Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: D80 na D300s

  1. #1

    Domyślnie D80 na D300s

    Jak w temacie, Warto?
    Czy wzrosty cen sprzętu nikona to tylko kurs walut?

  2. #2

    Domyślnie

    To normalne okresowe zawirowania, już wiele razy tak było. Mikro panika i obroty rosą . (przykład ,KGHM ostatnio)

  3. #3

    Domyślnie

    Nie licząc kwestii finansowych - zdecydowanie warto.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #4
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    382

    Domyślnie

    Warto !!
    Wzrost cen to nie tylko sprawa kursu ale i po zawirowaniach w Japonii - braki sprzętu na rynku.

  5. #5

    Domyślnie

    ja naraz pracowałem na d80 i d300. D80 ostanie od d300, ale są miejsca gdzie nadrabia chociażby w oddaniu kolorów, niestety iso max to 800.
    Jeżeli na pierwsze nie zwracasz uwagi, drugie Ciebie ogranicza, a na dodatek odkryłeś w sobie duszę filmowca (s), to zdecydowanie warto
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    niestety iso max to 800.
    Chyba sobie żartujesz
    Kobieta z Sonnarem też może

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bognik Zobacz posta
    Chyba sobie żartujesz
    Kolega pisze o D80. W D80/D200 max uzyteczne ISO to 640/800, a w wielu sytuacjach nawet mniej.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Kolega pisze o D80. W D80/D200 max uzyteczne ISO to 640/800, a w wielu sytuacjach nawet mniej.
    Ty chyba też żartujesz. Ja spokojnie ustawiam ISO ponad 1000 w D80. Ważne tylko, aby dobrze naświetlić zdjęcie.
    Kobieta z Sonnarem też może

  9. #9

    Domyślnie

    Nie zartuje. Wiadomo, ze przy wyzszych ISO bardzo wazne jest prawidlowe naswietlenie. Kazde niedoswietlenie to kiszka. Ale nawet przy super/hiper naswietleniu wyglada to tak sobie. To kwestia indywidualnej wrazliwosci na szumy i spadek DR, bo to on glownie leci bardzo w dol. Szumi odszumimy, ale spadku DR nie podciagniemy niczym. Ale sorki za OT, bo to nie temat watku.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 20-11-2011 o 11:47
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bognik Zobacz posta
    Ty chyba też żartujesz. Ja spokojnie ustawiam ISO ponad 1000 w D80. Ważne tylko, aby dobrze naświetlić zdjęcie.
    Zgadzam sie. Pisanie, ze w danej puszcze maksymalne iso to "x", zdradza uzytkowanie aparatu (amatorskie). Maksymalnym ISO w puszcze jest to wlasnie maksimum, jakie dal nam producent. W D300 jak trzeba, to robi sie na H1. Fakt, ze zdjecia do neta lub ew. do gazety, ale co zrobisz, jak masz zlecenie? Zaczniesz plakac, ze "wg mnie ISO powyzej 800 to gniot i nie zrobie zdjecia?". To nie rob i ogladaj cropy.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •