Close

Strona 40 z 50 PierwszyPierwszy ... 303839404142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 499
  1. #391
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Być może ale jako klient wole to mieć wpisane niż szukać po kodeksach jakie ja mam prawa.

  2. #392

    Domyślnie

    umowa ma być równoległa, czy równoważna czy jak to tam zwał, w każdym razie po równi sprawiedliwa dla obu stron. Co do nie wkyonania, czy nie pojawienia się fotografa na ślubie, jeśli wpisany jest " zadatek" , ma on wypłacić 2krotną jego wartość, jeśli umowa nie stanowi inaczej. Jeśli zaś masz zwolnienie lekarskie jesteś kryty :P Tutaj jednak wchodzi czynnik gdzie umowa może sobie, a fotograf " musi " Miałem przypadek gdzie robiłem zdjęcia z temperaturą 39.5 i anginą, drugi z dreszczami i zapaleniem oskrzeli, gdybym zaś złamał nogę ( odpukać ) szukałbym na gwałt zastępstwa. Tego w umowie nikt nie zaznaczy, a pewnie PM by chciały... Ustnie natomiast informuję co w razie W.

  3. #393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Czyli ogólnie umowa jest przyzwoita ?
    Wg. mnie za mało szczegółowa, kilka istotnych kwestii pominiętych. Punkt 3 od razu do wyrzucenia, pkt. 4 też bez sensu, bo niemożliwy do wyegzekwowania.

  4. #394

    Domyślnie

    To pokaż swoją bo jak na razie to chyba żadnego przykładu w tym wątku nie ma.

    Rozumiem że na wszelki wypadek numer stanika młodej też powinien się w umowie znaleźć. Będzie szczegółowo

  5. #395

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Zerknijcie i chętnie posłucham uwag
    Ale,że co? oczekujesz, że jakiś doświadczony radca prawny zaopiniuje to? to tak samo jak ja bym chciał zdjęcia "ze ślubu" za darmo...
    Czesc, Serwus, Strzalka, Witka, Siema, Elo, Hej, Jak tam? - mowi Rafał

  6. #396

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    To pokaż swoją bo jak na razie to chyba żadnego przykładu w tym wątku nie ma.
    Na pewno dobrze czytałeś ten wątek? Moja umowa wygląda bardzo podobnie do tej wersji (post #140):
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...195982&page=14

    Porównaj sobie to teraz ze swoją wersją, a dowiesz się dlaczego napisałem, że jest za mało szczegółowa

  7. #397

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Rozumiem że na wszelki wypadek numer stanika młodej też powinien się w umowie znaleźć. Będzie szczegółowo
    nie śmiałbym się tak bardzo... wielkość i kaształt stanika w stosunku do kształtu i wielkości piersi ma często ogromny wpływ na konieczność retuszu lub jego brak, a co za tym idzie spokojnego snu fotografa, który ma umieszczoną wzmiankę iż tylko ( lub wcale ) zdjęcia które są umieszczone w albumie są retuszowane (nie mylić z obróbką ). Nie obchodzą Cię wówczas potrójne fałdy przed czy pod gołą pachą... Idąc dalej sprawa depilacji softowej włosów podpachowych, podnosowych tudzież łonowych też nie mniej istotna i warto ją mieć z góry rozwiązaną...

  8. #398
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No ale jak ubrać w słowa aby Pan Młody powyrywał se kłaki z nosa a Pani Młoda się wygoliła przed ślubem?

  9. #399

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    No ale jak ubrać w słowa aby Pan Młody powyrywał se kłaki z nosa a Pani Młoda się wygoliła przed ślubem?
    higiena osobista...?? i wytłumaczyć ustnie by usuniętą miał rzepę spod paznokci, a te ładnie obcięte bo na zbliżeniach będzie widać

  10. #400
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Tak i od dziś do ślubu zakaz obgryzania paznokci ale dość bo odbiegamy od tematu

Strona 40 z 50 PierwszyPierwszy ... 303839404142 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •