mi przyzwoity dell za dwukrotnosć tej kwoty.
    Większość użytkowników nawet nie widzi różnicy w wywświetlanym obrazie pomiędzy monitorem z matrycą ips za kilkaset zł, a monitorem Eizo za kilka tysięcy zł.
    Większość fotografów amatorów nie wywołuje nigdy zdjęć na papier.
    Większość uwielbia oglądać swoje zdjęcia w cukierkowych, nierzeczywistych barwach zwykłych monitorów.
    Jeśli zdjęcia są juz wywoływane to w tanich labach bez zwracania uwagi na profil kolorów.
    No pięknie, racja i bardzo fajnie - tylko skoro jakość jest bez znaczenia to po co w takim razie ktoś prosi o radę pytając co jest lepsze?

  6. #16

    Domyślnie

    Jakość nie jest bez znaczenia ale większość tej większej jakości nie widzi, nie doceni, nie spożytkuje.
    Prośba o radę dotyczyła konkretnej półki cenowej.

  7. #17

    Domyślnie

    co do monitorów, to polecam
    http://allegro.pl/listing/user.php/r...&category=4312
    kupiłem już u nich dwa - faktycznie można się dogadać (nawet telefonicznie i kupić coś za małą kasę, co będzie działać, czasem nawet z dużo wyższej półki)
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    co do monitorów, to polecam
    http://allegro.pl/listing/user.php/r...&category=4312
    kupiłem już u nich dwa - faktycznie można się dogadać (nawet telefonicznie i kupić coś za małą kasę, co będzie działać, czasem nawet z dużo wyższej półki)
    Pytanie nie dotyczyło jakiegokolwiek monitora za jak najmniejsze pieniadze.

  9. #19

    Domyślnie

    u nich właśnie kupowałem "graficznego DELLA" dlatego nie mówiłem "jakikolwiek" , a cena 20% nowego
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #20

    Domyślnie

    trzeba się do tych onych zgłosić z hasłem "graficznego della dajcie mi"
    mówisz że kupowałeś nie jakikolwiek monitor tylko graficznego della?
    a co to jest graficzny dell?
    Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 26-11-2011 o 16:58

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •