Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Auto focus - pytanie amatora

    Po nabyciu Sigmy 70-200 czas się bardziej postarać...

    Jaki tryb AF (chodzi mi o śledzenie 3D, dynamiczny itd. oraz AF-C itd.) proponujecie do:
    a) piłki nożnej
    b) koszykówki

    Dzięki!

  2. #2

    Domyślnie

    nabyłeś sigmę ,fajnie ,a do czego podpinasz ?? do pinhola czy jak...
    Mężczyźni rozwijają się do 5 roku życia, a później TYLKO rosną..

  3. #3

    Domyślnie

    ja używam do piłki af-c (300S)

  4. #4

    Domyślnie

    Podpinam do D90

    AF-C, a jaki tryb wyboru pola ostrości?

  5. #5

    Domyślnie

    Dynamiczny
    D700,Samsung NX1/NX300,30/2,20/2,8,16/2,4,Samyang12/2,N.35-70/2.8D,N.70-200/4G VRIII,Samyang 85/1,4,SB800

  6. #6

    Domyślnie

    Wprawdzie Sigmy nie posiadam, D90 zresztą również nie, ale zasady są takie same jak dla innych,długich zoomów.
    Włącz ograniczenie ostrzenia (powinno być na szkle 3m-~, lub coś podobnego), śledzenie dynamiczne i pojedynczy pomiar ostrości.
    Dzięki jednemu polu pomiaru ostrości będziesz miał większy wpływ na to co ustrzelisz, bo kiedy puszka ma "myśleć" za Ciebie to efekty mogą być niezadowalające.
    Wybierz raczej któryś z centralnych punktów (nie wiem ile D90 ich ma), a najlepiej centralny, bo normą jest że skrajne działają z mniejszą skutecznością.

    Reszta to kwestia wprawy i dobrego światła, bo im ciemniej tym Af będzie częściej się mylił, przestrzeliwał, lub kręcił się od końca do początku.
    Tak więc mecz ligi okręgowej o zmroku bez światła, lub ze znikomym z okolicznych latarni może być wyzwaniem ponad siły każdego sprzętu i fotografa.
    Szary, cichy człowiek.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za konstruktywną odpowiedź. Jutro mam trzy mecze na pierwszym z nich z pewnością zastosuję się do Twoich uwag.. Jedyne czego nie zrobię to ograniczenie ostrzenia, bo nie mam czegoś takiego

    A jaki tryb proponujesz do koszykówki, gdzie zazwyczaj na 70 mm wychodzi że akcja jest w pełnym kadrze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •