Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 76 z 76
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anar Zobacz posta
    hehe chłopie policz sobie sam cokolwiek zanim napiszesz następne wariacje umysłowe młodego człowieka:
    Sam se policz ... chłopie. 2 lata x2,5 = 5 lat - o tym pisałem ... czego tu nie rozumiesz? Pisałem też że obecne ceny są chore i taki Black to powinien być po 300 zł, a green po 200zł, skoro w tamtym roku kupiłem coś pomiędzy tym WD Black a WD Green za 265zł (Seagate 2 TB 5900 RPM, 64 MB cache, 3 lata gwarancji).

    Cytat Zamieszczone przez Anar Zobacz posta
    tu i tu masz 100zł/rok wydatek by miec pewnosc ze dysk zaraz po gwarancji nie padnie,
    d
    Zabawne, a skąd niby ta pewność że dysk zaraz po gwarancji nie padnie? Wywróżyłeś z fusów? x-P

    Cytat Zamieszczone przez Anar Zobacz posta
    i ostatnia kwestia co do głośności: istnieją materiały tłumiące hałas,
    czy to obudowa alumiowa zewnętrzna czy też jakiś NAS
    Mam zewnętrzną, aluminiową, hermetycznie zamkniętą, wysokiej jakości obudowę na dysk (USB), więc wiem chłopcze ile tłumi (i faktycznie nie narzekam ... tylko że mój dysk jest na starcie cichy, bo to nie WD BLACK a'ka kosiarka).

    cytat z ProLine nt. WD Black 2 TB
    WK · Opinia
    szybki dysk, ale BARDZO głośny !!!!, nie polecam
    źródło: http://www.proline.pl/?p=WD+WD2002FAEX

    Pół biedy jeśli taką kosiarkę ma ktoś w obudowie USB podpinaną raz na tydzień, lub w NAS w piwnicy. Ale jak ktoś chce włożyć taki magazyn do kompa to już ma problem (musiałby się bawić w bitumboxy itp. wyciszacze)

    Kolejny cytat nt. tej wspaniałej niezawodności WD :
    Melchior · Opinia
    Zakupiłem 2 sztuki. Obie padły. Dziękuję WD za utratę danych.
    Wniosek z tego taki, że jak dysk ma paść, to nie ważne jak bardzo jest serwerowy i "BLACK", jak i "renomowanego producenta" ... i tak padnie.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 06-03-2012 o 11:58

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Wniosek z tego taki, że jak dysk ma paść, to nie ważne jak bardzo jest serwerowy i "BLACK", jak i "renomowanego producenta" ... i tak padnie.
    sprawdź najpierw ile jest zwrotów w proline serii green, blue, black, innych marek, sprawdź też zwroty ssd i dopiero rób podsumowanie a nie na podstawie kilku opinii

    ja przeczytałem przez miesiąc tysiące opinii i średnia wyszła że najwięcej zwrotów (procentowo) miał green, blue w miarę spokojnie jak nowe hitachi a black najrzadziej na miarę ssd od marki ocz.

    dziękuję i idę spokojnie spać po pracy.

    PS: skąd wiesz, że akurat z fusów? może z tarota albo run ;]
    D80 | D600, N16-35 | EIZO SX22, i1 Display Pro | WWW | Vieworld Photo Magazine

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anar Zobacz posta
    sprawdź najpierw ile jest zwrotów w proline serii green, blue, black,
    Weź pod uwagę ile ludzi kupuje green a ile black. Chyba że masz konkretne dane ile % sprzedanych green wraca a ile % sprzedanych black wraca.

  4. #74
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Opieranie się na opiniach użytkowników na różnych portalach jest o tyle niemiarodajne, że jest to zazwyczaj grupa klientów, która dość nieumiejętnie posługuje się nośnikami pamięci, bez względu, na zastosowaną technologię (HDD, SSD), więc zwykle są to wylewane żale, które w sumie mają mało wspólnego z obiektywizmem.

    Jestem posiadaczem dwóch dysków SSD, wyprodukowanych przez firmę, której wielu userów mocno zszarpało reputację, ale akurat ja, nie mam z nimi żadnych problemów i to już od maja 2011, co potwierdza tylko, że umiejętne użytkowanie, nawet relatywnie awaryjnych dysków, może być całkiem bezproblemowe.


    Oczywiście zdarzają się i wpadki producentów, ale zwykle, z małymi wyjątkami, nie stanowią one jakiegoś wyłomu w statystykach.

    Oczywiście można przyjmować założenia, że polski rynek, jako niezwykle mało wymagający, jest zarzucany po prostu technicznym śmieciem, przemiatanym z innych regionów świata, gdzie rynki mają stanowczo większe wymagania i takie tezy klarują się jako coraz bardziej uprawnione, zatem powinno się raczej, przynajmniej próbować, dokonywać zakupów w krajach położonych bardziej na zachód od Polski, albo wręcz na innym kontynencie, co może być nie tylko korzystne dla systemu nerwowego, ale i dla kieszeni.
    Medice, cura te ipsum.

  5. #75

  6. #76

    Domyślnie

    Samsung powinien pluć sobie w brodę że sprzedał dział talerzowców. SSD wypierają i będą wypierać HDD z segmentu dysków systemowych. Ale HDD wypierają płyty DVD z segmentu magazynów na archiwum ... więc ich sprzedaż nie spadnie (czego się musiał obawiać Samsung).

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •