Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Wydajna drukarka

    Jako, że biorę sobie chałturkę w sylwestra tego roku i będę robił fotki dla ludzi - impreza ok. 500 osób z czego co najmniej połowa będzie chciała zdjęcia - to chciałem zakupić jakąś wydajną drukarkę, która zadrukuje mi dużo zdjęć (liczę, że jakieś 2000 10 x 15) w sposób wydajny tj. taki aby nie inwestować specjalnie zbyt wiele w tusze itp. jakość nie musi być idealna. Może ktoś coś polecić?

  2. #2

    Domyślnie

    Zdjęcia chcesz dawać ludziom w trakcie imprezy?

  3. #3

    Domyślnie

    Termosublimacyjna Canon. Koszt wydruku jednego zdjęcia 10x15 cm ok 1,20 zł. Wada czas trwania wydruku ok 1 min.
    Coś takiego
    http://allegro.pl/drukarka-termosubl...942937754.html
    Ostatnio edytowane przez motyl ; 21-11-2011 o 09:13

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rlat Zobacz posta
    Zdjęcia chcesz dawać ludziom w trakcie imprezy?
    Tak.

  5. #5

    Domyślnie

    Czas wydruki minutę, to dobę ponad będzie się 2000 drukowało...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motyl Zobacz posta
    Termosublimacyjna Canon. Koszt wydruku jednego zdjęcia 10x15 cm ok 1,20 zł. Wada czas trwania wydruku ok 1 min.
    Coś takiego
    http://allegro.pl/drukarka-termosubl...942937754.html
    Strasznie wolna i głośna. Jest dobra do wydrukowania paru zdjęć od czasu do czasu. Większej ilości nie ma co na niej drukować.
    Kobieta z Sonnarem też może

  7. #7

    Domyślnie

    I co z tego, że głośna. Podczas Sylwestra to chyba najmniejszy problem Podałem przykładowo ten model. Popatrz na inne, nowsze może będą szybsze. Obsługiwałem taką drukarka dużą imprezę. Dwóch ludzi robiło foty, jeden drukował. Nie było tego 2 tyś ale nadążała. Wygoda takich drukarek do tego typu robót jest bardzo duża. Żadnej zabawy w wymianę pojemników z tuszem, przerw na czyszczenie głowic i ich zapychaniem.

  8. #8

    Domyślnie

    o odporny wydruk na "zalanie" i odciski, na imprezce istotne bo nie każdy od razu schowa do koperty
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #9

    Domyślnie

    jeżeli zdjęcia kolor to może być P50 z cissem, może chcesz wypożyczyć, mam taki zestaw i wyjeżdżam na sylwestra moim zdaniem powinno to bardzo ładnie działać, jakby co pisz na pw, w tych termosublimacjach tez sie konczy wkład i żeczywiscie wolno to idzie, pamietam na jakis warsztatach kolejka byla i w godzine sie udalo wydrukować z 5 fot bo nikt nie umiał opanować menu, a znalezienie jednej foty na karcie z 300 zajmowalo 10min, a potem sie skończył wkład i tyle, a jak jest z jakoscia wygla to jakos podobnie do wydrukow z epsona?
    F50; F80; S3 Pro; D90; 28 2,8; 50 1,4; 50 1,8; 18-55 VRII, 17-55 2,8; 24-120 2,5-5,6D; 35-105 3,5-4,5; AF 80-200 2,8; SB-900; YN-460, Franka Solida III, Bronka S2A, Fuji GA645Zi, Mamiya 7II

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    o odporny wydruk na "zalanie" i odciski, na imprezce istotne bo nie każdy od razu schowa do koperty
    Zaciekawił mnie to pytanie. Po jego przeczytaniu wziąłem odbitkę wydrukowaną na Canonie Selhpy i zamoczyłem w wodzie. Żadnych ubocznych efektów. Wydruk zachowuje się ja plastikowy kartonik woda po nim spływa niczym po przysłowiowej kaczce.
    Odcisków też nie widać. Wnioskuję, że jak ktoś podczas imprezy "umoczy" zdjęcie w sałatce to w domu je umyje i będzie OK
    Śli wybacz ale jak ktoś organizuje warsztaty i nie potrafi obsługiwać sprzętu to nie problem sprzętu. Po grzyba drukować z karty wetkniętej w drukarkę. Robi się to w normalny sposób czyli z kompa (lapka) Wkłady wymienia się dosłownie w 10-15 sekund.
    Jak pisałem, zdecydowałem się na użycie takiego typu drukarki podczas imprezy ze względu na prostotę obsługi. Mam Epsona z zasilaniem ale nie miałem zamiaru go targać na miejsce roboty i cały czas się obawiać czy nie wylewją się tusze podczas transportu. Jeszce jedno drukarka z mojego linku jako nówka kosztowała 150 zł brutto. Jadąc na imprezę, która jest tego warta dla bezpieczeństwa można zakupić nawet drugą jako zapas. Co do jakości wydruku jest Ok Jak się nie mylę to większość foto-kiosków co drukuje od ręki używa drukarek termosublimacyjnych.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •