Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76
  1. #21

    Domyślnie

    Ja kupiłem 1TB, Caviar Black, Sata3 za 350 zł, zastanawiałem się czy jest sens przepłacać w kontekście nie gorszego Samsunga 1TB F3, przekonała mnie 5- letnia gwarancja a dziś, patrząc na ceny w ogóle nie żałuję.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Calme Zobacz posta
    Przy obecnym wzroście cen, popyt może się okazać przeszacowany. Gdyż pewnie część osób widząc ceny, za pomocą klawisza "DELETE" powiększy dyski, które już ma w komputerach.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Gdyż pewnie część osób widząc ceny, za pomocą klawisza "DELETE" powiększy dyski, które już ma w komputerach.
    otóż to.
    sporo osób "chomikuje" wszystko, na zasadzie "magazyn przydasi, bo się kiedyś przyda".
    sam zrobiłem ostatnio czystki i z 2,5TB rzeczy ostało mi się 1,5TB, a i tak jeszcze muszę zasiąść do RAWów i powywalać co zbędne.
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  4. #24

    Domyślnie

    Czyli jednak jest jakiś pożytek z tej podwyżki ? porządki na dyskach do potęgi

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Calme Zobacz posta
    Czyli jednak jest jakiś pożytek z tej podwyżki ? porządki na dyskach do potęgi
    różnicę w tej cenie i tak się wyda na piwo, które jest konieczne do siedzenia przed kompem i wywalania "zbędnych" rzeczy
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  6. #26

    Domyślnie

    Ja kupiłem dwa dyski po 2TB jakieś parę dni przed powodzią, ufff... Zapłaciłem a obydwa 500zł Niestety producenci będą starali się utrzymać obecny stan jak najdłużej. Nawet jeśli będą mieli pełną moc produkcyjną, to znajdą jakiś pretekst, aby powiedzieć, że dyski muszą być drogie. To tak jak z benzyną, która drożeje bo baryłka ropy zdrożała przykładowo o 50% na przestrzeni paru miesięcy. Potem baryłka wraca do dawnego poziomu, ale benzyna już nie.

  7. #27

    Domyślnie

    Niekoniecznie się z Tobą zgodzę, benzyna jest wiesz trochę innym produktem masowym niż dyski, tu bardziej adekwatne byłoby porównanie do prądu, który musi zasilać komputer Dysk, cóż Ci, którzy będą zmuszeni kupić zapewne to zrobią oszczędzając na czym innym, np. nie kupią sobie oryginalnego Wina w to konto, albo mniej pamięci, itp., itd. Natomiast globalnie może mocno spaść sprzedaż składaków ze względu na ceną dysków. Pożyjemy zobaczymy.

  8. #28

    Domyślnie

    Porównanie do prądu... akurat Michał dobrze opisał mechanizm, jaki może tu zadziałać. Zobacz, co się dzieje z cenami paliw... baryłka w górę, ceny paliw w górę, baryłka w dół, ceny nawet nie drgną...
    Nie wiem, jakie porównanie ma mieć tu miejsce do prądu, którego cena jest w miarę stabilna.

    Tak, jak wcześniej koledzy napisali, wszyscy będą chcieli na tym zarobić i na rękę im będzie jak najdłuższe utrzymywanie wysokich cen. Nawet jak dostaną niższe ceny w hurtowniach, to dojście do cen sprzed powodzi trochę potrwa.

    To oczywiste, że koszty składaka pójdą do góry.
    D200 plus graty...

  9. #29

    Domyślnie

    Wcale nie każdemu będzie na rękę - zobaczysz jak spadną obroty Vobisowi czy Komputronikowi na gotowe składaki bo cena na zestaw będzie automatycznie szła do góry za przyczyną dysku, no chyba, że pojadą na innych podzespołach w dół.

  10. #30

    Domyślnie

    Albo mają podpisane umowy na dostawy po określonych cenach, tylko my, klienci indywidualni chcący kupić sam dysk, dostajemy po dupie.
    D200 plus graty...

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •