Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: AF w D90

  1. #1

    Domyślnie AF w D90

    Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. Kilka dni temu będąc w Londynie kupiłem półtorarocznego D 90 , po sprawdzeniu wydawał się że wszystko jest ok. Dziś mam pewien dylemat AF przy pracy poprzez wizjer działa właściwie , nie ma problemu z ostrzeniem w trudnych warunkach działa lampka wspomagania AF, natomiast problem pojawia się w przypadku pracy poprzez monitor, AF w większości wypadków nie ostrzy ( jeżdzi po pełnym zakresie , mija dobre ustawienie i wybiera rozmyty obraz) a lampka wspomagania AF nie włącza się. Nie mam zbyt wielkich doświadczeń z Nikonami, wiec nie wiem czy to problem techniczny czy błąd ustawienia, może ktoś z Was podpowie, za co z góry dziękuje.

  2. #2

    Domyślnie

    Może coś w ustawieniach aparatu. Zresetuj i sprawdź.
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

  3. #3

    Domyślnie

    Na 99% przy ustawianiu ostrości przez monitor (czyli w trybie Live View) lampka wspomagania AF nie włącza się i nie da się tego zmienić.

    Ustawianie ostrości - jak to piszesz - przez wizjer i przez monitor to dwie różne sprawy.
    Aparat przy ostrzeniu przez monitor w trybie Live View wykorzystuje matrycę (detekcja kontrastu) a przy ostrzeniu przez wizjer osobny układ AF (detekcja fazy) i ten drugi lepiej sobie radzi w ciemnych warunkach.

    Jeżeli ostrzysz przez LV jak jest ciemno to aparatowi ciężko jest określić na zasadzie kontrastu czy jest ostro czy nie i będzie jeździł obiektywem w tę i z powrotem.

    Wg mnie z Twoim aparatem jest wszystko OK.
    Pozdrawiam Sławek
    www.lepszezdjecia.pl

  4. #4

    Domyślnie

    D90 w LV ostrzy beznadziejnie i nic się z tym nie zrobi niestety.
    D610, V1, FM2n

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli AF fazowy działa bez zarzutu to tylko się cieszyć. To body miewa problemy z dokładnością działania AF, więc jeżeli jesteś zadowolony z jego pracy to gratulacje - trafiłeś na dobrze skalibrowany egzemplarz....Co do AF w trybie LV to w trudnych warunkach możesz mieć problemy...To jeden z pierwszych body Nikona z tym trybem - nie jest to dopracowane...zresztą rzadko się używa bo ślamazarny jest

  6. #6

    Domyślnie

    niestety potwierdzę - AF w trybie LV na D90 działa koszmarnie wolno. Mam w domu jeszcze taki malutki kompakt samsunga i w porównaniu z D90 w trybie LV to w samsungu AF to Ferrari i błyskawica. A to najprostszy samsung za cirka 200 zł

    Trybu LV w D90 używam tylko do macro i MF z moim Tamronem 90mm

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychochmiel Zobacz posta
    Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. Kilka dni temu będąc w Londynie kupiłem półtorarocznego D 90 , po sprawdzeniu wydawał się że wszystko jest ok. Dziś mam pewien dylemat AF przy pracy poprzez wizjer działa właściwie , nie ma problemu z ostrzeniem w trudnych warunkach działa lampka wspomagania AF, natomiast problem pojawia się w przypadku pracy poprzez monitor, AF w większości wypadków nie ostrzy ( jeżdzi po pełnym zakresie , mija dobre ustawienie i wybiera rozmyty obraz) a lampka wspomagania AF nie włącza się. Nie mam zbyt wielkich doświadczeń z Nikonami, wiec nie wiem czy to problem techniczny czy błąd ustawienia, może ktoś z Was podpowie, za co z góry dziękuje.
    na 99% ,masz sprawny egzemplarz. Poprostu AF w liveview w tym modelu to porażka ... nawet w dobrym oświetleniu ustawianie ostrości trwa wieki! olej LIVEVIEW , kadruj przez wizjer , tymbardziej ze D90 ma duzy i czytelny..

  8. #8

    Domyślnie

    Dokładnie za przedmówcami, z tego powodu LV praktycznie nie używam

  9. #9

    Domyślnie

    Ja również potwierdzam ..... ostrzenie w trybie LV w D90 to porażka.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuje za pomoc , chyle czoła przed Wasza wiedza i ciesze się że nie muszę myśleć o naprawie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •