Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36
  1. #31

    Domyślnie

    Dzięki @nikoniarz, za wskazanie swoich spostrzeżeń.
    Pierwsze pytanie jaki się nasuwa w kontekście zdania:
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Aczkolwiek wtedy jeszcze nie posiadałem 200-500.
    Jak się zestaw (statyw + głowica) sprawdził pod 200-500?

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NickOnMe Zobacz posta
    Jak się zestaw (statyw + głowica) sprawdził pod 200-500?
    Poprawnie. Nic ponadto. Ale tylko bez wysuwania kolumny centralnej. Po jej wysunięciu jest mało stabilnie na dłuższe czasy.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Poprawnie. Nic ponadto. Ale tylko bez wysuwania kolumny centralnej. Po jej wysunięciu jest mało stabilnie na dłuższe czasy.
    Potwierdzam, podobnie jest z 300 F4. Ale mimo wszystko w takiej cenie statyw na prawdę jest godny uwagi.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Potwierdzam, podobnie jest z 300 F4.
    Podobnie czyli mało stabilnie? 300/4 waży tyle co 70-200/2.8, 200-500 jest prawie 1kg cięższy.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Podobnie czyli mało stabilnie?
    Dokładnie tak. Ja właściwie kolumny nie wysuwam nigdy, bo i wysokość statywu jest dla mnie wystarczająca. Jest to dla mnie więc drobna wada, ale wspomnieć warto.

  6. #36

    Domyślnie

    Wysuwanie kolumny skutkuje chyba podobnie w wielu statywach. Robiłem niedawno małe testy zestawu D500 z T150-600 ustawionego na Manfrotto 190 z wysuniętym tylko jednym nie pełnym górnym segmentem nogi. Ponieważ było nieostro to zrobiłem jeszcze z podnoszeniem lustra w LV i zdalnym wyzwalaniem - dalej kiepsko. Już mi różne myśli po głowie chodziły, ale obiektyw znam więc szukałem innej przyczyny.
    Dopiero kiedy spojrzałem na kolumnę wysuniętą na 10 cm i ją opuściłem wszystko się wyjaśniło i wróciło do normy. Gdybym tego nie doświadczył, to chyba bym w to nie uwierzył.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •